Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prośba O Pomoc W Doborze Kotła Co


stapio854

Rekomendowane odpowiedzi

Nikt jakoś nie gada, że 4D całkiem dobrze działa, gdy zasilanie CO jest wysokie.

A posiadacze, nie dość że utrzymują na kotłach niskie temperatury, to jeszcze oczekują, że zawór zdziała cuda.

A poza tym, najlepsze są instalacje proste. Czym mniej udziwnień tym lepiej.

Gdy zasilanie CO jest wysokie 4D dobrze działa bo krótki obieg lepiej krąży z racji większej różnicy temp (w tej części bez pompy - jest też bardziej otwarty i ma lepszy przepływ).

Jeśli ktoś ma przewymiarowany kocioł, źle dobrane grzejniki, średnice itp. to czary w postaci superzaworów nic mu nie dadzą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Proszę zerknijcie na ten zawór z tego linku poniżej:

http://allegro.pl/esbe-zawor-mieszajacy-vta572-5-4-45-65-termost-419-i6693865671.html?reco_id=07895dc3-93c6-11e7-b3a4-246e96104f98&ars_rule_id=201&bi_s=archiwum_allegro&bi_m=reco&bi_c=Product

czy ten zawór będzie się nadawał do zainstalowania go jako zawór na zabezpieczenie pieca przed niską temperaturą z powrotu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam sie nie znam ale zawór z linka ma funkcję antyoparzeniową czyli odcinanie gorącej wody jak nie będzie zimnej co moim zdaniem go dyskwalifikuje bo ciężko wszystko przewidzieć.

Są zawory dedykowane VTC i takiego bym użył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że "VTC" są dedykowane do ochrony kotła przed niską temperaturą na powrocie, ale myślałem że jak by była regulacja tej że temperatury w pewnym zakresie to by było jeszcze lepiej.

Jeśli chodzi o ten typ zaworów VTA to wyczytałem że temperatura zadana np. 45* to jest początek otwierania się termostatu, a jego pełne otwarcie jest przy 55*C.

Przypuszczalnie w tym typie VTC będzie tak samo, i teraz nie wiem jaką temperaturę zaworu wybrać.

Chyba że jest inaczej, i właśnie dlatego pomyślałem o zaworze z regulacją temperatury.

Mam kocioł z podajnikiem i do niego powinna wracać woda o temp. min. 55*C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To inny producent więc inne oznaczenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.