Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Skarbek Z Kwk Bobrek


krisgie

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę przypadkiem zanabyłem 2t tego co na zdjęciu. Zamawialem z Piekar a dowieźli z Bobrka...

Mogłem wymienić na Piekary ale ostatecznie zostawiłem.

Chciałem zapytać czy ostatnio ktoś tym palił i czy były z tym opałem jakieś problemy?

Jest to oryginalnie pakowany towar z tegorocznego podobno urobku.

Potrzebuję wiedzieć czy szukać jeszcze czegoś słabego do zmieszania czy nie trzeba.

Nie chce mi się sprawdzać bo musialbym ponownie czyścić kocioł :).

post-44592-0-33028600-1500215713_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to dobry mocny opał,moźe się spiekać ale przy dobrym ustawieniu dasz rade,zostawił bym go na mrozy,eko z piekar jest słabsze ma 26,jestem ciekaw czy kupowałeś prosto z kopalni czy z drugiej ręki i po ile,pozdrawiam.

Edytowane przez Ryszard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem na dobrym lokalnym składzie po 900zł/tona z dowozem.

Ale pomylili palety a ja się zorientowałem jak juz pojechali i węgiel był juz w środku...

Skarbka piekarskiego sprawdzałem i mi spasował ale tego nie.

Oby nie bylo z nim problemów bo nie planowałem juz wiecej zakupów na najbliższą zimę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czy na podstawie popiołu ktoś jest w stanie ocenić czy to co kupilem to Skarbek Bobrek?

Z worków (1 post) wynika ze tak ale popiół mam sypki, ciemnoszary, doszczętnie wypalony i jest go niewiele i bez żadnego spieka czy koksu. Jego power oceniam jako zbliżony do Retopala.

Nie żebym się chciał kłócić z dostawcą bo może to i lepiej :D ale pytam bardziej z ciekawości.

Jakby co to podjadę i pstryknę.

Edytowane przez krisgie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobrek tak jak piszesz ma popiół jak pył szary, jest go nie wiele. Paliłem w tym kotle co Ty na PIDzie i uważam, że to najlepszy opał na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten co mam pali się super i ma śladowe ilości popiołu, około pół torebki po cukrze z 10 kg spalonego opału  :).

 

Nie mniej jednak mam wątpliwości czy to faktycznie jest Bobrek bo widziałem parę opinii żeby unikać Bobrka bo mocny ale spieka a ja nie widzę nic w popielniku.

Opał pakowany na kopalni ale może brakło im właściwych worków Piekarskich i dali te Bobrkowe. 

 

Ogólnie to jestem z niego mega zadowolony , w sumie wygląda że znalazłem opał dla siebie :).

Tylko jakoś muszę rozeznać jaki to faktycznie opał by w przyszłym roku zapolować na taki sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
23 godziny temu, roger255 napisał:

Wypaliłem całego Generała, którego kupiłem (150kg). Na początku robiły się małe spieki, ale po 1-2 dniach ustały, później były już tylko minimalne. Myślę, że na początku była to wina wilgoci, gdyż przez resztę dni nie było takich problemów, a ekogroszek wyspany miałem w skrzyniach, żeby lepiej wyschnął, więc im dalej od początku testowania tym miał więcej czasu żeby wyschnąć. Wsypywalem po jednym worku w miarę ubywania. Popiołu wyszło 9,6kg z 150kg co daje 6.4%. Na worku jest napisane 5%. W workach znalazłem kawałki drewna widoczne na zdjęciu. Był jeszcze jeden krótszy od tych dwóch o połowę lecz zdecydowanie grubszy, niestety gdzie mi zaginął, a myślę że mógłby on narobić chyba jakiś szkód w Podjaniku. Paliłem w tym sezonie ekogroszekiem Magma 28-30MJ co okazało się że jest tego samego producenta co Generał (pewnie jest to samo tylko inna nazwa) oraz paliłem również Bartex Gold. Z mojego doświadczenia w tym sezonie nie ma jakieś różnicy między tymi trzema ekogroszkami jedynie w cenie, w spalaniu chyba żadnej. W Bartex Gold też zdarzały mi się minimalne spieki jak i w przypadku Magmy i Generała. Ja z mojej strony nie kupię Generała czy golda raczej już więcej. Palę teraz ekogroszekiem Skarbek od innego lokalnego sprzedawcy (kupiłem ok 400kg w listopadzie 21r) i ten ekogroszek to zupełnie inna bajka. Kupiłem niedawno tone tego Skarbka od tego samego sprzedawcy za 1480 zł/t więc 100 zł więcej od Generała, a zupełnie inna kultura spalania.

20220208_203923.jpg

A możesz zrobić zdjęcie worka tego Skarbka? Bo jestem ciekawy co to za wyrób, z jakiej kopalni, chociaż słyszałem pochlebne opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.