Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kostrzewa - Dobór Dmuchawy


kaczor

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka wszystkim!! :)

 

Panowie od jakiegoś czasu dmuchawa w moim warmecie 70kw zaczyna fiksować...po prostu nie trzyma obrotów i ustawia je sobie jak jej pasuje pomimo nastawy na potencjometrze :)

Chyba zrobiła się wersja full max dostosowująca do aktualnych warunków atmosferycznych :) , :) .

 

w każdym bądź razie była bezstopniowa jej regulacja i to już jej kres w związku z czym czas na jej wymianę.

Co polecacie na wymianę z "alledrogo"?? - jakiej mocy szukać do takiego kociołka i czy pozostać przy bezstopniowej czy też zakupić 3 biegową...Jak ma się sprawa gdy zakupię 3 biegową i czy jest lepsza od bezstopniowej???.Jak zachowa się sterownik luksus3 po podpięciu czegoś takiego czy w ogóle załączy ją??? Sterowanie na dzień dzisiejszy odbywa się za pomocą potencjometru umieszczonego w sterowniku luksus 3. - płynna regulacja obrotów dmuchawy. Nie chciałbym aby po zakupie dmuchawa nie odpaliła lub się schajcowała :)

 

za info wielkie dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewentualnie założyłbym jakiś miarkownik ciągu jednak nie mam żadnego króćca przy kotle w który mógłbym zamontować miarkownik i nie wiem jak to ugryźć :)

Elektroniczny raczej odpada bo cena zaporowa.

Myślałem jeszcze o jakimś ustrojstwie które by podpiąć zamiast dmuchawy.załączenie dmuchawy - otwiera klapkę, wyłączona dmuchawa - zamyka klapkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zero odzewu :huh: ...jaka szkoda.

odpowiem Wam i sobie sam.Niestety dobór dmuchawy to ciężka sprawa - nie wiem jaka moc - brak tabliczki i nie wiem czy dmuchawa z biegami by zaskoczyła na potencjometrze od luksusa :huh: ...Unister jak wspominałem nie na moje progi bo za ty bym kupił kompletny sterownik z dmuchawą na "alledrogo" ;) .

Ponieważ nie mam w swoim kotle "pochwy"na termometr to miarkownik tradycyjny odpada.Jedyny otwór to otwór na czujkę temperatury z tyłu kotła.Oczywiście jest opcja rozprucia poszycia kotła,nawiercenia otworu i wspawania tulei na termometr lub miarkownik - za dużo zachodu i kombinacji.

Wyjściem okazał się Unister własnej roboty :) ! Czyli elektromagnes ze zworą i termostat z kapilarą. Jak na razie spisuje się rewelacyjnie posiadając dwa tryby pracy - otwórz/zamknij klapkę.Do zwory podpięty jest łańcuszek a drugi jego koniec do dolnej klapki.Po środku długości łańcuszka zastosowałem śrubę rzymską,która pozwala na precyzyjne regulowanie długości łańcuszka.

 

Wymierne korzyści dla mnie:

-błoga cisza w kotłowni - brak brzęczenia i szumu wentylatora

-minimalny pobór prądu - funkcja podaj - odłącz prąd - pobór minimalny na podtrzymanie zwory w załączeniu

- jedyne co słychać to klapnięcie przy załączaniu ;)

 

Pomimo super spalania na dmuchawie o czym opisywałem,odnoszę wrażenie,że na miarkowniku jest jeszcze lepiej - mniej popiołu i szlaki - rzadsze rusztowanie.Co do zużycia opału to za szybko o tym mówić..Klapka ustawiona tak aby po otwarciu temperatura spalin wynosiła maksymalnie 200C - w moim przypadku to około 1cm otwartej klapki.

Jest cacy i mam nadzieję,że tak pozostanie B)

 

pozdrawiam wszystkich Maniaków palenia!!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema a-w ;) .

zostałeś przy ceramiku czy coś innego :huh: .

swoją drogą to zaczynam się przekonywać do tego iż im mniej elektroniki tym lepiej.

Luksus 3 też jak dla mnie był ok ale luksus 4 to już wyższa szkoła jazdy - przedmuchy,czasy,itp.

Miarkownik,powietrze wtórne,szamoty i spalanie jak ta lala - czego chcieć więcej???

 

pozdrawiam :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://forum.info-ogrzewanie.pl/index.php?showtopic=2481

sęk w tym,że konstrukcja kostrzewy wymagałaby poważnych ingerencji w budowę, wolałem kupić nowy i odpowiedni kocioł, ceramika zresztą sprzedałem i nawet jestem zadowolony z tego całego bałaganu,mam wreszcie co chciałem :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiście a-w...nie przyuważyłem :huh:

gratuluję :huh: , fajny kociołek i mam nadzieję,że dalej będzie śmigał jak ta lala służąc Ci przez wiele lat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.