Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Gazowy + Węglowy


Masakra

Rekomendowane odpowiedzi

no śa jakbys sterował osobno to bedzie potrzebne tylko musze sie przyjszec ao tej porze to słabo woidze wiec jutro przeanalizuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszce jedno to sprzęgło pracuje jak mieszacz piec ładuje do niego parametr 55st a na grzejniki z samego początku 30 a na końcu przed samym wyłączeniem max 46 a kocioł kończy pracę na tem 57st to przecięż jakaś paranoja.

Mam przeczucie iż po wywaleniu całego tego sprzęgła i spięciu na sztywno z piecem grzejników to odnajdę kilkanascie% gazu i co ważne jedną pompe. Czy się mylę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak niestety taksie dzieje na sprzegle tylko ze normalnie totaroznica jest znikoma czyli jest kolejny argument zeby to wywalic i szczeze spodziewałem sietakiego obrtu sprawy teraz juz nie ma nad czym myslec tylko wywalac ale trzeba bedzie pewnie cos eszcze w instalacji powywalac ,wiec daj kilka fotek i takich dokladnych zeby zle czy tez błednie sienie wypowiadac jak sie czegos niedojzy ale to juz na jutro temat ,znaczy nadzids ale po południu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak maszjuz to sprzegło to mysle ale musze sobie to rozrysowac ze mianowicie piec gazowy bedzie dialał pomijajac sprzegło a kociołek na wegiel bedzie pracował przez sprzegło co automatycznie spowoduje podmieszanie i ochrone powrotu kotła i nie byłoby za duzo przerabiania instalacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Panowie a co z tym odpalaniem się pieca co chwilę.

To tak powinno być wydaje się że nie

 

Z danych które podałeś wynika, że zapotrzebiwanie na ciepło to jakieś 6-8kW. A kocioł trzy razy większy... Powinien mieć bufor i pracować w cyklach rzędu kilkunastu minut. Możliwe też, że są za małe przekroje rur z kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeby nie było dokopałem sie do instukcji kotłów które montuje i ....<LI>Dopuszczenie do montażu wydane przez Urząd Dozoru Technicznego w zamkniętym systemie centralnego ogrzewania zabezpieczonym naczyniem wzbiorczym wg PN-91/M-02414 lub w otwartej instalacji z przelewowym naczyniem wzbiorczym wg PN-91/B-02413.

wiec nic nie przeszkadza poza gwarancją (u nie których producentów)aby kocioł gazowy pracował z innym kotłem w układzie otwartym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a odnosnie schematu analizujac twoje połaczenie ktore masz obecnie w eksploatacji to przemyslałem ze mozna je zostawic i tak jak masz na trójnikach zaslepionych przed sprzegłem to tam podłaczysz kocioł weglowy i koniecznie trzeba otwozyc układ ,a obecny pozniejszy układ nalezy tylko odpowiednio wysterowac elektrycznie i bedzie ok przynajmniej gdybym miał ten układ pod sobą to tak bym zrobił

mozna oczywiscie robic jeszcze wymiennik zawór i wogóle ale nie jestem zwolennikiem przedrazania instalacji

niech ktos z forum jeszcze PRZEANALIZUJE układ i sie wypowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie serwisant powiedział że mogę otwożyć układ i gwarancji nie stracę.

A co do sprzęgła to pomyslałem jak już go majster zamontował to zamiast złomować to za jego pomocą obieg kotłowy bym zrobił a za sprzęgłem 3d do regulacji tem na instalację oczywiście sterowany pogodowo.

A gazówkę chcę wypiąć ze sprzegła ponieważ zaniża mi parametr zasilania grzejników o jakies 10-12st i wpiąć ja bezposrednio.

Co o tym sądzicie

A co do wymiennika płytowego to skoro nie wymaga serwisant to po co montować aby kasę wydać wydaje się że lepiej za tą kase kupić dobry sterownik do tej instalacji .

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

toodpowiedz udzieliłes sobie sam ,tylko jabym to sprzegło jednak zostawił jak jest i resztewysterowac elektrycznie i zawór 3d który wrysowales bedzie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz pisałem sprzegło niech zostanie ,tylko dostaw ten zawór 3d do regulacji temp CO i to wszytko czyli cały układ zostaje plus zawór plus kocioł podłaczony tak samo jak masz w tej chwili uszykowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napewno nie ale po przeanalizowaniu okazało sie ze to nie problem ,trzeba tylko odpowiednio ustawic przepływy przez sprzegło i powinno byc ok czyli temp kotła powinna isc na CO moze z 5stopniowym obnizeniem ,oczywiscie przy pracy kotła gazowego zawór 3d otwarty na max

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.