Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Odwiedziłem kilka instalacji z pompami na powrocie i zbiornikami tuż nad kotłem i musze stwierdzić ze zadnych spiętrzeń nie stwierdziłem . Trzymam sie swojej teorii choć myślę że masz rację ale tylko w przypadku mocno zapowietrzonej instalcjii tylko w takim przypadku może dojść do opisywanego zjawiska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz że instalacje mają zbiornik tuż nad kotłem, czyli nie ma oporów przepływu i spiętrzenia wody.w instalacji,  nie jest to spowodowane zapowietrzeniem instalacji

Sam miałem naczynie przelewowe nad 1,2 m nad kotłem i pompę na powrocie .

Nie było żadnych sensacji, układ działał 2 sezony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wyliczenia powstały na podstawie jakiś obliczeń lub doświadczeń, ja ich nie kwestionuję ani do obchodzenia przepisów nie namawiam.

Każdy sam może sprawdzić to na sobie - jednemu się uda, innemu nie.

Napisałem tylko że u mnie działało bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...
W dniu 7.11.2009 o 23:00, gtoni napisał:

Ba - ale rzadko tak sie da, bo w 99 % kocil jest najnizej w kotlowni i juz nizej sie nie da.

 

gtoni

Studzienka potrzebna, masz rację to nie przechodzi, ja też mam z tym problem i nie ma nikogo co by dobrze poradził, a wszyscy wszystko wiedzą.Pozdrawiam.

W dniu 16.07.2009 o 22:16, lucjans1 napisał:

witam 

 

czytając te wypowiedzi mam wrażenie że na własną prośbę co niektórzy : robią  się  masohistami ,po co sie tak ''pałować''

 

wystarczy zamontować przy pompie na powrocie zawór klapkowy i po ''wszystkich problemach''.....ja tam mam jedną pompę na CO. i na CWU.. fotkapost-1371-1247775219_thumb.jpg

Witaj, ja mam podobnie ja na twoim zdjęciu, tylko w tym obejściu co jest twoja pompa mam zawór z rączką i przepływ wody do kotła steruję ręcznie, czy w miejsce zaworu z rączką można wstawić zawór klapowy czy inny zawór, jak możesz to odpisz. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie mnie też ten temat interesuje :). II do tego jeszcze jak zrobić żeby obskoczyc obieg kotlowy za pomocą obiegu CWU z np zaworem termostatycznym grzejnikowym z kapilara bo takowy posiadam :). MMa ktoś takie rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.