Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czym Najlepiej Cyścić Piec???


Rekomendowane odpowiedzi

naladowac super suchego drewna dac dmuchawe na max i zagrzac kocioł do 90 st i wszystko ładnie sie wypali tylko w kotle musi byc piękny zywy ogien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmm a komin w jakimn masz stanie?

czysty ?

podejzewam ze zapaliły sie sadze a raczej smoła która bylą w kominie i dlatego oddało spalinami bo jak palisz bez dmuchawy to innej mosliwosci nie ma

i jak wygłada kocioł teraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł wygląda juz lepiej,zanim rozpaliłem wyczyściłem troche piec z sadzy tyle ile się dało odkręciłem wyczystke z rury łączącej piec z kominem smoły tam nie było tylko troszke sadzy,sam komin także wydaje się być ok.pierwszy raz się takie coś zdażyło.

A czy takie pojawienie się ognia w kominie może spowodować jakieś groźne skutki???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaczy to ze miałes ogien w kominie w normalnych i zadbanych kominach to tylko na zdrowie wychodzi dla komina natomiast w nieczyszczonym kominie moze dojsc do zapalenia sie sadzy i tomoze byc srednio bezpieczne ale raz na tydzen takie przepalanko i masz gwarancje ze kociołek i komin beda słuzyc baaardzo długo (sprawa tyczy sie kotłow spalających wszystko )

druga sprawa ze pojawił se płomien w kominie to gazy z spalania suchego drewna dopaliły sie dopiero w kominie czasami sie zdaza przy dobrym ciągu kominowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąg wydaje mi się że jest dobry wciąga ogień z zapałki jeszcze zanim przyłoże ją do pieca,drewno było bardzo cienkie i suche (duża ilość naraz w piecu)zaczęło mocno chuczeć i co kilka sekund wybijac spalinami,po zamknieciu miarkownika w kominie było jeszcze widac jak ogien przygasa.A czy takie zapalenie sie sadzy w kominie może spowodować jakiś pożar czy jakieś inne zagrożenia???

A czy temperatura spalin ma jakiś wpływ na wracanie sie spalin???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak pisałem wczesniej jesli komin nie bedzie zapuszczony i normalnie eksploatowany to jest to jak najbardziej bezpieczne ale jak komin jest zarosniety sadzą to oczywiscie moze sie sadza zapalic i dac dosc niespodziewane efekty razem z pozarem w okolicy komina i jest mozliwosc ze strazaki beda musialy insterweniowac

poczytaj na forum o wypalaniu komina to bedziesz miał wiecej info na ten temat ,zajzyj do komina i jesli nie jest zarozniety sadzą czy smołą to przepalaj od czasu do czasu i nie bedziesz wiedział co to znaczy miec problem z kominem

ALE JEDNA UWAGA ZE KOMIN MUSI BYC SZCZELNY NIE POPEKANY I TYNK NA NIM MUSIE SIE TRZYMAC CHODZI O CZSZELNOSC -CZYLI DOBRY STAN TECHNICZNY NIE ROZWALAJACY SIE !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprzedaży można otrzymać środki które wrzuca się na żar w piecu, powodujące rozkład osadu i łatwiejsze jego usuniecie. Środki te można kupić w sklepach sprzedających kotły i osprzęt do kotłów. Warto spróbować oprócz wygrzewania. Pomagają też obierki od ziemniaków, też rozkładają osady zalegające kotły i kominy. Tez wrzuca się je na żar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzona metoda , dziadzio nauczył tylko kiedys na wsi robiło sie to slomą i koscista (denaturat)

nie było mocnych na sadze ,teraz robi sie to drewkiem i papierem ale tez sa patenty z oponką -nie polecam

osobicie polecam najpierw srawdzic czy mozna to robic w swoim kociołku i kominie

wszystko mozna robic ale "przez uzyciem przeczytaj tematy na forum lub skontakuj sie z kominiarzem lub strazakiem"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kris2s Napisano Wczoraj, 19:05 Witam chodzi ci o sadpal?

Nie. Kupiłem w BIMS Plus środek w saszetkach nazywa się gc 100 firmy Sotin gmbh

Co do palenia sadzy w kominie to pierwszy krok do pozbycia się go.

Lepiej z optymalizować spalanie, skutek murowany wiem to ze swoich doświadcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość Malinabend

trzeba 1 raz w tygodniu dac czadu tak od startu do 90c bo na miarkowniku sie kisi a tak sie piknie wypali i jest git B) wtedy nie trzeba inwestowac jakies prochy czy obierki poprosdu daj czadu pootwireraj dzwiczki siber cosie da i heja na max musi gadac az dudniec ogien w piecu oczywiscie B) ja na dmuchawie tez daje czadu 1 raz na tydzien jak tego nierobilem to mi sie zapychal komin i piec a teraz wogole nie czyszcze pieca tylko ognie fest i po klopocie najlepiej papiery gruba trocina wiory lob drewno troche przepracowanego oleju lub ropy i heja tak ja sobie czyszczs piec i komin calkiem czysta i bezbolesna robota a ty se tylko sluchasz jak piec gada i patrzysz jak platy sie opalaja i odlazą :angry: tylko wieczorkiem bo strasznego pawia komin daje jak sie wsio jara w srodku hi hi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Malinabend

pogwizda sobie a te se posłuchasz i tyle a tak na serio jak ze 2 metrey ognia zobaczycz na kominie i huk jak by samolot startował to mu dzwiczki pozamykasz i zdechnie a przynajmniej sie wypali i nie trza kopminiarza sie bawic B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysoka temperatura w kominie nie sprzyja jego trwałości. Jeśli komin nie pęknie pod wpływem temperatury, to potem znajduje się w kominie kawałki cegły które odpadają z czasem. Raczej nie polecałbym. Palę z miarkownikiem i nie mam twardego osadu, właściwie nie ma co czyścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam.Podam swoja metodę palenia w kotłe jak narazie nie ma zadnych spieków na blachach.Oczywiscie palę mialem suchym nigdy nie mocze miału co 2 -3 palenia wsypuje do miału garstke sadpalu czyli sype obecnie 7 lopat ale po piatej dosypuje tą garstkę i 2 nastepne łopaty opału przykrywaja sadpal.Zawsze pieknie się wypala wszystko.Na wszystkich blachach jest kolor od siwoniebieskiego do brazu.Temperatura na kotle to 60*C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.