Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Wymiennik W Ling I Ling Duo


QbaB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy ktoś może mi opisac lub naszkicować jak jest skonstruowany wymiennik w Klimosz Ling i Duo?

Cały czas nie mogę sie zdecydowac na kocioł a teraz zwracam uwagę głownie na budowę wymiennika.

Te Klimosze są tu częśto polecane ale właściwie nie wiem jaki jest zbudowany ten kocioł, nie ma tez takiej informacji na stronie producenta ani w instrukcji obsługi.

Z tego co sie zorientowałem to kocioł ma poziome rury spalinowe ale nie wiem ile ich jest ani czy mają po prostu przelot z komory paleniskowej w czopuch czy też spaliny przechodża przez klka rur po drodze do komina.

Mam nadzieję że ktoś się pokusi o rysunek :angry:

Pzdr

QbaB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neo, ty przecież masz taki kocioł więc możesz coś napisać.

Ile jest tych rur? Czy prowadzą prosto w czopuch? Czy są jeszcze jakies półki?

U źrodła będę pytał później, na razie chce porównać budowę wymienników w najczęściej polecanych kotłach.

 

Pzdr

QbaB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zawszę moge napisać tylko, że czasami zdaża się jakiś post przeoczyć. Zawsze też można zapytac na priv. Odpowiedź gwarantowana.

 

To zdjęcie jest specjalnie dla Ciebie:

 

post-1303-1237534860_thumb.jpg

 

To zdjęcie odpowiada na resztę pytań:

 

post-1303-1237535667_thumb.jpg

 

Po drodze jest jeszcze szamot.

 

Mam jeszcze kilka zdjęć na dysku ale nic nie wniosą do tego tematu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm moze cos w tym jest.

Uwazam ze jakosc jaka prezentuja niemiecki i japonskie samochody na tle innych marek nie uzasadnia ich wysokiej ceny. Owszem moze i sa lepsze ale nie za ta cene i z tym wyposazeniem.

Osobiście jeżdżę 23 letnim niemieckim samochodem i na pewno samochod inny niz niemiecki czy japonski w tym wieku bylby w duzo gorzym stanie lub na zlomie ale obecne konstrukcje juz nie sa takie pewne i nie ma przepasci technologicznej i jakosci wykonania.

 

Pzdr

QbaB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
To chyba mnie przekona jednak do wyboru Tilgnera. Wymiennik podobny, również ruszt wodny do tego Brucer a nade wszystko cena niższa o 30%.

 

W zeszłym tygodniu zobaczyłem w końcu Tilgnera na żywo. Porównanie tego przeciętnego (mówiąc delikatnie) kotła do Klimosza to żart. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po sezonie mogę stwierdzić iż owszem Tilner to nie jest super sprzęt ale swoją rolę spełnia.

Do Linga musiałbym dołożyć 50% ceny Tilgnera, to trochę za dużo.

Podstawowa wada Tilgnera to brak izolacji drzwiczek i kołnierzy tych drzwiczek. Teraz gdybym kupował kocioł wybrałbym jednak bez rusztu wodnego, bo w kotle gromadzi sie sporo sadzy. Jest to pewien problem ale dosyc łatwo go rozwiązać poprzez wrzucenie raz na tydzień wiadra śmieci papierowych co powoduje duży ogień który wypala sadzę i czyszczenie kotła sprowadza się do zgarnięcia sypkiego pyłu. Jest to lepsza i tańsza metoda niż Sadpal.

 

Uważam tez że brucer to nie jest najdoskonalsza konstrukcja, przynajmniej do ekogroszku. Chyba lepiej sprawdzaja sie zwykłe okrągłe retorty. Zaletą brucera jest jednak pancerny slimak. W brucerze żar nie roklada sie równomiernie i jednej strony palnika zalega popiół. Być może palnik powinien być głębszy.

 

Generalnie jednak jestem zadowolonyz Tilgnera i ze spalania. Zmieściłem sie w założeniach pomimo mroźnej zimy.

 

Pzdr

QbaB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.