Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Proszę O Ocenę Schematu


Stefan77

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest jakaś zasada co do umieszczenia pompy kotłowej ( odległość od kotła ) jak najbliżej wyjścia i powrotu ? mam mało miejsca za kotłem i jedyne możliwe zmontowanie całego ( mieszacza ) jest tuż obok zasobnika na groszek, jakieś 80 , 90 cm od kotła, będzie ok ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ogóle nie myślałem o automatycznych odpowietrznikach , czytałem gdzieś że w układzie otwartym po prostu nie działają, ile w tym prawdy nie wiem, oczywiście że to wygoda bo nie trzeba chodzić i kręcić kluczykiem, ale nie robi się tego co dzień więc można z tym żyć, Sambor jak ty skomentujesz działanie automatów w układzie otwartym i dlaczego na belce powrotnej musi być ręczny odpowietrznik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co tu komentować - odpowietrznik aut nie jest zależny od rodzaju instalacji.

A na powrocie nie może być automatu gdyż pompa CO wytwarza podciśnienie i odpowietrznik będzie zaciągał powietrze.

Z tego co wiem przy prawidłowej instalacji odpowietrza się 1-2 razy na początku, a potem 1x przed sezonem, tu ważniejsze są odpowietrzniku na grzejnikach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko planuję w najbliższym czasie wykonać samodzielnie instalacje co w nowym domu,szukam prostego układu bez podłogówki dom 140m parter i poddasze,ogrzewany piecem na drewno sezonowane ze względu na dostęp do takiego paliwa,jeśli można o jakieś porady szkic takiego co był bym wdzięczny,połączenie -piec- bojler-woda użytkowa-ogrzewanie na grzejniki z rozdzielaczy rura PEX na grzejniki.Pozdrawiam.Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i nic więcej na temat odpowietrzników wiedzieć nie muszę, dzięki Sambor 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, czy podłączenie pompy cwu i powrotu z bojlera między kotłem a pompą mieszającą może pogorszyć parametry mieszania ? tak na zdrowy rozsądek to nie powinno to mieć większego wpływu, pompa miesza gdy temp. powrotu spadnie poniżej nastawionej a czy powrót z bojlera jest przed czy za ową pompą to chyba bez większej różnicy, poprawcie mnie jeśli się mylę , a pytam dlatego bo musiałem przenieść bojler z nad pieca na lewą jego stronę i teraz musiałbym dołożyć dodatkowe 6mtr rury , dzięki za podpowiedzi.

post-73887-0-70786400-1502198888_thumb.png

post-73887-0-30721600-1502198939_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.