Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Powietrze Wtorne


Xunil

Rekomendowane odpowiedzi

Nic nie wierć tylko zasłoń część rusztu tak aby z przodu szło PP a minimalnie z tyłu PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest w tym kotle ruszt ? , fajerki zostaw w spokoju. Najlepiej jak dasz jakiś rysunek przekroju pieca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cofam podpowiedzi, myślałem że to inaczej wygląda. Tu raczej KPW w drzwiach zasypowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można tak zrobić tylko nie będzie można sterować tym. A czy te pw jest tam konieczne. Fajerki nie są całkiem szczelne więc coś tam pw pewnie wpada a jak nie to lekko je rozszczelnij. Miślę, że palisz od góry a czym ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro temat o powietrzu wtórnym to zapytam i ja.W domu u mamy padł 25 letni Zębiec.Z kilku powodów zakupiła kocioł od lokalnego producenta.Model to Kamen Classic 17 kW górnego spalania,ot zwykły śmieciuch bez powietrza wtórnego.Zapytałem producenta czy mogę dorobić wlot w drzwiach zasypowych bez utraty gwarancji.A on zaproponował wymianę drzwiczek na fabryczne z rozetką,więc wymieniłem.Teraz kombinuję żeby dorobić kierownicę i zastanawiam się jaka była by lepsza.Czy jakaś z profilu lub rury skierowana w dół (opcja ograniczająca trochę dokładanie opału)lub taką jak ma np.Defro Optima?Fotki drzwiczek mamy i tej KPW z Defro.Ktoś coś poradzi?

post-15050-0-29435400-1502368161_thumb.jpg

post-15050-0-63850000-1502368211_thumb.jpg

post-15050-0-25741500-1502368277_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też o tym czytałem,tylko że ta forma KPW utrudni życie starszej pani.Blacha jest dla mnie przyjemniejsza dla oka ale czy praktyczna i skuteczna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Skoro temat o powietrzu wtórnym to zapytam i ja.W domu u mamy padł 25 letni Zębiec.Z kilku powodów zakupiła kocioł od lokalnego producenta.Model to Kamen Classic 17 kW górnego spalania,ot zwykły śmieciuch bez powietrza wtórnego.Zapytałem producenta czy mogę dorobić wlot w drzwiach zasypowych bez utraty gwarancji.A on zaproponował wymianę drzwiczek na fabryczne z rozetką,więc wymieniłem.Teraz kombinuję żeby dorobić kierownicę i zastanawiam się jaka była by lepsza.Czy jakaś z profilu lub rury skierowana w dół (opcja ograniczająca trochę dokładanie opału)lub taką jak ma np.Defro Optima?Fotki drzwiczek mamy i tej KPW z Defro.Ktoś coś poradzi?

Ja mam defro i właśnie taką jak na twoim zdjęciu ale jak mi nie wyjdzie przerobienie na dolniaka to będę to przerabiał na taką jak last rico ba widziałem na youtube gościa co tą kierownicę zrobił na zawiasie w ten sposób że jak opał się wypalał to ta rurka powoli opadała do pewnego stopnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ja mam defro i właśnie taką jak na twoim zdjęciu........"

I jak się to sprawuje?Nie oczekuję nie wiadomo jakich efektów ale myślę że którą wersję by nie zrobił to i tak będzie lepiej niż fabryczna rozetka ,gdzie większość powietrza goni górą,tym bardziej że kocioł będzie obsługiwać starsza osoba dla której powietrze wtórne i te sprawy to czarna magia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Działa to dobrze ,  jak kocioł dostanie już swojej temperatury to miarkownik się zamknie i to powietrze z tej rozetki wystarcza aż do końca wypalania i nawet miarkownik ma zamkniętą klapę cały czas aż prawie do samego końca , kiedyś po 2-3 godzinach zamykałem powietrze wtórne na rozetce ale musiałem pamiętać a teraz to olewam zostawiam otwartą rozetkę i wydaje mi się że ciut dłużej trwa to spalanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za porady,łatwiej mi będzie zrobić KPW jak w Defro i taka powstanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.