Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja Prawie Gotowa. Ale Czy Dobra?


piterr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam właśnie wykonywaną nową instalację CO. Na temat przyłączenia do pieca dyskutowałem z hydraulikiem pare godzin ale stanęło na tym że on na swoją odpowiedzialność zafunduje mi układ który będzie działał jak należy - trudność była w tym żeby co i cwu działała na jednej pompce i oprócz tego, chociaż samo CO działało również trochę na grawitacji (tak na wszelki wypadek). Jak na moje amatorskie oko to CWU nie ma szansy działać ale proszę oceńcie to dla mnie sami bo póki jeszcze majster sobie nie poszedł to mogę coś wyegzekwować....

post-3464-1241200889_thumb.jpg

post-3464-1241201035_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o ekonomie instalacji to bardzo dobry patent i mnie troche zaszokował ale jak najbardziej moze działac pod jedym warunkiem ze albo zamontuje zawór upustowy albo regulacji cisnien rzy zzasobniku albo zawór z głowica z kapilatą taki podobny do podłogówki zenby nastepowało odcinanie zasobnika jak sie nagrzeje bo woda bez ktoregos roziazania bedzie zap... prze z zasobnik a przez instalacje nie bo na instalacji sa wieksze opory i napewno wtedy zmarc=niesz zimą i to by było na tyle reszta super tanio i skutecznie

na lato tylko zamnkiesz zawór 4d i bedziesz grzał sam zasobnik co do zasonika to i tak ma mała moc co do wymiany ciepła wiec robienie piorytetu na osobnej pompie mija sie z celem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym układzie ja bym nie był takim optymista jak poprzednik

przyjrzyj sie gdzie jest wpieta pompa ?

bedzie działac jak bedzie otwarty max zawór 4-d

pompa ma wymuszac obieg w duzym obiegu -grzewczym za zaworem 4-d

 

tak ten fakt pominąlem sprcjalnie bo i tak nikt nie dobiera kvs zaworu do potrzeb instalacji i rownie dobrze mozna tam czwórnik zamontowac ,bo jak znam zycie to zapotrzebowanie jest na poziomie 2-3kvs a tam na tym zaworze jest pewnie 6-10 wiec regulacja bedzie czesciowo ograniczona w minimalnych wychyleniach a pozniej nie bedzie miała zadnego znaczenia pod warunkiem ze instalacja jest o normalnych oporach a nie szczegolnych

i jeszcze drobna sprawa to zbiornik przelewowy ,rozumiem ze zapomniałes wmalowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym układzie ja bym nie był takim optymista jak poprzednik

przyjrzyj sie gdzie jest wpieta pompa ?

bedzie działac jak bedzie otwarty max zawór 4-d

pompa ma wymuszac obieg w duzym obiegu -grzewczym za zaworem 4-d

 

Czy wobec tego mam kazać przełożyć pompę na obieg grzejników i wtedy będzie wszystko dobrze? A może pozwolić dokończyć instalację, sprawdzić i najwyżej dopiero przerobić. Hydraulik jest niby fachowcem słynnym w mojej okolicy ale przyznał się że z zaworem 4d to za dużego doświadczenia nie ma więc wole polegać na Waszej opinii.

Moja propozycja zmiany:

post-3464-1241207509_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz pompa na własciwym miejscu ,ale pozostała kreska po niej

poczytaj ,takich tematów jest wiele na forum i dowiesz sie wiele

a ten spec to niech poczyta cos o zaworach zanim zabierze sie za robote

 

specjalnie zostawiłem tą kreskę po pompie bo bez niej to obieg pieca zamknie się tylko prze bojler. Wydaje mi sie że tak jest dobrze tylko wątpliwość mam co się stanie w lato przy zamkniętym zaworze 4d tj czy CWU ogrzeje się na samej grawitacji. No i na wszystkich schematach jakie tu znalazłem zawór różnicowy jest równolegle z pompką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli fachowiec daje głowe za te instalacje to zostaw i tylko wprowadz korekte o jakiej pisałem wczesniej ,a jak bedzie naprawde zle z układem

CO to bedziesz go gnebił ,a zasady i słabe punkty tej instalacji juz znasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.