Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mieszacz Podłogówki I Grzejniki Na Jednym Rozdzielaczu


tomekb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,po przeczytaniu kilkunastu tematów na temat instalowania ogrzewania podłogowego zauważyłem że wielu forumowiczów ma problem z łączeniem układu podłogowego z grzejnikowym ,też kiedyś usłyszałem że nieda się z jednego rozdzielacza podłączyć podłogówki i grzejników tak żeby zmieścić się w jednej skrzynce i to mnie zmotywowało do zbudowania nowego mieszacza nawet udało się to opatentować .Nie chcę tu robić sobie reklamy tylko chciałem pokazać że jest takie coś ,co może komuś się przydać i rozwiązać problem ,np. zrobienia całego parteru w podłogówce i zasilenia jednego grzejnika drabinkowego w łazience.pozdrawiam Tomekpost-4018-1236880085_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i to masz założone u siebie i zdaje egzamin bo wydaje mi się że pompa będzie blokować powrót ,zazwyczaj mieszacze matuje się na osobnym rozdzielaczu pompa w tym układzie będzie pobierać ciepłą wodę i tłoczyć w podłogówkę,a w którym momencie będzie się mieszać,jak będzie tłoczyć w powrót.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i to masz założone u siebie i zdaje egzamin bo wydaje mi się że pompa będzie blokować powrót ,zazwyczaj mieszacze matuje się na osobnym rozdzielaczu pompa w tym układzie będzie pobierać ciepłą wodę i tłoczyć w podłogówkę,a w którym momencie będzie się mieszać,jak będzie tłoczyć w powrót.

Witam ,tak mam to zamontowane u siebie pierwszą zimę ,działa bardzo dobrze ,sprzedaliśmy już takich ok 70 szt co prawda nie dawno bo jest to nowość a poza tym czekaliśmy na zatwierdzenie patentu i nie wolkno było sprzedawać, ta pompa w tym uładzie jest oczywiście do mieszania podlogówki zasilanie grzejników jest z pompy przy piecu.pozdrawiam Tomek post-4018-1236898541_thumb.jpg tu akurat jest wersja z zasilaniem z góry dlatego że wcześniej miałem grzejniki zasilane na górnej belce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i jeszcze jedno do malych układów podłogówki to bedzie działac ale przy liklu wiekszych obiegach to ten układ niezadziala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Rozwiązanie interesujące wszystkich, którzy chcą oszczędzić na miejscu. Stosowałem już takie układy z łączonymi poprzez zawór termostatyczny na zasilaniu i zawór regulacyjny na powrocie dwoma rozdzielaczami - jednym do grzejników a drugim do podłogówki w podobnym układzie do tego, który przedstawiłeś. Dla mnie osobiście trudną sprawą w przypadku zastosowania takiego rozwiązania jest brak możliwości samoczynnej niezależnej pracy podłogówki i grzejników. Szczególnie jest to istotne w okresach przejściowych jesień - wiosna i przy wyższych temperaturach na dworze. I jeszcze jedno: nie każda podłogówka rusza z niskich temperatur ( do 45 st C ) ze względu na grubość wylewki betonowej. Ten układ uzależnia temperaturowo podłogówkę od grzejników. I szkoda, że tylko do 80 mb rury podłogówki - w praktyce to oznacza kilkanaście m2.

 

Jak to opatentowujesz - uznanie dla Ciebie za pomysł. Sam wiem jaka to droga ( pod wielką górę ). Wrzuć odpis zgłoszenia lub praw patentowych - będzie ładniej.

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , trudno mi powiedzieć jaki system stosowałeś ale ten zestaw może być niezależny od grzejników wystarczy zastosować na zawory odcinające które są na pętlach grzejnikowych siłowniki elektromagnetyczne i podłączyć je do regulatora pokojowego ,wszystko zależy od automatyki jaką zastosujesz ,{akurat na tym zdjęciu nie ma takich zaworów są tylko regulująco odcinające ,ktore można w każdej chwili zamienić} i odwrotnie można sterować także każdą pętlą podłogówki w danym pomieszczeniu co jest wymagane przez polskie normy .a możesz sobie zakręcić grzejniki ręcznie i też Ci będzie grzała tylko podłoga ,a jeśli chodzi o 80m/b rury to jest ok 20 m/2 pomieszczenie czy to mało ?uważam że lepiej podzielć podłogę na dwa mniejsze obwody właśnie takie ok 70- 80 niż jeden 150 m może to jest przyczyną twojego niepowodzenia z takimi układami .pozdrawiam Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze to 80 metrów rury to ok 11-13m podłogi ,po drugie jest to dobre rozwiazanie do małych powierzhni i to jest wada układu tego typu mieszacze maja ogromną wade i powyzej 50m podłogi niewazne ile bedzie petli nie uciagną sprawnie a wada ogromna jest tez to ze woda upuszczana z podłogówki nie jest o temp podłogowki tylko ma temp zasilnaia podłogi i to przy zachowaniu normalnych przepływów rozwala sprawnosc układu i mniedzy innymi dla tego nie pociagnie sprawnie powyzej 50m podłogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czytałem parę twoich postów na temat tego typu mieszaczy i wiem że masz wyrobione zdanie na ten temat Ja mogę Cię tylko zapewnić i możesz wierzyć lub nie ale działa przy tej pompie do 120 m/2 podłogi grzewczej wykonanej bez projektu , projektem jeszcze więcej

przepływ przez obwody od 0.5 do 1 litra na minutę , a tak apropo to długość rury 80 metrów to 11 m podlogi układanej po 10 cm szerokości ,a poco w holu stosować tak dużo watów i tak to jest jak się nie ma projektu na podłogówkę to się wali kilometry rury i potem nie działa .pozdrawiam Tomek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.