Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Ustawić Sterownik Compit R520


Kefas

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Jestem nowym forumowiczem i szukam kogoś kto pomoże mi w optymalnym ustawieniu sterownika Compit R520 w piecu HEf Eko Plus. Mam ten piec zainstalowany od tygodnia. Teraz grzeje cwu, ale temperatura podnosi sie aż do 70 stopni. Nie wiem jak ustawić parametry, żeby utrzymywał ją na najniższym poziomie. Jak ktoś z Was może mi pomóc będę wdzięczny. Jak ustawić taki piec na zimę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jeżeli wzrasta temperatura kotła w podtrzymaniu, to musisz zmniejszyć czas pracy podajnika w podtrzymaniu - parametr F9, lub wydłużyć przerwę podajnika w trybie podtrzymania - parametr F10. Obserwując w jaki sposób spala się opał na retorcie z czasem sam będziesz umiał ustawić parametry w zależności od obciążenia jak i jakości opału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź i radę. W tej chwili zmieniłem troszke podawanie w trybie praca i wydłuzyłem czas podtrzymania i zmniejszyłem czas przedmuchu i mam temperaturę w granicach 60-65 stopni, czyli jest nieco lepiej tylko nier wiem czy idzie zejść z temperaturą niżej jak ustawienie cwu serwisowe jest na 60 stopni. Jeszcze raz dzięki za odzew na moje pytanko. Do usłyszenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam nadzieje, że jestes jeszcze obecny na forum. Po dlugich probach oraz dobraniu swoich algorytmow napisze Ci jak to u mnie jest (dom 130 m kw. - dwu-pietrowy (duże pokoje) bez ocieplania zew.)

 

Mam system ogrzewania "centralne" na dom oraz CWU jako ciepła woda z bojlera (200 l.) Na wyjsciu z ogrzewania oraz CWU mam pompy obiegowe GrundFos UPS 25-60 180 (jedynie pompy tej frimy zadne inne, kiedys kupilem w Castoramie niby polski lepszy od chinskiego ale jeden badziew) ...

 

ZIMA:

 

Temp. wody w ogrzewaniu - obiegu: 55 st C.

 

F1 - temp. obiegu 55

F3 - temp. zasobnika CWU / bojlera 50

F7 - czas pracy podajnika PRACA 7

F8 - czas przerwy - podawanie PRACA 70

F11 - czas pracy wentylatora po podaniu PRACA 70

 

LATO:

 

jeżeli chcesz samą wode z CWU w lato:

 

 

Temp. kotła: 53 st C. (ponieważ minimalna tem to 55 st.c - podtrzymanie paleniska)

 

F1 - temp. obiegu / kotla n - - (wylaczasz minusem)

F3 - temp. zasobnika CWU / bojlera 50 (ponieważ tak czy tak palenisko musi dzialac dla podtrzymania zaru min 55 st. C)

F7 - czas pracy podajnika PRACA 7

F8 - czas przerwy - podawanie PRACA 300 (5 minut)

F11 - czas pracy wentylatora po podaniu PRACA 40

 

Takie parametry niespowoduja wygaszenia paleniska a wszystko działa miod malinka...

 

Mam nadzieje, że pomogłem...

 

W razie jakichkolwiek problemów pisz: [email protected]

 

Pozdrawiam

 

Marcin

post-8362-1244986656_thumb.jpg

post-8362-1244987267.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.