Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogrzewanie Podłogowe - Jak Wykonać Dylatacje


milsa666

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Napiszcie proszę jak robiliście dylatacje, chodzi mi o te pomiędzy pomieszczeniami i dzielące duże pomieszczenie - obwodowe jasna sprawa.

Wbiłem sobie do głowy, że w takich przypadkach trzeba stosować profile dylatacyjne przez które przechodzą rurki w peszlach.

Zastanawia mnie jednak słaba dostępność tych profili oraz fakt, że jak przeglądam filmy na youtube to prawie nigdzie tego nie ma - są peszle w przejściach i to wszystko.

Dodatkowo naczytałem się, że dylatacja musi dochodzić do ocieplenia/foli, ale natknąłem się również na opisy, że głębokość nacięć świeżej wylewki powinna wynosić 3-4 cm. U mnie będzie mixokret.

Jak to w końcu jest?

Z jednej strony dylatacja "totalna" z drugiej "częściowa" 

No i pytanie do peszli - czy są one nacinane i montowana rurka czy trzeba nasunąć go na początku?

 

Z góry dziękuję

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekipa która u mnie robiła mixokretem powiedziała mi ze nie dadzą gwarancji jeśli nie położą siatki stalowej na dylatacjach. Dla mnie to było zaskoczenie bo myślałem ze te pola mają swobodnie pracować. Wyjaśnili mi że chodzi o podnoszenie wylewek (schodkowanie) na dylatacjach i siatka przed tym zabezpiecza, a płyty i tak będą pracować. Siatki dali jeszcze w każdym narożniku każdego pomieszczenia (1m x 1m) bo twierdzili ze w tych miejscach wylewka się podnosi. Na kazdej dylatacji nacinali wylewkę kilka cm, raczej nie do samej folii, mówili ze chodzi bardziej o osłabienie wylewki na dylatacjach by mogła tam swobodnie pęknąć. Skutek jest taki że wylewki nie schodkują na dylatacji, nie popodnosiły się w narożnikach i pracują swobodnie bo widać zmienną grubość rysy, nigdzie nie popękało i jest OK.

Co do peszli to ja nakładałem od razu, trochę z tym było zabawy ale kwestia chęci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dylatacja musi iść od warstwy izolacji do samej góry wylewki a w miejscu dylatacji płytki muszą miec fugę silikonową.I Zadnego nacinania fleksem wylewki.Profile dylatacyjne są dostępne w sprzedaży.Przez dylatację mogą przechodzić jedynie rury kominikacji do poszczególnych pętli.Można później nałożyć kawałki peszla lub otuliny ok.40cm i okleić taśmą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dylatacja musi iść od warstwy izolacji do samej góry wylewki a w miejscu dylatacji płytki muszą miec fugę silikonową.I Zadnego nacinania fleksem wylewki.Profile dylatacyjne są dostępne w sprzedaży.Przez dylatację mogą przechodzić jedynie rury kominikacji do poszczególnych pętli.Można później nałożyć kawałki peszla lub otuliny ok.40cm i okleić taśmą

Szukałem w sieci i te profile dylatacyjne to nie są tak od ręki dostępne. Jak gdzieś są to na zamówienie. Flexem bym nie pozwolił zbliżać się do podłogi, ale na świeżo po wysypaniu z mixokreta "nacięcie" jastrychu kielnią chyba nic nie rozwali. Oczywiście nad rurkami kielnia nie dojdzie do folii, ale tam gdzie ich nie ma dojdzie do warstwy ocieplenia. W dylatacjach rurki w peszlach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak to już jest że zasady zasadami a wykonawcy najczęściej robią "tak jak się robi" bo jeśli efekt jest taki sam to po co się przemęczać :).

U mnie nacinali na mokro od łaty szpachelką.

Z efektu końcowego jestem zadowolony bo wylewki trzymają poziom, nigdzie nie popękało, nie podniosło się, nie klawiszuje a sąsiednie pola pracują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej to się bałem o poddasze bo napaliłem się na akustyka 33mm i wszystko było dobrze do czasu jak zacząłem mocować rurki OP :). Trzeba było pokombinować by się trzymały bo nie znalazłem takich długich klipsów by zakotwiły się w styro pod nim. Chociaż na moje ucho pod spodem jest ciszej to drugi raz bym go chyba nie kładł :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.