Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec Eko-tech 17kV - 40kg/dobe !!! :(


Dawid

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, jako że jestem amatorem jeśli chodzi o technikę grzewczą chciałem prosić o małą pomoc.

 

Mianowicie mam kupiony piec węglowy na groszek model eko-tech 17kV ze Startąkowa. Model ten wyposażony jest w sterownik st-37. Ów piec spala mi węgla średnio 40kg/dobe!!! :) Wydaje mi się, że jest to troszkę dużo? Czy jest ktoś może co ma podobny piec i też mu tyle spala? Czytałem, że aby mniej spalał powinienem dobrze dopasować i wyregulować ustawienia pieca, ale jakoś to mi nie wychodzi :) Po spaleniu groszku pozostaje taki jakgdyby żużel, czy jest to normalne? Piec ten ogrzewa zarówno wode jak i kaloryfery. Poniżej umieszczam moje ustawienia:

 

 

Zadane:

- temp centralnego ogrzewania: 60 stopni

- temp dla wody: 45 stopni

- czas pracy podajnika: 15 sek

- czas przerwy podajnika: 4 sek

- histereza dla podgrzewania wody: 5 stopni

- histereza c.o: 2 stopnie

- szybkosc nadmuchu: 2

- przesłonięcie wentylatora: 85 procent (kiedy oniżam do np. 40 to piec zaczyna drgać :)

- przerwa przepalania 5 minut

 

- system bez regulatora pokojowego

- piec bez zawora trojdroznego

- dwie pompy

- bojler dwupłaszczowy

 

Mieszkanie: 90 m2

 

Czy widzicie tak na pierwszy rzut oka, czy jest tu coś źle poustawiane? Co byście radzili podregulować, aby zmniejszyć spalanie groszka?

 

Dziękuję bardzo za każdą, nawet najmniejszą radę

 

Pozdrawiam

Dawid

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam rowniez ten sam problem z piecem ktory chodzi u mnie dopiero 5 dzien. Apala mi jednak 75kg. na 3 doby, ale z innych informacji wynika , ze jeden zasyp powinien wystarczac na 7 dni.

Nic jeszcze nie przestawialem w picu, zadnych ustawien, boje sie ,ze cos zpieprze!

chodzi na fabrycznych ustawieniach.

Znalazlem w necie na innym forze link do ustawien, ale jeszcze nie przestawilem ,bo nie jestem pewien czy sa dobre te rekomendacje,

Jesli chcesz sprobowac to ustaw wg. nich i napisz czy sie powiodlo.

oto ten link: www.hydro-instal.eu/ustawienia_geco.htm

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, troche ci poradzę, tym bardziej,żę mam piec tej samej firmy tylko 19KW już trzeci sezon.

po pierwsze najważnijszy jest węgiel, jego jakość decyduje o wszystkim, tu musisz przyłożyć więcej starań, porady znajdziesz na tym forum.

po drugie to ustawienia pieca u ciebie czas postoju podajnika to 4sek. to jakaś pomyłka chyba bo powinno być co najmniej 40 sek.i zasada to praca podajnika ok. 15do 20 sek. postój 40do 50sek. w zależności od jakości węgla to trzeba niestety zmieniać i kontrlolować,za każdym zakupem węgla a nawet częściej. odkryj rtoche ten wętylator, do dobrego spalania potrzebny jest tlen.

i jeszcze jedno jeżeli chcesz zaoszczędzić musisz zadbać o ocieplenie domu to oczywistość, której nie będę rozwijał.

regulator pokojowy to dodatkowy, ważny element ograniczający zużycie węgla to nieduży wydatek, ale niezbędny choćby po to by ograniczyć pracę kotła w porze nocnej lub wtedy gdy rodziny nie ma w domu.

Jeszcze jedno duże straty ciepła występują gdy nie masz ocieplonych rur szczególnie w piwnicach strychach w nieogrzewanych,nieocieplonych pomieszczeniach.

regulator pokojowy radzę ci podłączyć w układze szeregowym z pompą i sterownikiem, ignorując zaciski na sterowniku, zapewni ci to pracę kotła w temp. zbliżonej do temp. zadanej co, u ciebie to 60 stopni.

 

POZDRAWIAM: Romuuluus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Znalazlem w necie na innym forze link do ustawien, ale jeszcze nie przestawilem ,bo nie jestem pewien czy sa dobre te rekomendacje,

Jesli chcesz sprobowac to ustaw wg. nich i napisz czy sie powiodlo.

oto ten link: www.hydro-instal.eu/ustawienia_geco.htm

...

Ja mam właśnie takie ustawienia i jak tylko zabieram się za eksperymenty to się okazuje, że jest gorzej. Aczkolwiek moim zdaniem trudno podać ustawienia uniwersalne, jak to zrobiono na tamtej stronie. Jednak powinna zostać też uwzględniona specyfika pieca.

 

Moje ustawienia podałem tutaj:

https://forum.info-ogrzewanie.pl/index.php?showtopic=239

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam Dawidzie ja ma też piec EKO..... 22 kW i taki układ : nowa instalacja rury CU grzejniki BRUGMAN + termostaty + 100L zasobnik CWU izolowany, oczywiście rury o otulinach 1 pompa (ale latem montuje 2 do CWU) w piecu spalam raczej dobrej jakości paliwo(bardzo mało popiołu i spieków ) , mam sprawdzonego dostawce. Dom jest raczej średnio ocieplony. A ustawienia pieca są takie (wojowałem z różnymi prawie 2 tygodnie, myślałem ze mnie h... strzeli, fabryczne raczej do bani) czas podawania 7s przerwa podawania 33s czas przepalania 15min stała pompa CO dmuchawa na 1 przesłona na 1/3 histereza 2 C temperatura zadana 50C. Z takimi ustawieniami piec chodzi OK stabilnie, nie zagasa po uzyskaniu zadanej temperatury czyli 50C temperatura rośnie nawet do 55C po spadku do 48 C piec w miarę szybko osiąga zadaną temperaturę. Ale tak jat u Ciebie pochłania raczej nienormalnie dużo węgla, a wcale nie jest jeszcze tak zimno, u mojego znajomego piec Zebiec 20 kW pali ½ węgla mniej i to w podobnych warunkach. Po paru testach z różnymi nastawami i obserwacji pracy naszych pieców (Zębiec i mój )doszliśmy do wniosku, może mylnego nie wiem, proszę o wypowiedz, że za taki stan rzeczy odpowiedzialny jest zbyt duży ciąg komina przez co spaliny grzeją komin a nie piec, zastanawiam sie czy zamontowanie szybra coś w tym temacie zmieni ? Ps. Radze dość często czyścić cały piec komorę spalanie, ścianki orsz kanały dymne, pozdrawiam marti33

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.