Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Proszę O Ocenę Schematu


Stefan77

Rekomendowane odpowiedzi

post-73887-0-50330900-1500468205_thumb.png mam pytanko , zasilanie i powrót przy kotle to 1 1/2 cala,rury będą miedziane czy wystarczy fi 28 a później odejścia do rozdzielaczy fi 22, czy lepiej zastosować fi 35 i jaką pompę zastosować do mieszania wody w obiegu kotła ? może być zwykła trzy biegowa czy może jakąś energooszczędną, czytałem też że trzeba dać jakiś zawór dławiący pompę mieszającą , gdzie ma być ten zawór i czy przy takim dławieniu pompa nie dostanie w tyłek ? a te zawory zwrotne o których pisałeś " Sambor " to mają być przed czy za każdą pompą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór zwrotny musi być też przed lub za pompą kotłową , a ten na powrocie jest zbędny.

Jak nie ma zaworu mieszającego to ZZ może być przed lub za pompą - to nie jest istotne.

Zawór dławiący musi być , montowany jest za pompą, tak aby pompa "pchała" wodę przez ten  zawór.

Ten opór jest niezbędny do prawidłowej pracy pompy.

Rury do rozdzielaczy daj od pompy Cu28 - na pewno wystarczą.

Podobnie od kotła do pomp.

Cu22 trzeba by przeliczać i na dodatek instalacja wykonana na nich może  być głośna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz zdanie o mieszaniu poprzez cwu, czytałem że jest to możliwe, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie zz zastosować ? ze sprężyną czy może klapowe , klapowe mają możliwość czyszczenia i nie mają sprężyny co ułatwi przepływ , dobrze myślę ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, zastanawiam się w którym miejscu zrobić dopuszczanie wody do kotła, przy piecu jest króciec spustowy i może tam właśnie,czy może zrobić wcinkę gdzieś na powrocie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy zz należy dobrać " parametry " przy cu 28 wystarczy 1 cal ? a może większy , jestem na etapie zamawiania i nie chciałbym zamawiać dwa razy, a cha i jeszcze jedna sprawa, są z grzybkiem z tworzywa i mosiężne, które lepsze ? dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja instalacja nie będzie działać w grawitacji,czy potrzebny jest zz kulowy tz. bypass przy pompie co ? jakiej firmy kształtki miedziane zastosować, są lepsze czy gorsze czy może bez znaczenia, znalazłem sklep internetowy" Sanicopter" gdzie mają dosłownie wszystko, firma "Conex"  i w jaką pastę i lut się zaopatrzyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Sambor jakiego typu pompę zastosować jako mieszającą ? na pewno kupię grundfosa tylko jakie parametry , znajomy znajomego znajomego hydraulika powiedział że do mieszania może byś pompa od cyrkulacji cwu bo ma niższe parametry, poradź coś, dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaw różnicowy kulowy tylko do obiegów grawitacyjnych!

Jak nie masz pewności czy będzie takowy działał to nie montuj, gdyż będzie z nim kłopot.

Conex dobry dostawca - sam na nim robię i jest OK,

Pompa kotłowa może być adaptowania z pompy cyrkulacyjnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybki rysunek i pytanie, szykowałem układ mieszania pod pompę grundfos alpha 2  25-40 czyli wszystko 1 cal, gdy zastosuję pompę pokazaną na rysunku będzie to hulać czy przerobić na 1/2 cala oprócz  zaworów kulowych , chodzi oczywiście o oszczędności grundfos UP 15-14B wysokość podnoszenia 1,4 m i max 8W, czy zz przed grzybkowym czy tak jak na rysunku ?

post-73887-0-20859500-1500971875_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok zostanę przy grundfos alpha 2 25-40 , grzybkowy za zawór kulowy czy za zz , myślałem tu o odcięciu całego układu mieszającego łącznie z zaworem grzybkowym, potrafią przeciekać po jakimś czasie, chociaż ten który zamówiłem z ferro przystosowany do gorącej wody do 120 stopni, niby nie powinno się nic z nim dziać ale kto wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.