Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zastosowanie Miarkownika Zamiast Dmuchawy Galmet


maciekchn

Rekomendowane odpowiedzi

A co myślicie o takim rozwiązaniu.

Boczne ściany kotła wyłożone szamotem i pozostawiona szczelina powiedzmy 1cm między ścianą kotła a szamotem. Szczelinami doprowadzane PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A ja mam sterownik z PID i działa powiedziałbym o niebo lepiej niż mechaniczny miarkownik który z jakiej by nie był renomowanej firmy, będzie pracował dziadowsko. Potrzeba go tuningować a i tak za wiele to nie pomoże. Dziwię się że nie byłeś zadowolony z PID-u, ja po ustawieniu po swojemu niektórych istotnych parametrów pracy, jestem bardzo zadowolony. Ale np. nadmuch mam ustawiony na 20-30% a nie jak fabrycznie ustawione chyba 60%. Spalanie nie jest wcale większe niż na mechanicznym a kocioł pracuje stabilnie i przewidywalnie co jest u mnie priorytetem. Ale co kto tam woli to to montuje . :P

Witam,

czy mógł by kolega podać swoje ustawienia sterownika?

Mam piec Galmet KWR 11 KW ze sterownikiem Luksus Eko PID Dynamic i z dmuchawą WPA 07 i nie bardzo mogę spobie poradzić z ustawieniem.

Piecyk posiadam dopiero kilka dni a na ustawieniach fabrycznych to dmuchawa wcale się nie wyłącza tylko chodzi ciągle.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój sterownik jest innego producenta niż Twój. W pewnym sensie fakt że nadmuch pracuje cały czas , to paradoksalnie właściwy sposób działania. Pytanie tylko czy po osiągnięciu temp. zadanej , wentylator zwalnia niemal do zera bardzo wolno kręcąc. Jeśli tak, to wszystko w porządku , tak ma być. Kolejne pytanie , czy zmieniałeś jakieś ustawienia z fabrycznych i czy zapisałeś sobie pierwotne ustawienia. W twoim sterowniku prawdopodobnie nie ma możliwości wyłączenia funkcji PID, można jedynie ustawiać ilość podawanego powietrza przez dmuchawę.

Przed chwilą poczytałem instrukcję twojego sterownika. Opisz mi dokładnie pracę dmuchawy, w jakim zakresie pracuje,czy masz czujnik spalin w kominie bo o tym nic nie piszą. Jeśli nadmuch nie zwalnia do powiedzmy kilku procent ( ale raczej nie), nie ma czujnika spalin, to twój PID jest symboliczny a raczej zerowy. No i te nastawy nadmuchu , najmniejsza 30%, oraz typ dmuchawy mówią mi że twierdzenie producenta iż sterownik ma PID , jest raczej ich pobożnym życzeniem niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.