Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dlaczego Tak Się Dzieje


pacula79

Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu mam problem z hydroforem,mam go już 15 lat i nigdy nic z nim się nie działo a chodzi oto, że kiedy się załącza pompa aby napełnić zbiornik wodą to chodzi on bardzo długo(ok.15 min.) i słychać jakby chodził on na "sucho".Idze to zauważyć bo gdy zaczyna wreszcie pompować tą wodę to zmienia się dźwięk tej pompy i zaczyna wskazówka zamontowana na zbiorniku iść w górę. I teraz pytanie czy to jest już koniec pompy czy jakieś inne mogą być tego przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompa prawdopodobnie do regeneracji sie nadaje bo wirniki bewnie albo saprzytarte albo tez zalazły kamieniemi dla tego tez wydajnosc jest nikła ,druga sprawa to zawory zwrotne nalezy sprawdzic czy zamykaja dokładnie ,takze najpierw zawory pozniej pompa do sprawdzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj dopompować powietrza, co prawda nie wiem jaki to hydrofor ale u mojego ojczulka gdy hydrofor za długo chodził to był sygnał aby dopompować powietrza

pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być przy samej pompie jak i na dole studni. Jeśli jest przy pompie (na ssaniu pompy lub w okolicach) to nie problem. Jeśli na dole to już klops . Ale w tym przypadku można zamontować drugi przy pompie, będą trochę większe opory ale nie powinno to wpłynąć na wydajność. Jeśli zamieścisz foto instalacji hydroforowej od wyjścia z ziemi do pompy to postaram się go zlokalizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli twierdzisz że powietrze się pompuje do hydroforu? z mojej wiedzy wystarcza tyle powietrza ile się w nim znajduje bez pompowania ,owszem dopompowanie powietrza przyczyni się do szybszego wyłanczania hydroforu ,ale także do częstrzego jego włanczania ponieważ będzie nabierał mniej wody a chyba nie o to chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kosz to taki zawór zwrotny zapobiega powrotowi wody do studni tak żeby hydrofor nie musiał ciągnąć jej za każdym razem kilka metrów w góre.W twoim przypadku tak może być ,ale w tego typu pompach, po tylu latach na pewno wirniki są wytarte więc nic tylko regeneracja .Ale jak pisali koledzy sprawdź najpierw zawory ten przy hydroforze to trujnik z zaślepką nad hydroforem ma szczałke z boku pokazującą w którą stronę przepuszcza wode .Jestem posiadaczem identycznego sprzętu i 25 lat już pracuje z dwoma remontami.Wymiana zaworu to troche roboty ale koszt zaworu to około 30 pln tak że do przełknięcia . :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Z tym powietrzem w hydroforze jest akurat odwrotnie, pompa pompuje więcej wody gdy jest go więcej natomiast gdy powietrza jest bardzo mało pompa włącza się często i na krótko.

 

Poduszka powietrzna musi być w zgodzie z instrukcją. Podczas pobierania wody powietrze rozpuszcza się częściowo w wodzie i po pewnym czasie jest go za mało. Przy zbyt małej ilości lub całkowitym braku powietrza dochodzi do uderzeń hydraulicznych, które w skrajnym przypadku mogą zakończyć się uszkodzeniem pompy. Instrukcje hydroforów wyraźnie opisują dbałość o należyty stan poduszki powietrznej w zbiorniku hydroforowym. Przy zbyt dużej poduszce powietrze zostanie wyrzucone do instalacji wodociągowej i usunięte przy otwarciu kranu (baterii) bez konsekwencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór tu znajduje się na wylocie pompy. Korzystniej gdy jest zamontowany przed pompa (na ssaniu). Kup nowy i zamontuj przed pompą (może być bezpośrednio przed) Jeśli będzie szczelny kłopoty się skończą.

czyli w tym miejscu co jest ta strzałka narysowana na tym trójniku,jest ten zawór?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten stary zawór zwrotny można usunąć. Prawdopodobnie na dole w studni jest drugi zawór zwrotny ale jego nie uda się usunąć. Ale przeszkadzać tez nie powinien. Mam jeszcze jedno pytanie . Wydajność studni jest duża? Tzn. czy nie spadła ilość wody pompowana przez pompę. Bo przez tyle lat mogło dojść do obklejenia filtra na ujęciu wody, lub też może okazać się niezbędny remont pompy (wytarte, zużyte wirniki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w studni nie ma zbyt wiele wody zwłszcza latem zdarza się że jej brakuje a co do tego ile i w jakim czasie pompa napełnia zbiornik to niewiem.Sprawdzę jeszcze co z tym koszem w tej studni jest. A co do pompy to pewnie też się będzie nadawała po tylu latach do remontu.Na razie dziękuję za porady i teraz wiem od czego zacząć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeżeli będziesz montował nowy zawór ale identyczny jak ten stary, który masz zamontowany, to należy go umieścić na poziomym odcinku rury ssawnej,bo w takiej pozycji powinien on pracować.Jeżeli zamontujesz inny to zgodnie z jego instrukcją montażu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.