Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prośba O Ocenę Schematu Instalacji


tofek

Rekomendowane odpowiedzi

OK, macie rację jeśli się coś robi to porządnie i zgodnie z przepisami. Zmieniłem schemat instalacji po waszych sugestiach. Pompa od kotła na paliwo stałe wrzuciłem na powrót.

Mam pytanie odnośnie zaworu różnicowego czy kulka w nim umieszczona zblokuje mi przepływ jak będzie działał gazowy ?

Schemat instalacji w załaczeniu

post-20916-0-52813700-1502778616_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grawitacja działa nawet bardzo dobrze, ostatnie 2 sezony grzałem bez pompy.

Ale ja przy pompie dołożyłem zawór zwrotny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZAKAZ instalacji czegokolwiek na rurze bezpieczeństwa pomiędzy wyjściem z kotła a dnem naczynia otwartego lub zmniejszającego przekrój poniżej 25 mm. Wstawiłeś tam zawór różnicowy, którego nie ma prawa być ! Na powrocie kotła zainstaluj taki układ pompowy. Kocioł > zawór kulowy > zawór zwrotny klapowy > pompa > filtr > zawór kulowy.

 

Zawory służą do zamykania obiegu na czas czyszczenia filtra. Zawór zwrotny klapowy umożliwia grawitację i blokuje wsteczny przepływ przez kocioł np gdy pracuje kocioł gazowy. Na rure bezpieczeństwa nie instaluj wtedy NIC. Będzie zgodnie z prawem i zdrowym rozsądkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale schemat poprawiłem i wrzuciłem na forum

post-20916-0-91616600-1502790658_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, Panowie,

dziękuję za pomoc, szkoda Waszego czasu, niedługo przychodzi hydraulik wskaże mu,że układ przy kotle węglowym jest skopany i żeby go przerobił poprawnie - zgodnie ze sztuka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.