Skocz do zawartości
IGNOROWANY

piec kostrzewy warmet SDS ceramik


a-w

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Gdzie kupiłeś ten kocioł w tej cenie? Planuję taki nabyć, więc pytam u którego dystrybutora. Zastanawiam się również nad mocą, która dędzie mi potrzebna, ponieważ mam dom o powierzchni 250 m2 w tym część mieszkalna 164m2 oraz garaż i piwnica 86m2 (1 grzejnik w piwnicy- pralni, i 1 grzejnik w garażu). Budynek jest nowy, dobrze docieplony. Czy 18.5 kw wystarczy? A może lepiej wybrać 25 kw?

 

witam wszystkich ponownie,caly tydzień walczyłem z wymianą i dziś już jest finał, piec zakupiłem w Kole u dystrybutora (tel. i adres jest na stronie Kostrzewy ), pierwsze moje spostrzeżenia to: ruchome ruszta sie zaklinowaly po paru godz. i musiałem wygasić żeby to odblokować i chyba szkoda było dolożyć 200 wiecej za nie,(pewnie będę musiał poprawić konstruktora albo je wyrzucić :) ) druga sprawa to sterownik i ustawienia "fabryczne" ktore właśnie zmieniam i pewnie jeszcze długo to potrwa,ale liczyłem się z tym, trzecia sprawa to nieszczelność drzwiczek górnych w samych narożnikach,być może z czasem jak sznur usiądzie to się to uloży albo poprawię to, po czwarte: niech nikt nie probuje nawet instalować pieca bez zaworu mieszającego,teraz praktycznie widzę jak ważny to element :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Węgiel suchy jak pieprz, drewno (brzoza) sezonowane 2 lata w drewnianym, przewiewnym budynku i do tego ze ścinki w zimie.

Tym samym paliwem opalają znajomi ale inny kocioł i problemu nie ma.

 

Może to wina tego powietrza, ale jak powinno być odpowiednio ustawione ???

Jak ustawię na wyższy poziom nadmuchu (połowa lub więcej mocy) to:

po pierwsze) dym wypychany jest z pieca szczelinami;

po drugie) strasznie skacze temperatura (przy ustawieniu na 60 stC. od 57 do nawet 78 i więcej) - to nie do zaakceptowania.

Może gdyby sterownik można przeprogramować na tolerancję +/- 1 st C. bo jest na +/- 2st C. ...ale czy da się ?

Dzwoniłem do serwisanta (assistance) wskazanego przez producenta - mówił, że trudno wyregulować bo jeżeli się zmienia paliwo to już nie to samo. Czyżby ten piec był aż tak wrażliwy?

Poprzedni piec był starej konstrukcji - bez komór i nieekologiczny a paliło się super.

W ubiegły weekend 4 godziny czyściłem piec "do blachy". Tera jest super ciąg ale osad już powstaje.

Spróbuję podnieść poziom nadmuchu.

Obawiam się tylko, że "fuknie" i po 4-6 godzinach będzie po paliwie i jeszcze zagotuje wodę w obiegu... ale spóbuję.

te skoki temp.nie spodobały mi się od samego początku a mam dokladnie ten sam piec: zmieniłem podmuchy na co 5 min / 90sek. i się ustabilizowało na razie,wogóle zmniejszyłem też moc dmuchawy do max.30%,zobaczymy co będzie dalej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,rzucę parę fotek

 

trochę kiepski aparat mam

 

Fajnie, że zamieściłeś te zdjęcia bo mam teraz kilka pytań :)

Czy możesz opisa co jest co jest na fotce obrazującej większą część instalacji ?

Widzę tam dwa zawory mieszające - dlaczego są dwa ?

Czy opadające skosem w dół ułożenie rury za pompą ma jakieś znaczenie ?

Jaką funkcję pełni cienka rurka wyprowadzona w dół po lewej stronie dolnego zaworu mieszającego ?

Czy Twoje zawory mieszające są wyłącznie recznie nastawiane (na wyczucie) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,szkoda że więcej zdjęć nie weszło,bo to tylko część instalacji, zawór czterodrogowy jest do kotła, a trojdrogowy pełni funkcję rozdzielacza dom/warsztat, rura opadająca w doł nie ma żadnego znaczenia ( po prostu nie zmieściło mi się wszystko i to tylko mój pomysl) ta rurka to zasilanie grzejnika w biurze ( bezpośrednio z kotła i mam cieplej,a w przyszłości bedzie jeszcze na niej bojler, bo chwilowo kasy mi zabrakło) na razie sterowanie ręczne,

 

ps.pytanie do admina: czy mogę dostać więcej pamięci dla załączników? mam jeszcze kilka zdjęć instalacji, z pewnością zainteresują użytkowników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Limit zwiększyłem do 50MB (ten poprzedni był tam chyba przez pomyłkę :) ). Możesz już dodać pozostałe zdjęcia. W razie gdyby ktoś chciał większy limit proszę o kontakt na prywatną wiadomość.

 

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Limit dla wszystkich był 500kb (domyślne ustawienie forum). Teraz zwiększyłem go dla wszystkich do 50MB. W uzasadnionych przypadkach limit można oczywiście zwiększyć (wtedy będzie on zwiększany indywidualnie - proszę o Prywatną Wiadomość). Ale sądzę, że 50MB to już naprawdę dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Limit dla wszystkich był 500kb (domyślne ustawienie forum). Teraz zwiększyłem go dla wszystkich do 50MB. W uzasadnionych przypadkach limit można oczywiście zwiększyć (wtedy będzie on zwiększany indywidualnie - proszę o Prywatną Wiadomość). Ale sądzę, że 50MB to już naprawdę dużo.

no to korzystam,troszke instalacja została zmodyfikowana,naczynie dałem wyżej i dołożyłem manometr

post-347-1197629359_thumb.jpg

post-347-1197629406_thumb.jpg

post-347-1197629439_thumb.jpg

post-347-1197629501_thumb.jpg

post-347-1197629520_thumb.jpg

post-347-1197629616_thumb.jpg

post-347-1197629700_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam piece Kostrzewy warmet SDS ceramik kto je produkuje i gdzie mozna je kupić czy te piece są z podajnikami tak plus.minus 25kw i w jakiej są cenie Pozdrawiam !!! czekam na odpowiedż

 

kolego nie bądź leniwy,wszystkie informacje masz w tym temacie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do A-W - dwa niebezpieczne błędy w instalacji:

1. przewody nie mogą być prowadzone po rurach

2. między kotłem a zbiornikiem wyrówwnawczym nie może być zamontowany zawór kulowy (bardzo niebezpieczne)

 

ps. niedawno widziałem kocioł po wybuchu, został przypadkowo zamknięty zawór na powrocie. po wybuchu wyleciały z budynku wszystkie szyby oraz w piwnicy i na klatce drzwi z futrynami do pierwszego piętra...

 

sugeruje zmienić....

 

automatyka wygląda poważnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam i dziękuję za ostrzeżenia i wyjaśniam: rury są już zaizolowane i przewody poprowadzone na izolacji, co do zaworu,został celowo zamontowany,tylko ja zajmuję się piecem i takie przypadki j/w nie wchodzą w grę, ale odkręciłem do świętego spokoju dźwignię z zaworu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do A-W - dwa niebezpieczne błędy w instalacji:

1. przewody nie mogą być prowadzone po rurach

2. między kotłem a zbiornikiem wyrówwnawczym nie może być zamontowany zawór kulowy (bardzo niebezpieczne)

 

ps. niedawno widziałem kocioł po wybuchu, został przypadkowo zamknięty zawór na powrocie. po wybuchu wyleciały z budynku wszystkie szyby oraz w piwnicy i na klatce drzwi z futrynami do pierwszego piętra...

 

sugeruje zmienić....

 

automatyka wygląda poważnie:)

Witam. W pełni zgadzam się, że przewody zasilające 230 V AC nie mogą być prowadzone na " gołych " rurach metalowych. Natomiast co do 2. punktu mam zastrzeżenie: jeśli piec został zamontowany poprawnie z zastosowaniem zaworu bezpieczeństwa maks 1,5 atm NIE MA PRAWA DOJŚĆ DO ŻADNEGO WYBUCHU nawet w przypadku przypadkowego zakręcenia zaworu przed naczyniem wyrównawczym. Jeśli ktoś rezygnuje z zaworu bezpieczeństwa i coś takiego jak wybuch nastąpi jest sobie sam winien. A niezastosowanie zaworu bezpieczeństwa przez instalatora kwalifikuje się pod kodeks karny jako narażenie utraty zdrowia lub życia.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam po raz kolejny, obecnie skupiłem się na ustawieniach sterownika i po przeczytaniu wielu wypowiedzi specjalistów staram się doprowadzić do tego,aby wentylator pracował płynnie non stop. I prawie mi się to udało, temp na kotle zadałem na 75, moc dmuchawy zmniejszyłem do zakresu 5-25%, modulacja mocy 10%, czyli stworzyłem coś na wzór bardzo czułego miarkownika ciągu. Przedmuchy praktycznie są wyłączone. Co jakiś czas trzeba jednak piec przerusztować bo się zapopiela (na szczęście mam te ruchome ruszta i nie muszę otwierać drzwiczek) i wtedy na krótko następuje zaburzenie spalania,tzn.rozbuja się trochę z temp. do 80-82 st, również zaburzenia występują w momencie osunięcia się opału,ale też na krótko. Myślę,że spalanie jest teraz wlaściwe,komin suchy jak pieprz,zero dymu (obserwację prowadzę bezpośrednio na wyjściu z pieca w komin) temp.czopucha 80-100 st.

Boję się tylko o wentylator (który jest zresztą dwa razy za duży) czy nie rozleci się na obrotach 5-10%,

Producent nie podaje zadnych informacji odnośnie ustawień sterownika, niby serwis ma to ustawić tylko: po tel.wykonanym do autoryzowanego serwisu Kostrzewy (Gniezno) panowie nie mają bladego pojęcia co to za piec,bo go tylko raz kiedyś montowali i tylko pamiętają że jakieś płytki szamotowe są w nim i tyle, żeby było śmieszniej ich niewiedza ma jeszcze kosztować 150/godz. + dojazd.(po świętach porozmawiam sobie bezpośrednio z producentem bo to są jakieś kpiny)

Ogólnie jestem bardzo zadowolony z pieca,dokładam raz na dobe do pełna (choć opału jest jeszcze w piecu na dobre kilka godz.) palę obecnie mieszanką węgla orzech-orzech II-groszek, raz zatankowałem ekogroszek (szkoda pieniędzy,pali się tak samo) po świętach zobaczę na samym groszku, a potem na miale.

Piszę to wszystko,ponieważ żadnych tego typu informacji w necie nie znalazłem,a użytkowników z pewnoscią jest dużo i z chęcią podzielę się wszystkimi doświadczeniami i sugestiami.

pozdrawiam.

 

Ogolnie piec mnie bardzo cieszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i widzisz - po małych pierwszych niepowodzeniach jest już fajnie. Zamontuj sterownik zaworu dla domu, a opału starczy ci co najmniej 6 - 8 godzin dłużej. Pozdrawiam.

 

witam, zamontuję,a wracając do opału i doświadczeń z ustawieniami to doszedłem do wniosku,że ustawiając temp.zadaną na 75st. i wyłączenie przedmuchów przy 80 to reszta nastaw jest nieistotna w dość dużym zakresie i nie ma wplywu na zużycie opału,

również rodzaj wegla też jest nieistotny,po prostu jak gorszy to szybciej sie spali i więcej popiołu (czas spalania 50kg, od 26-40 godz.)

pozostaje tylko zamontować sterowanie zaworu z reg.pokojowym i cieszyć się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do chemik: dzięki za podpowiedź z namiarem na forum Kostrzewa

 

Ogólnie: Jestem laikiem w tej dziedzinie i dopiero zbieram wiedzę aby usprawnić swój układ CO.

To co piszecie w swoich postach o osiągach tego pieca, to dla mnie jakiś "kosmos" :D).

Przeczytałem przed chwilą, że przy ustawionej temperaturze na 75 st. załadunek pieca wystarcza na ponad dobę i ponoć można to jeszcze poprawić. Mój dom jest nieocieplony i tylko tak jestem w stanie sobie to wytłumaczyć.

Mnie przy ustawionych 65 st. wystarcza na ok 12-14 godz (węgiel Orzech II trochę przesypany miałem).

Poza tym:

- nie mam zamontowanego zaworu czterodrożnego,

- nie mam pokojowych reg. temp.,

- kable mam poowijane wokół rór (na szczeście sam je zaizolowałem),

- nie mam zaworu bezpieczeństwa.

- niewiele wiem o możliwościach ustawień sterownika (mój chyba nie ma funkcji przedmuchu).

Wnioski - chyba sporo modernizacji przede mną, a mój instalator to jakaś pomyłka.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,myślę,że jednak masz te wszystkie funkcje w sterowniku,druga sprawa to bez zaworu czterodrogowego dobrze nie będzie,jest w tym piecu jakiś patent (chociaż żadnych cudów tu nie zauważyłem) i z tego co zaobserwowałem najlepiej kocioł chodzi na 80 st., prawdopodobnie to jest związane z dopalaniem gazów i wykorzystaniem tej ogromnej energii,

dziś mroz zeszedl do -10 przy bardzo ostrym wschodnim wietrze i piec przechodzi właśnie próbę generalną, na kotle mam w tej chwili 80, w instalacji 55, załadowany był wczoraj o 12, jest jeszcze prawie polowa opału w piecu,czyli spalanie nadal dość małe (a obawiałem się,że będzie prawie pusto)

jeszcze jedna ciekawostka,ale z tym trzeba bardzo uważać,mam uchyloną klapkę od popielnika jakieś 0,5mm i te 80 trzyma mi cały czas bez dmuchawy, po dwóch trzech godz. obniży się trochę to włącza sie przedmuch na 40s i znowu temp.podniesie do 80 ( z tą klapką to wyszło niechcący bo fabrycznie się nie domykała przez ziarenko szlaki od spawu i mi podnosił sam temp do 90 jak było cieplej i szukając lewego powietrza dopatrzyłem się tego)

wcześniej próbowałem oczywiście na niższych temp.pieca od 65 zaczynając,(ustawienie fabryczne) i efekt był taki że dmuchawa chodziła prawie non stop,pod granicą 65 st i piec prawdopodobnie wydmuchiwał ciepło przez komin albo dmuchawa schladzała kociol, bo opał schodził tak jak przy mrozie,a było dużo mniejsze zapotrzebowanie na ciepło (2-3st plus na zewnątrz) co i tak mnie bardzo zadawalało :D

ps. do Piotrka,szukam jakiegoś mądrego termometru aby móc widzieć temp kotła w domu,najlepiej jeszcze z jakimś alarmem akustycznym (w najgorszym razie zrobię go sam,ale może jest jakiś gotowy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,trochę to skomplikowane bo ogrzewam starą budę 1932r,ściany na półtorej cegły,bez ocieplenia i bez piwnic, i to jest około 100m, ale w tym też jest kotłownia, do tego również warsztat sam. siporex 24cm+8cm styropian,strop płyta obornicka,swietliki plyta komorowa,też 100m ale wys.4m (obecnie temp.na warszt.10st, w domu 21st, na zewn.-9)

komin ma 11lat, 7,5m 14x21 , cala posiadłość na zadupiu poza miastem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,myślę,że jednak masz te wszystkie funkcje w sterowniku,druga sprawa to bez zaworu czterodrogowego dobrze nie będzie,jest w tym piecu jakiś patent (chociaż żadnych cudów tu nie zauważyłem) i z tego co zaobserwowałem najlepiej kocioł chodzi na 80 st., prawdopodobnie to jest związane z dopalaniem gazów i wykorzystaniem tej ogromnej energii,

dziś mroz zeszedl do -10 przy bardzo ostrym wschodnim wietrze i piec przechodzi właśnie próbę generalną, na kotle mam w tej chwili 80, w instalacji 55, załadowany był wczoraj o 12, jest jeszcze prawie polowa opału w piecu,czyli spalanie nadal dość małe (a obawiałem się,że będzie prawie pusto)

jeszcze jedna ciekawostka,ale z tym trzeba bardzo uważać,mam uchyloną klapkę od popielnika jakieś 0,5mm i te 80 trzyma mi cały czas bez dmuchawy, po dwóch trzech godz. obniży się trochę to włącza sie przedmuch na 40s i znowu temp.podniesie do 80 ( z tą klapką to wyszło niechcący bo fabrycznie się nie domykała przez ziarenko szlaki od spawu i mi podnosił sam temp do 90 jak było cieplej i szukając lewego powietrza dopatrzyłem się tego)

wcześniej próbowałem oczywiście na niższych temp.pieca od 65 zaczynając,(ustawienie fabryczne) i efekt był taki że dmuchawa chodziła prawie non stop,pod granicą 65 st i piec prawdopodobnie wydmuchiwał ciepło przez komin albo dmuchawa schladzała kociol, bo opał schodził tak jak przy mrozie,a było dużo mniejsze zapotrzebowanie na ciepło (2-3st plus na zewnątrz) co i tak mnie bardzo zadawalało :D

ps. do Piotrka,szukam jakiegoś mądrego termometru aby móc widzieć temp kotła w domu,najlepiej jeszcze z jakimś alarmem akustycznym (w najgorszym razie zrobię go sam,ale może jest jakiś gotowy)

Witam serdecznie. Możesz poszukać w zestawach do samodzielnego montażu takiego termometru z przekaznikiem załączającym jakiś buzzer przy zaprogramowanej temperaturze. Koszt 120 - 260 zł. Tylko zwróć uwagę czy w takim zestawie czujnik ( żadnych rezystorów temperaturowych - termistorów! ) możesz zamontować gdzieś poza i ile metrów poza żeby nie mialo to wpływu na wskazania. A możesz też pomyśleć o sterowniku, np. 25, gdzie możesz czujniki temperatury ( scalone czujniki temperatury Dallas ) na przewodach do 50 m zamontować przy piecu a sterownik mieć w domu i na wyświetlaczu LED mieć na bieżąco wskazania z obu czujników ( jeden kontrolujący temp w piecu a drugi za zaworem mieszającym ). A sprawa alarmu - podwyższenie temperatury w piecu to sprawa normalna i zależna od mnóstwa czynników i nie ma co z tego powodu krzyku robić ( albo załączać alarmu ). Sterownik jeśli temp kotła wzrośnie powyżej zaprogramowaną przez ciebie temperaturę z zakresu 86 - 96 stopni C sam wychłodzi piec o tą zaprogramowaną nastawę minus 5 stopni niezależnie od programu sterującego temperaturowo zaworem czterodrożnym. Po spadku o te 5 stopni przechodzi spowrotem do kontroli nastaw programu ogrzewania. Pomyśl. Koszt większy ale i korzyść o niebo większa.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... cala posiadłość na zadupiu poza miastem.

 

...i dlatego wybrałeś w miarę ekologiczny kociołek :D

 

Pytam, ponieważ sam przymierzam się do dolnego spalania.

Swego czasu moim faworytem był Fex-Ferrum Suwałki,ostatnio źle się w tym państwie dzieje, dlatego od dłuższego czasu przymierzam się do Warmeta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.