Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki System Mieszający Do Podłogówki, Miejscowy Czy Centralny.


Bolikd

Rekomendowane odpowiedzi

zdecydowanie drugi rozdzielacz ,tylko jeden warunek ze zasilanie i powrót podłaczasz tak jak to by był kolejny grzejnik w insalacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponował bym układ z 2 zdjęcia. nie znam jednak całości instalacji, warunkuje też inne wymagania, lub nie. tak,że temat mozna rozwinąć jak pokażesz schemat instalacji.

 

Witam, dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Coraz częściej spotykam takie gotowe zestawy jak na zdjęciu 1 (po lewej stronie). Ale może są do dużych obiegów? Mieszacz będzie pracował tak jak pisał automatyk, czyli z instalacji grzejnikowej (system mieszania miejscowy przy rozdzielaczu).

 

Nie wiem też czy należy zamontować zawór upustowy różnicy ciśnień na bay-pasie, (proszę o radę)

 

Admin: link usunąłem - nie jest potrzebny

 

 

pozdrawiam

Bolikd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze trochę danych do tematu.

Foto mieszacza jak na zdjęciu 1 (po lewej) z małą instrukcją.

 

 

pozdrawiam

 

1-Zawór termostatyczny

 

2-Głowica termostatyczna z kapilarą i czujką zanurzeniową

 

3-Zawory do opróżniania instalacji

 

4-Zawory odpowietrzające

 

5-Zawory kulowe odcinające

 

6-Pompa obiegowa UPS 15-50

 

7-Zawór powrotny regulacyjny

 

8-Zawory regulacyjno-odcinające poszczególnych pętli grzewczych

 

9-Zawory z wkładkami termostatycznymi – służące do zamknięcia obiegu lub do zamontowania siłowników elektrycznych.

post-5313-1236202895_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,kazdy z tych układów jest dobrym rozwiązaniem , ale wydaje mi się że właśnie ten trzeci mieszacz jest najlepszy i różni się od pierwszego ważną rzeczą posiada głowicę z kapilarą umieszczoną wewnątrz belki co pozwala na dokładną regulację podłogówki i eleminuje przekłamania ,a na pierwszym zdjęciu trzeba sobie ją dokupić i jakoś przymocować. Pozdrawiam Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak wróciłbym do mojego postu. Każde rozwiązanie powinno rozpatrywać się po zapoznaniu z całością instalacji a nie malutkim jego fragmentem. Dlatego zamieściłem prośbę o schemat całej instalacji instalacji. Nie będzie wtedy problemów, " a mówiliście , że będzie działać a mam same kłopoty".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem też czy należy zamontować zawór upustowy różnicy ciśnień na bay-pasie, (proszę o radę)

 

Admin: link usunąłem - nie jest potrzebny

 

 

pozdrawiam

Bolikd

 

Panie Adminie! Trochę nie teges. Właśnie ten link pokazywał jak wygląda zawór upustowy różnicy ciśnień. Przecież forum odwiedzają forumowicze, którzy niekoniecznie są specjalistami od co. O ile sprawy instalacji są szeroko i obszernie poruszane na forum, o tyle samo ogrzewanie podłogowe już nie jest tak obszerne i jednoznaczne. Przeglądając forum, napotkałem setki linków, trochę się dziwnie poczułem, ale to szczegół idzie z tym żyć

pozdrawiam

Bolikd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kapilare chyba ukradli na pierwdszym rodzielaczu ,co do rosdzielacza to naprawde polecam ten drugi zupełnie inna zasada i lepsze parametry pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Adminie! Trochę nie teges. Właśnie ten link pokazywał jak wygląda zawór upustowy różnicy ciśnień. Przecież forum odwiedzają forumowicze, którzy niekoniecznie są specjalistami od co. O ile sprawy instalacji są szeroko i obszernie poruszane na forum, o tyle samo ogrzewanie podłogowe już nie jest tak obszerne i jednoznaczne. Przeglądając forum, napotkałem setki linków, trochę się dziwnie poczułem, ale to szczegół idzie z tym żyć

pozdrawiam

Bolikd

Witam,

 

Ze względu na specyfikę forum (i pewne natężenie "akcji" kryptoreklamowych) proszę w miarę możliwości nie zamieszczać linków do aukcji allegro, stron sklepowych itp... Najczęściej bez problemu da się znaleźć link mniej komercyjny, a przedstawiający podobną (a jeszcze częściej większą) wartość informacyjną.

 

W podanym przykładzie można np. dać link bezpośrednio do karty katalogowej produktu:

http://europe.hbc.honeywell.com/poland/pdf...k-pl01r0206.pdf.

 

Dziękuję za zrozumienie i pozdrawiam

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.