Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Udrażnianie Kanału Wentylacyjnego


pawlostech

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do przepchania parę kanałów wentylacyjnych które są poprowadzone równolegle do kanałów kominowych.

Problem polega na niemożności przepchnięcia z powodu nagromadzenia w nich patyków przez ptaki.

Próbowałem wypalić od góry te gniazda ,ale ogień się dusi z braku powietrza.

Na kominie jest tgz. czapka która utrudnia przepychanie od góry.

Czy ktoś walczył z takim problemem i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Robiłem to. Niestety najlepiej przebijac sie kulą od dołu to wszystko będzie sie sypac w dół. Ja przebiłem sie drutem fi 6 od góry przez gniazdo ok. 1.2 m grubości i podczepiłem linkę z kulą . Po przeciągnięciu linki można tłuc ta kula od spodu. PAwskudna robota. Hej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Baca nie brałem pod uwagę takiej opcji ale spróbuje.

U mię też jest z 1,5 m.Podpaliłem od góry i podałem powietrze z boku wiercąc dziurę w kominie.

Jednak za mało powietrza mimo pompowania go pompką.

Spróbuje jeszcze sprężarką by chociaż trochę mniej było do przebijania.

Ale widzę że nie ominie mnie rozwalanie go od dołu.

A to dopiero pierwszy kanał wentylacyjny a jeszcze są trzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do przepchania parę kanałów wentylacyjnych...

 

Witam!

 

Ja miałem zapchane sadzą i gruzem 3 kanały ... zlokalizowałem na jakiej wysokości są zapchane, wykułem dziury z boku komina (akurat w kuchni) i poprzepychałem. W jednym kanale musiałem pokuć czasem po 2-3 dziury w odstępach ok30cm żeby ten cały syf wybrać. Póżniej sie dziury zamurowało i jest ok.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówimy tu o kanałach wentylacyjnych zapchanych przez ptaki patykami i wszystkim co tylko się da.

Kanały kominowe zapchane sadzą są opisywane w innym wątku.

Sadza to pikuś w porównaniu z tą nierówną walką.Zatem warto pamiętać o nie dopuszczeniu do takiej sytuacji.

Gdzie kanały wentylacyjne nie są zabezpieczone kratką przed ptakami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz dwie mozliwosci wyjscia z tej nierównej walki jesli masz dach stabilny i mozesz spookojnie na niego wejsc to drut min 10mm zaostrzony na ostro i przebijesz siew napewno ,a jesli to mogłoby byc niebezpieczne to tylko kucie pozostaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Miałem podobny problem - poniżej opiszę jak sobie z nim poradziłem. Może przyda się innym :rolleyes:

 

1 - Wyciągnąłem kratkę wentylacji od strony pomieszczenia.

2 - Po wejściu na dach za pomocą przecinaka i młotka wyciąłem w czapie otwór, o średnicy pozwalającej na włożenie metalowego pręta (profilu zamkniętego) za pomocą którego można przebić zator

3 - W moim przypadku użyłem profilu zamkniętego o długości 3 m, aby przebic zator

4 - wewnątrz profilu wpuściłem linkę z obciążnikiem

5 - zawiązałem od strony pomieszczenia do wpuszczonej linki ciężarek o średnicy niewiele mniejszej od ściednicy kanału wentylacyjnego.

6 - Ciągnąc od góry ciężarek wybiłem zator

7 - zatkałem wybity otwór w czapie przy pomocy rozrobionego kleju do glazury

 

Trzeba się jednak nastawić na duże sprzątanie w pomieszczeniu - w moim przypadku wyleciało mnóstwo pyłu i różnych śmieci, które ptaki naniosłu do kanału wentylacyjnego

 

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów i życzę samych sukcesów w przepychaniu zatorów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.