Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Kocioł Dolnego Spalania


paul997

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc w wyborze kotła.

Domek właśnie kończy się budować, 80m2, gazobeton 24 cm + 12 cm styropianu. Wysokość pomieszczeń około 2,65 cm, w domku 10 grzejników 10-żeberkowych KFA (wg producenta "moc cieplna elementu dla T=50°C 113 W"). Kocioł może, ale nie musi podgrzewać CWU. Jeżeli w ten sposób osiągnę dłuższe okresy pomiędzy zasypami - woda może być grzana grzałką.

Komin około 6 metrów, wymiar 20x20 cm, będzie troszkę mniej, bo przed uruchomieniem kotłowni przybędzie wkład kominowy.

Teraz do tego trzeba dobrać odpowiedni kocioł. Odrzucam kocioł z zasobnikiem, kotłownia jest mała, martwią mnie również informacje na necie o czasie i pieniądzach, które trzeba poświęcić na regulację takiego kotła i możliwe awarie i przestoje. W związku z tym swoją uwagę skierowałem na kotły dolnego spalania. Od kotła wymagam tyle, żeby dało się go zasypywać bez wygaszania przynajmniej przez 7 dni, max. 2 razy dziennie (najlepiej tylko raz) - na zasadzie: zajrzyj na 10 minut do kotłowni, wrzuć co trzeba i zapomnij. Taką codzienną obsługą będę dzielił się z Żoną, więc ma być bez komplikacji. Celuję w kocioł max 15kW (ile polecacie?), modele Zębiec KWKD (tu jest tylko 15 kW, bez wyboru), Buderus Logano S111 (coś jeszcze łatwo dostępnego?). Poproszę o komentarze i ewentualne poprawki do moich przemyśleń.

Co do Buderusa, to znalazłem jedną negatywną opinię (http://www.ceneo.pl/;015797077-10.htm#productOpinions):

"Palenie w tym piecu to koszmar.Nie polecam go nikomu!!!!!

W trakcie palenia opał zawiesza się w połowie pieca,ruszta obrotowe blokują się z powodu kawałka węgla,dosypywany węgiel przelatuje do popielnika,a w popielniku stoi płytka,wąska foremka na popiół(ciasto?)Trzeba często podkładać i kontrolować(nie ma mowy o dłuższej przerwie np.w nocy)Trudno mu się rozgrzać,a jak już się rozbuja to woda gotuje się nawet przy zamkniętych dolnych drzwiczkach regulujących dopływ powietrza.

Ostrzegam przed zakupem i sam żałuję,że się nabrałem na "dobrą firmę" "

Prawda czy Fałsz?

 

EDIT: UPS, to powinno być na początku postu: "Witam wszystkich forumowiczów!"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj :)

 

No teraz to mnie uraziłeś..... :D

Znaczy, że wywaliłem pieniądze w błoto, hahahaha. :)

Wszystko zależy od tego czy szybko Ci się znudzi bieganina do kotłowni z zasypem , hehehe

Poza tym będziesz miał mały kociołek to i miejsce na zasyp małe = częste odwiedziny zimową porą.

Chyba, że nie pracujesz i masz czas :)

Tez mam małą kotłownie 1,5x3,1 i wcisnąłem zasobnik + kociłek z podajnikiem i wszystkie rury :)

Co prawda za drugim podejściem i drugim kotłem, - pierwszy się nie zmieścił, hahahah

 

Powodzenia w wyborze, ja polecam z zasobnikiem

j

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.