Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Użytkowanie Pieca Co I Cwu


rafalak

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM!!

mam instalację nową, za mną pierwsza zima...

piec dwufunkcyjny-zamknięta komora spalania (ariston),sterownik elektroniczyny,kalofyfery PURMO, kubatura mieszkania-90m2, rozdzielnik na wszystkie kaloryfery

bardzo proszę o pomoc-jak to funkcjonuje? jak to używać?

czy moc pieca mam nastawić na najwyzszą (6) czy nie ma to znacznia - jeśli jest sterownik

noc-19,5

dzień-20,5

jak wychodzimy do pracy (7-17)- ustawiam recznie na 17

nie wiem czy potem,po powrocie - przypadkiem piec nie potrzebuje zużyć wiekszej ilości gazu do dogrzania do temp. 20 stopni?

jak ustawić wszystko, żeby było najtaniej, ale ciepło?

czy to źle, ze na każdym grzejniku mam głowice odkręcone na max.??

proszę o rady, bo widzę,że dużo tu doświadczonych użytkowników, a przede mną jeszcze pewnie dużo różnych zim i pewnie drogich :huh:

z góry dziękuję za uwagi i sugestie!!

każda będzie dla mnie DROGA i uważnie się do niej zastosuję :-)

POZDRAWIAM

r@f

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no kociołek masz dobry a moc kotła to taka moc ustawia sie na płycie głownej jak i do mocy palnika na potrzeby cwu i CO

te dwa pokretła ktore masz to tylko orientacyjnie ograniczają temp czyli 6 to max 60st w instalacji

i to pokretło moze byc tak ustawione na sterowniku ustaw te 20 na noc ok stopnia mniej głowice w pokoju gdzie jest sterownik na 4 lub 5

a w pozostałych pokojach na ok 3 gdzie 3 to zazwyczaj 20stopni w pomieszczeniu i to by było na tyle

 

a w zaleznosci od budynku to to wychładzanie ponizej 2st to mija sie ekonomicznie z celem ,ma to sens jak wyjezdzasz na tydzien wtedy ustawiaszna

 

10st i po powrocie ustawiasz 20 i na kociołku ustawiasz 9,

wychodzisz na dwie godziny zeby jak wrócisz bedziejuz przyjemnie ,w innych przypadkach jest takie grzanie nieekonomiczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję pięknie za podpowiedź!

jeszcze jedno pytanko, jeśli mogę

jeśli teoretycznie, w pomieszczeniu z czujnikem jeszcze nie ma zadanej temp., a w innych pokojach jest już ciepło, to dławiki przy grzejnikach ograniczą przepływ gorącej wody

czy zużycie gazu wtedy spadnie?? czy dalej piec chodzi na pełną moc, aż do osiągnięcia zadanej temp. na czujniku?

to może lepiej grzać wszystkimi grzejnikami na "5" ?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piec ma modulacje wiec jesli sie włacza i instalacja jest zimna to pracuje z pełna mocą ustawioną jak bedzie dochodził to temp zadanej na kotle np 60 jesli bedzie ustawiona 6 to zacznie modulowac -zmniejszac moc grzania i tak kocioł długo bedzie pilnowal temp zadanej na kotle jak długo bedzie mu dawał sygnał sterownik pokojowy ,

co do ograniczenia w innych pokojach jesli utawisz w innych pokojach nizsza temp na głowicach to tak -obieg wody sie zmniejszy i nie bedzie przegrzewac pomieszczenia co za tym idzie mniejsze zuzycie gazu

najwazniejsze zeby tu gdszie jest sterownik pokojowy to głowica była na 4lub 5

najlepiej ustawic na 5 i patrzec jak to odziałujena inne pokoje

 

a kocioł ariston moduluje swoją moc od 7-24kW w zaleznosciod modelu gorna granica jest ograniczana np do 20kw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.