Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Elektromet Kwr-15 Z Sterownikiem Reg06 Pomocy


Arctic

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dom około 150 m2 ocieplany dotąd słuzył mi piec marki Kotla ale zakupiłem teraz cudo Elektrometu (Kotlan odmówił posługi) z dmuchawą no i zaczeły się schody. Nie mam pojęcie jak ustawic ten sterownik zeby uzyskac przyzwoita temperature nie moge na tym piecu uzyskac powyzej 60 stopni poprostu masakra dlugo sie pali a w domu zero efektow. I dlatego proszę was o pomoc jak ustawic dmuchawe i te inne w sterowniku zeby miec cieplo ? Prosze o pomoc bo marzne w domu :huh: Pale węglem piec mam od 2 dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze już tamto jest nie ważne mam inny problem teraz ustawiłem minimalne obroty wentylatora na 0 temperaturę ciepłej wody na 45 ale mam taki problem że dmuchawa działa do 45 i potem się wyłącza ale jak opadnie temperatura poniżej 45 to już znowu się dmuchawa nie załącza proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Ale napisałeś...Różne czynniki zależą od tego czy temperatura zostanie osiągnięta. Jeśli macie dalej problemy to skontaktujcie się z producentem kotła lub sterownika to na pewno pomoże: www.ju-mar.eu. Ja skorzystałem z pomocy i Pan poprowadził mnie przez ustawienia i teraz już wiem jak to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam!

ja także mam piec elektromet eko-kwr 15kw, nie mam problemu z osiąganiem temperatury, ustawy mam zmienione na swoje własne, ale chyba nie bardzo mi się udało ponieważ spalam bardzo dużo opału!palę weglem, dom jest składakiem częściowo ocieplonym ok 120m, na strychu użytkowym jest ciepło, na parterze ok 18-19 stopni, w duże mrozy nawet tyle nie ma!!! temperatura na piecu 60 Stopni,około 10 kg opału na 2-3 godziny!!!temperatura wody użytkowej 45Stopni.

prosze o pomoc bo pójde z torbami!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Najlepiej skontaktowac sie bezposrednio z producentem kotła, instalatorem lub producentem sterownika aby pomógł przy nastawach. Wiekszość błędów jakie są popełniane to błędne nastawy w sterowniku. Najlepiej zajrzec na www.ju-mar.eu - strona producenta sterownika REG-06 lub www.elektromet.pl i skontaktowac sie z obsługa klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patka mam taki sam piec i uwierz mi , u mnie spala ok 15-20 kg na dobę - sprawdź sobie jakie masz ustawienia na sterowniku - ja mam ustawiony na piecu 60 stopni powyżej wyłącza mi się wentylator, nie wiem jakie i ile masz tych kaloryferków poza tym instalacja tez jest wazna - ile wody wchodzi do całego obiegu - całą wodę przeciez trzeba ogrzać. U mnie najzimniej jest w przedpokoju - ale to wina słabo ogrzewanego pomieszczenia no i drzwi mam lipne. W sypialnie jest tak ok 18-max 20stopni - ale to dlatego, ze mam za malo zeberek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

kaloryferów mam sporo: 8-80/60; 4-40/60; 2 łazienkowe, dom składak ok 120 m, słabo ocieplony; palę od góry (ktoś mi doradził) bo strasznie z komina się dymiło, teraz jest lepiej ale jak zasypie cały piec to ok 6 godzin trzyma, temperatura 55-60 stopni, poniżej wentylator działa, wegiel dobry polski! wentylator na 20%, obieg spory bo piec w kotłowni, ale róry miedziane ocieplone kaloryfery 2 panelowe. ktoś mi mówił ze może wentylator trzeba uszczelnić, jak wyłaczony to przykładająć zapałkę ogień wciąga,u mnie tak jest. jeszcze nie uszczelniłam, bo niebardzo wiem jak, ale chyba trzeba bedzie spróbować.

nie mam pojecia dlaczego tak mało czasu trzyma temperature!!!!

dzięki za wszelkie wskazówki, mam nadzieję ze coś się poprawi, bo nie wiem co zrobić!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.