Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ranking Kotłów


mangusta28

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam

 

CZy ktos słuyszał o kotłach KRZACZEK ? czy to dobre kotły ? słyszałem o nich wiele pozytywnego oto link

http://www.krzaczek.eu/produkty/kociol-skpt.html

http://www.krzaczek.eu/pliki/file/krzaczek...08-nowy-pdf.pdf

chodzi mi o tłokowy kocioł, odwiedziłem ich i ten piec wydał mi sie godny zaufania porownywałem go z sasem i "lokalnym" piecbud ,sas nie ma wentylatora oraz obydwa maja inną budowe wnętrza tzn chodzi mi o poprzeczne przegrody w krzaczku ma pełne płaszcze i ich jet 5 natomiast w sasie i piecbud po 3 oraz 4 płaszcze i zamiast płaszcza RURKI odpowiednio 1 i 2 rzedy Kocioł krzaczka ma odpowiednie certyfikaty prosze o opinie na jego temat

 

Z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kazdy reklamowany produkt jest dobry a poza tym podobno kotły z pleszewa sa dobre a takze kotły stalmark o których nigdy w zyciu nie słyszałem ani nie czytałem w muratorze.

Jednak nie chodzi mi to czy jakis kocioł jest znany, reklamowany czy nie ,chodzi mi o to zeby ktos zajrzał pod podane linki i wyraził swoja opinie porównał je z innymi tłokowcami i czy naprawde warto go kupic.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ważnym aspektem jest długość okresu gwarancji na kocioł. Warto kupować od producentów ze stabilną pozycją na rynku a nie od firmy krzak (bez skojarzeń z firmą Krzaczek), która niespodziewanie pojawia się na rynku a po niedługim czasie z niego znika a wraz z nią Twoja gwarancja.

Ps. W Pleszewie i okolicach w co drugim domu jest producent kotłów także sam fakt że kocioł jest z Pleszewa o niczym nie świadczy.

 

Ja na przykład mam kocioł Elektromet KWP-25 (podajnik ślimakowy - ekogorszek) i sobie go chwalę.

Elektromet może nie jest bardzo znany z budowy kotłów węglowych, ale zapewnia bardzo sprawny serwis (pewnie nie tylko oni) i mam pewność że nie zniknie z rynku z dnia na dzień bo to firma o ugruntowanej pozycji.

 

Jeśli mogę porównać swój kocioł z podobnymi np z firmy Hef (mieszkam niedaleko producenta) to Elektromet jest wygodniejszy w obsłudze. Ma duże drzwiczki, wyczystki, łatwy dostęp do elementów wymagających ingerencji użytkownika. A to jest dość ważne bowiem z kotła będziesz korzystał przez wiele lat (miejmy nadzieję :D)

 

Warto patrzeć na to z jakich materiałów jest wykonany wymiennik, jaka jest masa kotła (im większa tym lepiej) i na aspekty o których pisałem wyżej, a kwestia producenta to niejednokrotnie nieco zmieniony design, sterownik i kilka drobiazgów którymi producent chce przyciągnąć kupującego.

 

Publikacje w czasopismach typu Murator itp warto przyjmować jako przegląd rozwiązań dostępnych na rynku a nie jako wyrocznię, bowiem producenci płacą wydawnictwu za fakt zaistnienia na łamach danego czasopisma i kto da więcej ten jest "bardziej rozpoznawalny i promowany w czasopismach".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...
Co lepsze ?

SAS, Klimosz Ling, czy Viadrus ?

 

najważniejsze żebyś miała czym palić idą takie dobre czasy że jeszcze trochę będziemy palić szmatami i butami groszek się kończy rozmawiałem z dostawcami i mówili że kopalnie nie chcą już go mielić ale to chyba tylko pogłoski :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem nowy na forum. Nie chce rozpoczynać nowego tematu. Na tema wyboru kotła. Szukam kotła z podajnikiem tłokowym. I mam pytanie czy sugerować się takimi danym technicznymi kotła jak: powierzchnia oddawania ciepła i ilość wody w kotle czy one pewnie mają wpływ na wydajność kotła czy tylko sugerować się mocą?? Przy jakiej temperaturze jest osiągana maksymalna moc kotła??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom nieocieplony ściany grube około 50 cm ale w środku jest powietrze jest taka szpara coś na zasadzie termosu. dach spadzisty nowy ocieplony wełna. Dwa piętra znaczna różnica w cieple do góry dużo cieplej. przy odliczeniu spadów wychodzi 180 m plus zbiornik na ciepłą wodę 120l (chyba muszę sprawdzić) stara instalacja grzewcza. Ile kilowatów piec? zanim hydraulik coś wymyśli:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mierząc po podłodze masz więcej niż 180 m. kw? Jeżeli tak, to wystarczył by

kocioł 22-25 kW. Ja mam podobnie zbudowany dom, ale całe 160 m. kw. w jednym poziomie+ bojler i wystarcza mi kocioł 17 kW, ale mieszkam na północy Polski, więc zimy u nas nie są takie ostre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy jaką masz instalację CO.

Jak masz obiegi odseparowane - wymiennik, czy zawór 4d - to temperatura na kotle nie ma bezpośredniego przełożenia na moc grzewczą.

 

Inna sprawa, jak ktoś ma na 'sztywno' podpięte grzejniki. :-)

 

Ja trzymam cały czas temp ok 65 - 70 stC i uważam, że moje zużycie opału w pełni odpowiada zapotrzebowaniu domu na ciepło.

 

Praca powyżej 60 st jest po prostu koniecznością dla kotłów stałopalnych jak nie chce się ich za pięć lat oddawać na złom. :-)

 

Czy utrzymywanie temp na poziomie powiedzmy 45 stC jest ekonomiczne?

 

Jeżeli chodzi o zużycie kotła - zdecydowanie NIE, jeżeli natomiast chodzi o zużycie opału - baaardzo w to wątpię. - Jak dom na dobę potrzebuje tych 150 kWh, to nie ma siły - 30 kg węgla trzeba spalić, bo perpetum mobile jeszcze nie wymyślili :-)

 

pozdr

robercik-us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy zawór 4d - to temperatura na kotle nie ma bezpośredniego przełożenia na moc grzewczą.

????

Chodzi mi o instalacje bez wymiennika. Każdy producent kotła zastrzega sobie że kocioł musi pracować z minimalną temperaturą różnie się spotkałem od 50-65 stopni. Dlaczego temperatura na kotle nie ma wpływu na moc ogrzewania przecież zawór 4d przy wysokich temperaturach że na kotle jest 70 stopni a na grzejnikach ma być też taka (nie będzie bo straty) to zawór jest tak ustawiony że powód z ogrzewania idzie cały przez kocioł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy zawór 4d - to temperatura na kotle nie ma bezpośredniego przełożenia na moc grzewczą.

????

Tyle ciepła ile wyprodukuje kocioł, instalacja musi odebrać. Nie ma znaczenia, czy jest to temp wyjściowa wody 60, czy 80 stC.

Może jedynie wyższa temp pracy wymiennika w kotle spowoduje wyższą temp. spalin i to ciepło ucieknie w komin. Zatem najlepiej, by kocioł oscylował powyżej tych magicznych 60 stC, ale nie wchodził w skrajności - 85...

 

Chodzi mi o instalacje bez wymiennika. Każdy producent kotła zastrzega sobie że kocioł musi pracować z minimalną temperaturą różnie się spotkałem od 50-65 stopni.

 

Ja u siebie w instrukcji nic takiego nie wyczytałem. Fakt, że ustawienia fabryczne są na 56 stC, ale tego zaakceptować nie można, bo kocioł zeżre rdza po dwóch-trzech sezonach. i nic tu do rzeczy nie ma nastawienie fabryczne :-). Jasne, że producent chciałby, żeby jako zadowolony użytkownik kupił za trzy lata u niego drugi kocioł za ładne ciężkie kilka tysięcy złociszy :-))).

 

Dlaczego temperatura na kotle nie ma wpływu na moc ogrzewania przecież zawór 4d przy wysokich temperaturach że na kotle jest 70 stopni a na grzejnikach ma być też taka (nie będzie bo straty) to zawór jest tak ustawiony że powód z ogrzewania idzie cały przez kocioł.

 

Widzę, że mylisz straty ciepła z obniżeniem temperatury. To nie to samo :-). Przecież z kotła stałopalnego pracującego przy temp powyżej 60 stC z pełnym powodzeniem możesz zasilać podłogówkę, która ma temp nie wyższą niż 28 stC i uważa się podłogówkę za najbardziej efektywny sposób ogrzewania, bo przy mniejszej temperaturze grzejnika są mniejsze straty ciepła - nie temperatury !!! :-).

 

Zasada jest taka, że skoro woda zasilająca z kotła ma wysoką temperaturę, to po zmieszaniu z wodą z powrotu staje się chłodniejsza, ale jedna jednostka objętościowa wody gorącej da x jednostek wody o niższej temperaturze i strat ciepła nie ma :-) jest zwyczajne obniżenie temperatury wody ale tej ciepłej wody jest więcej - suma ciepła w jednym i w drugim przypadku się zgadza - strat nie ma, przynajmniej w teorii :-).

 

pozdr

robercik-us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Też mam od niegawna Kamen multi 14kw i jestem ciekaw opinie. Trochę zaniepokoiło mnie, że na tym forum praktycznie jest pomijany jakby go nikt nie miał. niewiele jest tematów. Z ludzmi którymi zacząłem rozmawiać na temat pieca to większość ma defro, sas, hainztechnik. Jak mówię Kamen wielkie zdziwienie. Wydaje mi się, że jest solidny, mó hydraulik polecił mi go jako tańsza alternatywę defro gdyż o nim na początku myśleliśmy

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Bez obaw co do Kamenów. W  mojej okolicy większość to właśnie te kotły. Do producenta mam około 35km.  Nie ma z nimi problemów, nawet w rodzinie mam dwa kameny multi ,jeden z 2012r drugi z 2016r . Masz rację to takie tańsze defro i sas, których też w mojej okolicy jest bardzo dużo z powodu "bliskości" tych trzech producentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.