Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja: Piec Mpm Ds + Bufor + Cwu + Gaz


macek3

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry chciałem zapytać czy schemat podłączenia planowanej przezemnie kotłowni jest prawidłowy? Chce sterować pompami góra/dół  za pomocą czujników pokojowych góra/dół,

1, W jaki sposób najprościej wykrywać konieczność włączenia pieca gazowego (ma się włączać gdy braknie ciepła w buforze) - myślałem nad termostatem >40 stopni wyłącz piec gazowy.

2. Czy w momencie pracy pomp góra + dół oraz pieca gazowego (z wbudowaną pompą) nie będzie mi zabierało wody z bufora ?

 

Marcin

post-74147-0-57590600-1502350150_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w załączeniu alternatywny schemat z jedną pompą i trzema elektrozaworami. Elektrozawory kulowe załączają obwody góra dół na żądanie pokojówek i pompę CO od pieca mpm, a gdy temp w  buforze spadnie <30 C to włączamy gaz wyłączamy sterowanie z pieca  na paliwo stałe.

post-74147-0-82358800-1502480071_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po głębszym przemyśleniu tematu ten elektrozawór od kotła gazowego jest chyba  niepotrzebny . Obecnie mam zainstalowany ten kocioł gazowy + zwykły piec na węgiel.  Gaz jest sterowany z pokojówki włącza się gdy zadziała termostat pokojowy. Jeżeli dołoże w szereg ze stykami termostatu pokojowego drugi termostat który będzie rozwierał obwód powyżej zadanej temperatury na buforze to wyłączanie gazu mam załatwione.  Piec gazowy jeszcze chwię pracuje po zdjęciu sygnału grzej ale to można załatwić przekaźnikiem czasowym opóźniającym zamknięcie elektrozaworu o np 60 sek.  T

 

1. Czy dwa elektrozawory kulowe za zaworem 3D  są dobrym rozwiązaniem? (na mój chłopski rozum to prawie to samo co dwa kaloryfery w obwodzie z głowicą termostatyczną),

2. Jaki sterownik zastosować do pompy ładującej bufor?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

To mogę się pochwalić spostrzeżeniami prawie że pod koniec 1 sezonu:

 

- zastosowałem rozwiązanie z dwoma zaworami kulowymi i wszystko działa dobrze.

- palimy zwykle rano 1 - 2 wsady w zależności od temperatury zewnętrznej i na wieczór jeszcze raz żeby starczyło do rana.  Dom to prlowski klocek 10x10 ocieplony 5 cm styropianu.

 

Piec sprawuje się dobrze do tej pory poszło  około 10 - 12 kubików brzozy. |

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec sprawuje się dobrze do tej pory poszło  około 10 - 12 kubików brzozy. |

jak duży masz bufor i jaka pow do grzania?jakie grzejniki i rury?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.