Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Hef Eko Plus 20 Kw W Szczegółach


pawlostech

Rekomendowane odpowiedzi

Moc kociołka to jak w tytule 20 kw.Mam zwykłą retortę.Obrotowe retorty montowane są w kotłach 25 kw i więcej.

 

Kwestia czyszczenia to sprawa dyskusyjna każdy ma na to własną teorię.

Ja mam dodatkowy kłopot wybierając kocioł z takim wymiennikiem ponieważ mam niską piwnice.

Mimo to wybrałem takie rozwiązanie konstrukcyjne.Wiem że jak przejadę wyciorem przez płomieniówkę to na całej długości będzie czysta. Mój kolega ma też Hefa tylko 25 kw i twierdzi ,że czyści go

bez wygaszania.Wierze mu na słowo ale sam spróbuje i potwierdzę czy to prawda.

 

Wczoraj kociołek dopiero wylądował na miejscu przeznaczenia więc zanim go podłącze minie trochę czasu.

Na razie ogrzewam jeszcze kuchnią własnej roboty piętro.Parter budynku jest ogrzewany oddzielną instalacją

kotłem Olsztyn.Teraz likwiduje te dwa zródła ciepła zastępując je jednym kotłem ,a instalacje zostaną połączone.

Na temat pracy kotła niewiele mam na razie do powiedzenia.Ale jak go odpalę podzielę się spostrzeżeniami.

Konstrukcja i wykonanie jak na zdjęciach.Nie chce się czepiać ale kocioł jest mało stabilny z powodu wysoko osadzonego środka ciężkości.Nieco buja się na boki.Montaż ślimaka ze zbiornikiem stabilizuje kocioł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Bardzo ładny, napisz jaka to moc i czy obrotowa retorta. Co do wad to czyszczenie wymiennika. Trzeba wygasić żeby to zrobić.

Mam taki sam piec ze strownikiem Compit 501. Nie trzeba wygaszać pieca aby go oczyścić. Mam wyciętą z cienkiej blachy przykrywkę. Wyłączam piec i tą blachę kładę na palenisko. Rozbieram piec od góry, czyszczę go (zajmuje to góra 0,5godziny), składam piec, wyjmuję blachę i włączam piec. Ogień jest tam cały czas. Przykywka ma za zadanie osłonięcie paleniska przed spadającym popiołem w czasie czyszczenia.

Jakie macie w takich piecach ustawienia w czasie pracy (czas podajnika i przedmuchu) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam piec,sterownik compit r 520.Palę Jaretem Plus(troche sie spieka i jest drobny ale nie najgorzej sie spisuje. Temp.zadana 60 st,podawanie 25sek,przerwa 50.podtrzym.60 min,praca w podtrzym.90 sek.Pompki dwie na 1 biegu,zawór 3d,CWU na 45 st(jak na razie 16-19 kg).

Co do czyszczenia to trochę lipa,bo musiałem wygasić.Ale pól godz i po robocie.post-12445-1260349756_thumb.jpg

Co do ustawień to jeszcze musze pokombinować bo tak jakby za duży kopczyk się robił i trochę wyrzucał niedopalony węgiel do popielnika.

post-12445-1260349829_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Martii zastanawia mnie ustawienie przez ciebie przepustnicy wentylatora w tej pozycji

będzie cały czas otwarta.Jeśli się mylę to mnie popraw.Mam inny sterownik więc ustawienia

mogą nieco odbiegać.Kocioł trochę zmodernizowałem głównie dociepliłem niektóre elementy.

Moje obecne ustawienia na sterowniku Geco.

U0-65st.

podawanie U1-11s

przerwa U2-47s

podtrzymanie U3-12min-jak jest większe zapotrzebowanie na ciepło zmniejszam do 8min

nadmuch U4-5s

praca w podtrzymaniu C2-10s

CWU D4-45 st

Czyszczenie mam trochę zmechanizowane ponieważ mam niską piwnicę i inaczej nie dało by rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. W wentylatorze mam na jakieś 1,5 cm otwartą przesłonę a prędkość nadmuchu 60.Na razie nie zaobserwowałem jakichś anomali,choć slyszalem że eksperymentują z siłą nadmuchu i że ponoć mniejsza powoduje wyższą temp.spalin(płomień nie jest tak wydajny jak" opary").A co do tego to może ktoś kompetentny by zabrał głos..pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.