Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Priorytet Cwu Nad Co


sevenjanusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie mam taki problem. Kupiłem dom i tam jest jest stara instalacja spawana, jedzynie podłączenia do grzejników, pieca, bojlera,pompki są na śrubunkach. Kupiłem sterownik "AURATON 1111 multi" opis sterownika (http://www.auraton.pl/index.php/pl/produkt/379/) jest przeznaczony

do sterowania CO i CWU w priorytecie. Chciałbym zasięgnąć rady u fachowców ponieważ sam się nie zabardzo znam i nie wiem jak to zrobić. Chodzi mi głownie o to żeby zrobić

na drugiej pompce obieg wody w priorytecie nad CO. Jak juz wspomniałem instalacja jest na spawach. Co mam zastosować zeby jak najmniej w to zainwestować. Załączyłem schemat instalacji dotychczasowej

Z góry bardzo dziękuję.!!!

 

post-2-1239011648_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no zbyt wiele to tu niezrobisz bo klania sie przeróbka instalacji jedyne co mozesz zrobic i ma jakikolwiek sens przy tej konfiguracji to zastosowac zawór przy zasobniku na siłowniku ktory bedzie sie otwieral przy zapotrzebowaniu na ciepło i zamykał zeby po nagrzaniu niepotrzebnie nie krązyła woda przez niego i nic wicej bez przeróbek nie osiagniesz a czy na grzejnikach masz głowice czy inne zawory sterowalne czy tez czynne czy na ostro masz podłaczone ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no zbyt wiele to tu niezrobisz bo klania sie przeróbka instalacji jedyne co mozesz zrobic i ma jakikolwiek sens przy tej konfiguracji to zastosowac zawór przy zasobniku na siłowniku ktory bedzie sie otwieral przy zapotrzebowaniu na ciepło i zamykał zeby po nagrzaniu niepotrzebnie nie krązyła woda przez niego i nic wicej bez przeróbek nie osiagniesz a czy na grzejnikach masz głowice czy inne zawory sterowalne czy tez czynne czy na ostro masz podłaczone ?

Przy grzejnikach mam zwykłe zawory. Ok a jezeli chodziłoby o przeróbkę to czy mógłbyś mi nanieść na ten rysunek ktory dołączyłem ? Może bym zdecydował się na przerobienie instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tylko dla wyjasnienia zawór za pompą daje sie dlatego ze

wrazie powietrza łatwiej sie pompa odpowietrza

wrazie wymiany pompy czy ingerencje w układ wystarczy ze zamkniemy zawór przed pompą i za pompą zawór zwrotny zam sie zamknie

trzecia sprawa to w momencie rozruchu układu i takim przypadku jak jest na rysunku to pompa dosc długo pracowałaby na sucho (chodzi tylko o rozruch i pierwsze zalanie układu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy montażu zaworu za pompą, przy napływie wody od góry za żadne skarby pompa się nie odpowietrzy. Przy montażu przed pompą (od dołu) pompa zostanie zalana od góry wodą i nie pracuje na sucho. Najbardziej to doskwiera gdy musimy wyjąć i zamontować pompę a układ jest pod ciśnieniem. Przerabiałem to i mam przykre doświadczenia, kombinowanie z odpowietrzeniem pompy. Dlatego po sezonie przekładam zawory zwrotne przed pompę.

Schemat z zaworem zwrotnym we właściwym miejscu na c.o.rysunek właściwy

post-4692-1239092995_thumb.jpg

post-4692-1239092836_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.