Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Jest Ekonomia Ogrzewania?


IVEN

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się , czy nadal jest sens ogrzewania domu na paliwa stałe? Cena ekogroszku skoczyła do 700zł. Co daje średnio na sezon 6x700 = 4200zł. Olej opałowy 2,28/l. 2.000l na sezon x2,28= 4560zł. A podobno cena oleju ma być niższa....Co o tym myślicie? A może gaz ziemny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co po pierwsze to 6t wegla nie che wyjsc 2t oleju tylko ok 3,5ton oleju czy tez w przyblizeniu 3500l oleju co da ok 7500zł ,co do gazu to fakt ze do 200m domu to juz lepiej o gazie ziemmym pomyslec bo cena gazu poszla gram w góre ale np eko jest juz po 780zł a nie po 700 zł

jeszcze ze dwa razy górnicy wyjda na strajki i bedziemy wszscy gazem palic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A drewno?.

Ja trzeci sezon bawię :lol: się z drewnem z własnego lasu. Trochę roboty jest, ale efekt murowany.

Koszt paliwa do piły i ciągnika, około 100zł, no i kondycha :rolleyes: jak trza.

A tak na poważnie kocioł 20 KW=20 mp x 70 zł/mp = 1400 zł i do tego czyste powietrze i dwie taczki popiołu po sezonie.

Drewno na przyszły sezon praktycznie już mam.

Pozdrawiam

post-1029-1239187717_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ze jedno trzeba soobie powiedziec ze jesli ktos ma mozliwosci do palenia drewnem i czas na to oraz dostep dodrewna to tanszego opału nie ma na rynku ,tylko ogromna wada trzeba dokładac co dwie trzy godizny przy mrozach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nich to mróz zaczyna sie od+10st

Otóż nie do końca tak jest. Aż z ciekawości sprawdziłem, gdzie to mieszkają moi dyskutanci - jeden z nich narzeka, że go sprzedawca trochę naciągnął, bo maksymalnie ma 8h, a nie 12h, ale okazało się, że ma za mały kocioł - otóż Northern Michigan. Średnie temperatury w Alpena (Michigan): Grudzień -4.6C, Styczeń -8.0C, Luty: -7.6C, Marzec: -2.2C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

co do drewna zgoda tyle że nie w tej cenie ja kupowałem po 100-120zł w opałkach ( porąbany gotowy do palenia 140-170zł ) sam musiałem pociąć i porąbać ale zrobiłem sobie maszynkę do łupania i 12-15m jakie potrzebowałem na sezon  przygotowywałem przez tydzień po godzinach. Ogrzewałem dom kominkiem z płaszczem wodnym  przez dobre 10lat  kosztowo super ale uciążliwość ogromna z dokładaniem, wywalaniem popiołu rozpalaniem itp.

Obecnie pierwszy sezon przeszedłem na groszek , na tę chwile nie wiem jak wyjdzie rachunek ekonomiczny ale jest ciepło bez większego zaangażowania no nie licząc wizyt w kotłowni bo jak narazie walczę aby ustawić optymalne ustawienia na sterowniku pieca .

Choć widzę jeden ogromny minus to brak magii ognia w domu jaką dawał palący się kominek :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominek zawsze możesz sobie zostawić. Ja w nowym domu opróc kotła na paliwa stałe i pieca gazowego robię również kominek, najprostszy, bez wkładu, tylko palenisko z szamotu obmurowane głazami polnymi - właśnie dla klimatu, do przepalenia kilka razy w roku. Teraz to już po temacie, ale czy przy zmianie źródła ciepła brałeś pod uwagę kocioł na drewno zamiast na groszek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.