Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

B) :) phuuu... no mi chodziło w sumie o Tech-Pol bo faktycznie gtoni nie napisałeś jaki ty masz :)

 

Ja ma zamiar zamontować TEch-Pola bo mam ten problem ze mam zrobiony cały układ na powrocie i pompa oraz zawór różnicowy będą na powrocie w poionie B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ma zamiar zamontować TEch-Pola bo mam ten problem ze mam zrobiony cały układ na powrocie i pompa oraz zawór różnicowy będą na powrocie w poionie :)

 

Ja tak mam i nie ma najmniejszego problemu z zamykaniem się zaworu. Co więcej, przy pracy grawitacyjnej, kula opada sama w dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zawór różnicowy został założony na powrocie tak jak widać na zdjęciu (strzałką w dół), niestety przy właczonej pompce nie zamyka się, czyli pompka praktycznie nie spełnia swojej roli (grzejniki na parterze zimne, piętro ok.) Teraz muszę go wywalić i w to miejsce włoże zwykły kulowy.

Dodam tylko że właśnie przeniosłem kotłownie z budynku mieszkalnego do gospodarczego odległość między budynkami 10m. Powinno chyba być ok.

Co wy na to ???

post-11725-1257709009_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robi - te mosiezne po stronie ssacej pompy to sa odpowietrzniki ? Nie zapowietrza Ci sie instalacja ?

Ja mam inne zawory roznicowe, takie zeliwne ale skrecane na 4 sruby .

gtoni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

tak to są odpowietrzniki, oczywisćie to zielone to zawór różnicowy, nie jest z wysokiej półki bo kosztował niewiele i może przez to nie działa.

Na tej instalacji jadę dopiero 2 dzień, więc wszystkiego jeszcze nie sprawdziłem.

Podpowiedz mi czemu uważasz, że instalacja może się zapowietrzać-w środę przychodzi ,,majster'' na dokończonie prac to bym go jeszcze ścignął.

Ile masz u siebie zaworów różnicowych ???

 

pozdro

robi1405

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robi

Dla mnie odpowietrzniki w tym miejscu to nieporozumienie. Od kolektora idzie pionowo rura wiec

i tak sie odpowietrza.

Moze szukasz bledu nie w tym co trzeba i zawor jest dobry, a wina lezy w odpowietrznikach ?

Gdy pompka pracuje a zawor jest zamkniety, to podcisnienie zasysa wode z obiegu i wyrzuca do

pieca. Ale jezeli jest odpowietrznik to jezeli opor odpowietrznika jest mniejszy niz instaslacji to

zasysa przez niego powietrze. Moze byc tego niewiele bo wiecej ucieka przez pionowa rure, ale

wystarczy ze jest babel w pompie i nie ciagnie. Zamknij te 2 odpowietrzniki, a najlepiej wykrec i

zaslep korkiem i sproboj na 3 biegu powinno ruszyc.

Ja mam 2 zawory bo 1 jest w szeregu z bojlerem, ale przy pompie jest 1.

Pozdrawiam gtoni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór grawitacyjny pracuje tylko przy przepływie w górę i w poziomie (niektóre gdy producent gwarantuje jego pracę). Skierowany strzałką w dół nie zadziała. I żadnych odpowietrzników na ssaniu pompy. Ten kolektor odpowietrzy się sam przez umieszczone pionowe przyłącze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ta rura to powrót z bojlera.

Tak jak pisałem wcześniej jutro przychodzi majster, do którego straciłem zaufanie.

Zrobię tak jak piszecie, czyli zlikwiduje te dwa odpowietrzniki oraz zawór różnicowy w miejsce jego wstawię zawór przepływowy kulowy.

O wynikach poinformuje.

 

Pozdrawiam i dziękuję za podpowiedzi.

Robi1405

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ta rura to powrót z bojlera.

Tak jak pisałem wcześniej jutro przychodzi majster, do którego straciłem zaufanie.

Zrobię tak jak piszecie, czyli zlikwiduje te dwa odpowietrzniki oraz zawór różnicowy w miejsce jego wstawię zawór przepływowy kulowy.

O wynikach poinformuje.

 

Pozdrawiam i dziękuję za podpowiedzi.

Robi1405

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robi

Na razie zakrec te odpowietrzniki /te plastikowe nakretki/ i sprobuj.

Moze pompa pociagnie

Ja bym przygladna sie dobrze calej instalacji co robil ten "fachowiec".

gtoni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam qtoni,

 

Mam prośbę mógłbyś przesłać mi schemat lub zdjęcie swojej kotłowni. Jestem ciekaw Twoich rozwiązań być może podpatrzyłbym coś i wdrożył w życie w swojej kotłowni.

Mój mail to: [email protected]

 

pozdrawiam

 

 

 

Robi

Dla mnie odpowietrzniki w tym miejscu to nieporozumienie. Od kolektora idzie pionowo rura wiec

i tak sie odpowietrza.

Moze szukasz bledu nie w tym co trzeba i zawor jest dobry, a wina lezy w odpowietrznikach ?

Gdy pompka pracuje a zawor jest zamkniety, to podcisnienie zasysa wode z obiegu i wyrzuca do

pieca. Ale jezeli jest odpowietrznik to jezeli opor odpowietrznika jest mniejszy niz instaslacji to

zasysa przez niego powietrze. Moze byc tego niewiele bo wiecej ucieka przez pionowa rure, ale

wystarczy ze jest babel w pompie i nie ciagnie. Zamknij te 2 odpowietrzniki, a najlepiej wykrec i

zaslep korkiem i sproboj na 3 biegu powinno ruszyc.

Ja mam 2 zawory bo 1 jest w szeregu z bojlerem, ale przy pompie jest 1.

Pozdrawiam gtoni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam qtoni,

 

Mam prośbę mógłbyś przesłać mi schemat lub zdjęcie swojej kotłowni. Jestem ciekaw Twoich rozwiązań być może podpatrzyłbym coś i wdrożył w życie w swojej kotłowni.

Mój mail to: [email protected]

 

pozdrawiam

Dobrze w swieto cos napisze, ja mam prosta instalacje CO i bojler. Bojler jest w grawitacji. Jest tam troche innosci,

bo 2 zawory roznicowe i pompa z przerywaczem pracuja za zawor 4 drozny + sterowanie grzania bojlerem. Do tego

pompa w lecie sluzy do grzania wody przez solar zrobiony z pojedynczego panela.

gtoni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam prośbę oceńcie pozostałą część instalacji min.:

-czy ilość i miejsca rozmieszeń odpowietrzników są w porządku

-czy powrót bojlera jest we właściwym miejscu

-czy ta pompka nie jest zbyt mała (budynek 2 piętrowy, naczynie na wysokości 3,5m nad poziomem pieca, pow grzewcza 180m2.

Jeśli macie inne uwagi to piszcie.

 

pozdrawiam

post-11725-1257793088_thumb.jpg

post-11725-1257793100_thumb.jpg

post-11725-1257793120_thumb.jpg

post-11725-1257793132_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc różnicowego nie ruszam-jeszcze raz dzięki

 

 

Witam qtoni,

 

Mam prośbę mógłbyś przesłać mi schemat lub zdjęcie swojej kotłowni. Jestem ciekaw Twoich rozwiązań być może podpatrzyłbym coś i wdrożył w życie w swojej kotłowni.

Mój mail to: [email protected]

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robi

Przygladnalem sie pobieznie tej instalacji i mam sugestie bys inaczej wpiol bojler.

Tj. powrot za pompka a przed piecem - bojler bedzie pracowal na grawitacji. co ma wiele zalet.

Pompka nie bedzie przeganiac wody przez bojler i gdy zacznie stygnac /mniejsza temperatura niz w bojlerze/ nie

bedzie wychladzac bojlera. Mozesz nagrzac wode w bojlerze do wyzszej temperatury niz wode w obiegu domowym.

I najwazniejsze stanowi to bufor bezpieczenstwa.

Ponadto zapewni to lepsza prace zaworu roznicowego, brak obiegu grawitacyjnego.

Ale z zapowietrzaniem sie pompki mozesz miec problem - jest syfon, jezeli przeniesiesz powrot z bojlera jak wyzej

pisze. Trzeba to dobrze przemyslec

To tyle na szybko - pozdrawiam

 

I jeszcze jedno nie widze tam zaworu bezpieczenstwa - to wielki blad !!! Gdze jest naczynie wzbiorcze ?

Oj przygladnij sie temu dobrze bys nie wylecial w kosmos !

 

PS nie jestem instalatorem a ucze sie i analizuje sztuacje na wlasnych i cudzych bledach

gtoni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jeśli idzie o bojler to zwróć uwage, że na powrocie przy bojlerze jest zawór kulowy, teraz kiedy palę w piecu palę cały czas przydławiam go, plus tego jest taki , że bojler b. szybko się nagrzewa.

Zawór bezpieczeństwa - parząc na piec od przodu znajduje się w lewym rogu.

Przy bojlerze również założyłem zawór bezpieczeństwa.

 

pozdro

robi1405

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam prośbę oceńcie pozostałą część instalacji min.:

-czy ilość i miejsca rozmieszeń odpowietrzników są w porządku

-czy powrót bojlera jest we właściwym miejscu

-czy ta pompka nie jest zbyt mała (budynek 2 piętrowy, naczynie na wysokości 3,5m nad poziomem pieca, pow grzewcza 180m2.

Jeśli macie inne uwagi to piszcie.

 

pozdrawiam

Na powrocie, jeśli już mają być te odpowietrzniki to mechaniczne a nie automatyczne!!!

pompka 25/40 trochę za mała, 25/60 bardziej wydajna.

a co z rurą bezpieczeństwa z zasilania kotła do naczynia? nie widzę! Widzę natomiast zawory kulowe na zasileniu CO, zawory bezpieczeństwa tak do końca bezpieczeństwa nie zapewnią!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 lata później...

Witam i przepraszam ze pisze w starym temacie ale chcialbym aby ktos wyjasnil mi kwestie skad bierze sie wymaganie aby w przypadku pompy na powrocie kotla zbiornik przelewowy byl 07xH wznoszenia pompy powyzej grzejnikow.Taki przypadek bylby dla mnie realny gdyby pompa byla w stawie.Przeciez pompa popcha wode do kotla ale zaciagnie z grzejnikow i bojlera gdie powstanie podcisnienie wiec woda pojdzie tam skad pompa ja wyssala .A juz na pewno nie pojdzie do przelewowego bo on nie ma powrotu i pompa nie zrobi podcisnienia na nim.Z gory dziekuje za wyjasnienie.     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.