Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bufor, Kominek Jak Dobrze Zrobic?


jeanpascale

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jeszcze nie rozwiazałem do konca problemu podłogówki( chyba siedzi sobie wniej powietrze) a tu juz nowy problem:

Prosze napisać jak prawidłowo połaczyc wkład z PW z buforem i piecem na ekogroszek. Jaki duzy ma byc bufor ? czy moze byc pod kominkiem ( pomieszczenie gospodarcze) Czy zastosować wymiennik płytowy ?

HELP HELP HELP B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego jakim nadmiarem mocy będziesz dysponował, jak często będziesz korzystał z kominka. Z wielu przykładów wiem, że kominek jest fajną zabawką, ale szybko się nudzi. Wydasz niepotrzebnie kasę na bufor, a korzyści z tego nie będzie dużo. Moim skromnym zdaniem, to zrezygnuj z bufora, połącz piec z kominkiem w układzie otwartym (przy zachowaniu wszystkich reguł układu grawitacyjnego) a grzejniki i podłogówkę daj już za wymiennikiem. CWU oczywiście w otwartym podłączasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc wymiennika zależy od powierzchni wymiany (wielkości płyt), oraz od parametrów zasilania. a więc ten sam wymiennik przy różnych parametrach zasilania będzie miał różną moc. Podawane przez sprzedawców moce podawane są przy konkretnych parametrach. Nadmienię tylko, że obliczenia mocy dla wymienników płytowych to dość skomplikowana sprawa. Dlatego nawet projektanci zawodowej energetyki wyliczają tylko moc niezbędną dla c.o. i c.w.u a wielkość wymienników wyliczana jest przez wytwórców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymiennik bedzie firmy secespol 31/30 powierzchnia wymiany 0.9m2, ale mam pytanie czy jesli tylko wkład kominkowy bedzie podłaczony przez wymiennik a piec poza wymiennikiem to taka konfiguracja jest poprawna? a jesli nie to jakie jest poprawne podłaczenie wkładu, pieca z wymiennikiem??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz kocioł i kominek . Odseparowujesz te układy wymiennikiem. W związku z tym bojler będzie z jednej strony podłączony bezpośrednio pod kocioł, z drugiej przez wymiennik. Ja osobiście nie montował bym wymiennika wcale. Instalacje pracują na podobnych parametrach, to można je spiąć razem. Przy uruchomieniu kominka kocioł na ekogroszek wejdzie w stan podtrzymania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko chce grzac albo piecem albo kominkiem jak to wszystko wpiac zeby było dobrze?

Chcę powiedziec ze najkorzystniej zakupic bufor 500/150L i wszystkie media podłączyc do bufora.Z bufora dalej na obiegi grzewcze.Zasobnika nie nie musisz montowac gdyż zasobnik jest w buforze.Za buforem automatyka sterująca obiegiem (obiegami)grzewczym.Jest to rozwiazanie najlepsze i nie konfliktowe.Przy takim rozwiązaniu jakie chcesz miec to aż się prosi bufor.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.