Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dobór Kotła Z Podajnikiem


SunFires

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, W tym roku postanowiliśmy wymienić kociło CO, stary jest dobry ale w zeszłym roku trochę z nim walczyliśmy (uszczelnianie drzwi, przespawanie zamknięć i zawiasów) to nie chodzi to jak powinno bo ciągle dmucha przez drzwi, a i czopuch z tyłu jest tak zawalony że ciężko go "odkuć". Nie zawsze jestem w domu dlatego nieraz kobiety ruszają na walkę do pieca, a wiadomo jak to jest to podłożą to zasypią żar a potem afera bo drzwiczki wyrwało przy załączeniu się wentylatora.

 

Do tej pory miałem piec "śmietnikowy" paliłem i drzewem i groszkiem i miałem. Piec 38kW z Pleszewa, zwykła pompa wody nie grawitacja. Temperatura na piecu to 48-55 stopni zależnie od pogody w domu w zależności od pomieszczenia 18 do 22 stopni. Wodę mam z termy gazowej więc tylko ogrzewanie. Dom 210mkw, mury w 70% suporeks ,reszta cegła, ocieplone styropianem w 2000r, budynek poniemiecki, stropy glina+słoma :), dach blacha nie ocieplony 2 spadowy. W domu 11 grzejników, rury w części domu lecą przy ziemi a w części ocieplone strychem. Piwnica tylko pod 2 pokojami. Średnio w sezonie (listopad-marzec) około 5-6 ton głównie groszek albo mieszane + przyczepa drewna (liściaste). Jeden zasyp (jakieś 1,5 worka 25kg) starcza na max 16 godzin przy temperaturze w okolicach -12 stopni.

Znajomi namawiają mnie na piec z podajnikiem, jak to wygląda z wydajnością. I czy to sprawdzi się w moim domu. Czy moc kotła taka sama bo dzwoniłem do sprzedawców to przy tych parametrach zalecają kotły 42-44kW. I jeszcze wybór blachy 4,6,8 a jakieś specjalne spawy, gwarancja zależna od grubości blachy 5,7 lub 10 lat. etc. Ceny od 5500 w górę. Na co zwrócić uwagę żeby mnie w bambuko nie zrobili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolego...44 Kw to chyba w bambuko naprawdę chcą Cię zrobić...polecam Ci stronę ciepłowłaściwe.pl , tam jest fajny kalkulator on trochę sprawę Ci naświetli co do mocy kotła :)

Ja mam i polecam Ci kocioł Defro Komfort Eko Pz 15 kw , on jest do metrażu ok.160 m2. Dla Twoich potrzeb pewnie wystarczy 20 kw. Blacha kołowa 6mm. Sprawdź sobie na stronie DEFRO.pl

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.