Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki Podgrzewacz Wody Kupić

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   wolwgang62

wolwgang62

Nowy Forumowicz

• Forumowicz
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 21 maj 2009 - 20:15

witam na forum, jestem nowy i proszę o pomoc. Mianowice - przygotowujemy się do remontu łazienki w mieszkaniu w bloku. Aktualnie mamy bojler gazowy, ale jest dosyć stary i nie estetycznie wygląda. Chcemy to zmienić i tutaj problem - co robić. Słyszałem wiele o przepływowych ogrzewaczach wody, ale w necie naczytałem się dużo negatywnych opinii... więc w końcu nie wiem. Zwracam się więc do Was Fachowców - co kupić : przepływowy gazowy, czy gazowy typu bojler? czy lepiej przerzucić się na elektryczny? Dodam, że woda ciepła będzie wykorzystywana w łazience, przede wszystkim do prysznica (czy przepływowy da radę?) oraz w kuchni (graniczy z łazienką przez ścianę).Cena właściwie nie gra roli. Pozdrawiam i liczę o wiele cenny rad. Marek
  • 0

#2 OFFLINE   automatyk

automatyk

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 5285 postów
  • GaduGadu: 1514991

Napisano 22 maj 2009 - 01:12

majac gaz nie masz nad czym sie zastanawiac ,powies nowy kociołek typu junkers czy cos podobnego i po kłopocie ,
  • 0

#3 OFFLINE   AdamGuitar

AdamGuitar

Doświadczony Forumowicz

• Ekspert
  • PipPipPipPipPip
  • 4256 postów

Napisano 22 maj 2009 - 07:22

Terma gazowa to w tym przypadku najlepsze wyjście z sytuacji. Do termy elektrycznej potrzeba dość dużej mocy elektrycznej więc trzeba by położyć nową instalacje a gaz już masz.
  • 0
Kierowanie i Nadzory Budowlane w Branży Sanitarnej
Adam Zdrojewski upr. bud GP.IV/8346/153/TO/90-91 KUP/IS2874/01 zakres c.o., wod. kan.,c.t., went. i klim., sporządzanie projektów dla osób fizycznych, kontrola stanu technicznego.
adamzdro13@wp.pl

#4 OFFLINE   wolwgang62

wolwgang62

Nowy Forumowicz

• Autor tematu
  • Forumowicz
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 22 maj 2009 - 12:04

a jakiś konkretny model?? bo nie wiem co wybrać? a czemu nie polecacie przepływowych?
  • 0

#5 OFFLINE   AdamGuitar

AdamGuitar

Doświadczony Forumowicz

• Ekspert
  • PipPipPipPipPip
  • 4256 postów

Napisano 22 maj 2009 - 12:57

Terma gazowa to nic innego jak gazowy przepływowy podgrzewacz wody. Trudno jest doradzić jaki jet ich wiele i na podobnym poziomie. Powinien mieć zabezpieczenie przed cofaniem się spali do pomieszczenia, przed przegrzaniem, z elektronicznym zapalnikiem, z regulowana (modulowaną) mocą palnika. Viesmann, Junkers itp. moc 18 -23 kW
  • 0
Kierowanie i Nadzory Budowlane w Branży Sanitarnej
Adam Zdrojewski upr. bud GP.IV/8346/153/TO/90-91 KUP/IS2874/01 zakres c.o., wod. kan.,c.t., went. i klim., sporządzanie projektów dla osób fizycznych, kontrola stanu technicznego.
adamzdro13@wp.pl

#6 OFFLINE   wolwgang62

wolwgang62

Nowy Forumowicz

• Autor tematu
  • Forumowicz
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 22 maj 2009 - 13:15

bardzo dziękuję, dostosuję się do Twoich rad i biorę się za szukanie, myślę że będzie to junkers, aha co myślisz o ogrzewaczach o zamkniętym obiegu, czy coś takiego...
  • 0

#7 OFFLINE   sawo

sawo

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 218 postów

Napisano 22 maj 2009 - 15:08

jerzeli miałeś podgrzewacz gazowy pojemnościowy (bojler) to wiesz jak duzy jest komfort z korzystania z wody,
którego niema w przypadku podgrzewaczy przepływowych czyli ,minimalny pobór wody żeby podgrzewacz się włączył to
2.5-3.5 litra na minutę , oraz kilka-kilkanaście sekund oczekiwania na wodę ,z tego względu podgrzewacz pojemnościowy
zdecydowanie jest lepszy ,ale wysoki komfort nie jest za darmo ,dobowe straty energii na poziomoe 0.8-1.5 kWh zależne od temperatury utrzymywanej w bojlerze. Mimo to najczęściej stosowane są podgrzewacze przepływowe ,jeżeli chodzi o dobre marki np,Junkers,Vaillant ,Termet ,parametry użytkowe mają prawie identyczne, bierz pod uwagę biskosć i dostępność serwisantów ,bo nawet najlepszy podgrzewacz czy kocioł gazowy potrzebuje od czsu do czsu przegłądu lub naprawy ,a czekanie kilka dni na serwisanta do przyjemności nie należy
  • 0

#8 OFFLINE   wolwgang62

wolwgang62

Nowy Forumowicz

• Autor tematu
  • Forumowicz
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 22 maj 2009 - 16:31

jeszcze raz dzięki, wybieram przepływowy, ale czy wybrać z zamkniętym obiegiem, czy z otwartym?
  • 0

#9 OFFLINE   sawo

sawo

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 218 postów

Napisano 22 maj 2009 - 16:44

jeżeli ci chodzi o zamkniętą komorę spalania lub otwartą ,to generalnie stosuje się otwartą, zamknięta komora spalania
czyli tak zwane turbo jest dużo droższym rozwiązaniem i wymaga specjalnego wkładu kominowego koncentrycznego ,do poboru powietrza z zewnątrz i wylotu spalin, w bloku masz normalny komin do którego spaliny wylatują grawitacyjnie i najczęściej to wystarcza,
  • 0

#10 OFFLINE   Mecenas

Mecenas

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 637 postów

Napisano 23 maj 2009 - 08:12

jeszcze raz dzięki, wybieram przepływowy, ale czy wybrać z zamkniętym obiegiem, czy z otwartym?

Słyszałeś na pewno o przypadkach zatrucia tlenkiem czadu z niesprawnego piecyka łazienkowego lub wentylacji ? Aby bezpiecznie użytkować ogrzewacz z otwartą komorą trzeba mieć w łazience nawiew powietrza tak intensywny by dostarczał go w ilości wystarczającej do procesu spalania. Kłopot tylko w tym, że ogrzewacz pracuje kilka minut a wentylacja cały czas. I potem zaczyna się jej odcinanie by zmniejszyć wychładzanie łazienki.... Kup z zamkniętą komorą spalania i zapomnij o tym prymitywnym i niebezpiecznym systemie rodem z XIXw.
  • 0

#11 OFFLINE   baca350

baca350

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 593 postów

Napisano 23 maj 2009 - 10:27

Jeśli CWU ma byc tylko do natrysku i kuchni to mały podg. [przeplywowy wystarczy, byle inteligentny(np. Simens ze stabil. temp) Mocy potrzebuje ze 4- 6 kW na 230V to może byc problemik, ale najpierw sprawdzic w necie jakie moce sa konieczne. Zaleta: małe pudełko, nie widać, wode grzeje jak potrzebna, zero zagrożenia CO cchyba że cie prąd pierdyknie. Podumaj jeszcze, dumanie ma kolosalna przyszłość. Hej!
  • 0
tłoczek Stalmark 17 miałowiec + Viadrus U 22

#12 OFFLINE   sawo

sawo

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 218 postów

Napisano 23 maj 2009 - 12:22

nie przesadzaj 4-6 kW to dobry jest do kuchni ale napewno za słaby do prysznica ,wydajność od 2- 3.5 litra na min przy podgrzaniu o 30 stopni to za mało ,do prysznica potrzeba 4-8 litrów na min ,a taką wydajność to mają podgrzewacze o mocy
min 12 kW ,sama "inteligencja" wody nie podgrzeje nawet w Niemczech.
  • 0

#13 OFFLINE   baca350

baca350

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 593 postów

Napisano 23 maj 2009 - 15:19

Trzeba by popytać. JA sie kapałem pod małym podgrzewaczen może 3 kW ia jakos było. Trwało to troche ale.....powoli żaba sie ogoli. Zależy ile gość ma prądu. Hej!
  • 0

#14 OFFLINE   automatyk

automatyk

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 5285 postów
  • GaduGadu: 1514991

Napisano 23 maj 2009 - 17:28

baca jak casami cosik wymyslis to usiasc i płakać tylko ,3kW to rece trzeba mys na raty a ty o kapieli piszesz?
jak elektrycny i rozsadny to min 18kw moze byc "inteli..."
ale nie wiem czy klient ma tyle mocy ,tym bardziej byłoby pomyłką grzac elektrycznie jak ma sie gaz w dodatku w łazience
  • 0

#15 OFFLINE   baca350

baca350

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 593 postów

Napisano 24 maj 2009 - 14:35

No przecie napisałem: powoli żaba sie ogoli, oraz zalezy ile gośc ma pary w gniazdku. Więc nie powtarzaj mnie.
Chyba ze chcesz sie pobić??? Hej!
  • 0

#16 OFFLINE   Artex79

Artex79

Nowy Forumowicz

• Forumowicz
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 21 marzec 2013 - 10:18

Witam, chciałbym odświeżyć temat ogrzewaczy wody. Musze coś kupić, a niezbyt wiem co. Rodzina 4 osoby, ogrzewacz musi być polskiej produkcji. Galmet czy Kospel? A może coś innego?
  • 0

#17 OFFLINE   Franek19

Franek19

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 308 postów

Napisano 25 marzec 2013 - 21:27

Witam! Jest jeszcze m-ka "Termet".
  • 0