Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec Kondensacyjny+turbokominek+podłogowe


tyli

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panów

To mój pierwszy post na tym forum, więc po pierwsze witam wszystkich serdecznie.

A oto mój problem , jestem w trakcie wykonywania u siebie instalacji c.o. w skład której wchodzi :

- piec kondensacyjny +zasobnik 200l (immergas viktrix 24plus)

- turbokominek z płaszczem i z wewnętrznym wymiennikiem

-ogrzewanie podłogowe 3 pętle po 50 m

-8 grzejniczków

Robiłem już mniej skomplikowane układy, ale dla siebie chce naprawde profesjonalnie podejść do sprawy.

oto mój poglądowy schemat tego układu.

 

Proszę o pomoc i wszelkie uwagi do schematu użytkowników forum :huh:)

 

Pozdrawiam

 

 

 

c6c21e50df7a2b16med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza rzecz, po co mieszacz przy zasobniku CWU? Druga, te trzy pompy zastosuj za połączeniem instalacji z kominka i z kotła. Trzecia, jeżeli już stosujesz pompę na podmieszaniu na podłogówce to zrezygnuj z pompy do podłogówki przy tych trzech. Będą się nawzajem gonić, bez sensu. Jeżeli już stosujesz pompę na zasilaniu z kominka to zawór zwrotny daj na zasilaniu z pieca tuż po piecem. I wielkie sorki, ale więcej nie napiszę, nie narysuję i chyba dobrze wiesz dlaczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Cię Reaper, nie mam pojęcia czemu nie chcesz więcej pisać, mogę sie jedynie domyslać

Wiem ,ze najprościej było by wybrać instalatora ,zapłacić mu 5 tysięcy i zapomnieć o sprawie, ale ,lutować rury potrafie ,mam o tym trochę pojęcia i zrobie wszystko sam . Forum jest po to ,zeby zadawać pytania i oczekiwać odpowiedzi od tych ,którzy wiedzą więcej i lepiej orientują sie w temacie.

 

Co do mieszacza na c.w.u. to miesza on wodę użytkową ,tak żeby z kranów leciała wodo o temp 40-50st a nie 80st C.

Te 3 pompy na układzie z kominka zaleca producent, są one sterowane czujnikami temperaturowymi przez sterownik kominkowy (wszystkie 3) więcnie wiem czy rezygnować z tej jednej.

 

Mimo wszystko dziękuje za rady i czekam na następne podpowiedzi.

 

 

Ps.zawory zwrotne na układzie z kotła gazowego dodałem ,zeby pompy z kominka kierunkowały gorącą wode do poszczególnych układów(zasobnik wody,grzejniki, podłogowe) wydaje mi sie to logiczne ,ale bladego pojęcia nie mam ,czy tak można zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki, napiszę więcej, wiem, że zabieram robotę innym, ale masz promocję. Lutować to jedno, ale mieć wiedzę to drugie, a wiedza kosztuje.

Mieszacz na CWU nie jest jest konieczny, ustaw sobie temperaturę CWU na 50 stopni i mieszaj w kranach. Zrezygnuj z jednej pompy przy podłogówce. One się będą ganiać nawzajem, to jest bez sensu. Przy kominku powinieneś mieć jedną pompę. Do CO. Zrezygnuj z zaworu zwrotnego przy pierwszej pompie przy kominku, dublujesz obiegi. Pompę do podłogówki daj przy rozdzielaczu, razem z zaworem trójdrożnym do podmieszania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Oto poprawiony i uproszczony do maksimum schemacik, tylko nie wiem czy jedna pompa da rade to pociągnąć( nie wiem jaka to pompa, bo jeszcze nie mam kominka , a jest ona w zestawie)

i zastanawiam sie czy pompa w piecu jest wystarczająca.

 

Poozdrawiam :huh:

 

 

 

e64e768cfa8c8ae3med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.