Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec Dolnego Spalania Z Prawdziwego Zdarzenia


szyss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio sporo czasu poświęciłem na przeglądanie tematów piecy na paliwa stałe, bezdymnego spalania i jak najlepszego wykorzystania opału. Moje pytanie jest krótkie: jakie są na rynku piece dolnego spalania, ale taki z prawdziwego zdarzenia, nie tam jakieś przełączane małą klapką i inne takie bajery, udające pseudo piece dolnego spalania. Bardzo proszę o podanie konkretnych przykładów

Szczerze dziękuję za info i pozdrawiam. :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, pierwsza noc minęła choć temp. podskoczyła do 95, troche jestem zdziwiony,że w zasypie brak smołowania,praktycznie to główne powietrze idzie przez zasyp a miarkownik tylko sporadycznie koryguje, brak dymu z komina,wogóle to chyba nie będzie co czyścić :angry: węgiel musi być orzech2, obecny groszek przelatuje niespalony przez ruszta i do wymiennika, zachodzi też konieczność zamontowania jakiejś siatki chroniącej klapkę popielnika,wpadł malutki koksik pod nią i się nie zamknęła, nie ma potrzeby zaślepiania kanału krótkiego obiegu spalin,czysty jak nowy,sam kurz tylko :) stałopalność jeszcze niewiadoma, z tego co widzę jakieś minimum 12 godz.

czuję,że nie będzie o czym więcej już pisać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z U24 jest taki problem,że . . wszyscy na swoich stronach wykorzystuja jedno jedyne zdjęcie z prospektu. Może "ktoś" to w końcu złamie(np.dla potrzeb tego forum-z przodu,profil-dla oceny szerokości kotła,zdjęcie komory via otwór zasypowy,w trakcie palenia-ruszt przy otwartych drzwiczkach i balkoniku ochronnym,czy jak to tam nazwać--no żeby zobaczyć to dolne palenie.......ha!).

To on ma kanał krótkiego obiegu?????O kurcze!

Ile wchodzi do komory w praktyce(wiader lub węglarek)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) miałem go rozebranego,trudno sobie to wyobrazić bo konstrukcja dość dziwna,postaram się w sobote zrobić zdjęcia,będzie lepszy aparat,jedno jest pewne,kocioł kompletnie nie dymi,nawet po załadunku,czyli wymiennik będzie czysty tak samo jak komora zasypowa,powietrze w sumie jest doprowadzane czterema punktami, samo wyprowadzenie spalin jest z boku między żeberkami ,pionowymi kanałami,zaczynają się kilka centymetrów powyżej rusztu i sięgają do 1/3 zasypu,nazwałbym to kotłem bocznospalającym,sam wymiennik to 6 żebrowanych rur z wyciąganą ,zeliwną przegrodą po środku,tam też od samego dołu dochodzi trzecie powietrze od przodu i tyłu pieca,regulowane ręcznie, na jeden załadunek wchodzi u mnie około 15-20 kg węgla (pojemność komory 40l ), krótki obieg spalin jest tylko wykorzystywany podczas załadunku aby nie zadymiać kotłowni,chociaż i tak nic nie dymi jak się opał kończy, jedno musiałem poprawić,zrobiłem ekran z blachy chroniący klapkę popielnika,czasem drobny węgielek lubił wlecieć pod nią powodując niedomknięcie,

obecnie kocioł pracuje z układem 4D na 75-80 stopni i tak jest najkorzystniej,

myślę,że zdjęcia rozjaśnią trochę mój opis :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z U24 jest taki problem,że . . wszyscy na swoich stronach wykorzystuja jedno jedyne zdjęcie z prospektu. Może "ktoś" to w końcu złamie(np.dla potrzeb tego forum-z przodu,profil-dla oceny szerokości kotła,zdjęcie komory via otwór zasypowy,w trakcie palenia-ruszt przy otwartych drzwiczkach i balkoniku ochronnym,czy jak to tam nazwać--no żeby zobaczyć to dolne palenie.......ha!).

To on ma kanał krótkiego obiegu?????O kurcze!

Ile wchodzi do komory w praktyce(wiader lub węglarek)?

 

Witaj,

 

W instrukcji tego kotła jest co nieco na interesujący Cię temat. Podaję link http://www.klimosz.pl/instrukcje/U24_instr.pdf

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.