Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sigma Uni 16 Kw 2015 Czy Sigma 16 Kw 2016


Hose1983

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dostałem oferte dwóch piecy defro nie używanych tylko z 2016 i z 2015

a mianowicei 

1 opcja - Defro Sigma Uni 16 kw z zapalarką z sterownikiem K1PRv2 z 2015 r.

2 opcja - Defro Sigma 16 kw bez zapalarki z sterownikiem K1Pv4 z 2016 r.

 

Mam dylemat który piec wybrać :-(

Oba piece nigdy nie używane oryginalnie zapakowane gwarancja rozpoczyna sie od momentu kupna. 1 opcja podoba mi sie ponieważ ma zapalarke a z tego co słyszałem jest ona przydatna latem gdy grzejemy samą wode i piec wyłącza sie gdy nagrzeje wode i zalącza gdy temp. spadnie. Natomiast 2 opcja to nowszy piec z maja 2016 z nanowszym sterownikem i nowym designe chociaz wyglad jest tu najmniejszym argumentem. Głownym problemem jest tryb letni a mianowicie . Mam dom 150mkw i boiler 250 l , wszsytko jest w ogrzewaniu podłogowym tylko 2 małe kaloryfery 1 w wiatrołapie a drugi w pralni + dwa kaloryfery wiszce w łazienkach. Boje sie ze piec z 2 opcji jak nagrzeje wode to sie wyłączy ponieważ jest nas (na razie dwoje) i oboje pracujemy i pobór wody jest taki sobie. Chyba ze da sie go tak ustawic aby nie gasł?

2 opcja to wiadomo wyłączy sie gdy i właczy kiedy trzeba

Prosze o porade 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy odpowiednich ustawieniach sterownika w podtrzymaniu kocioł nie wygaśnie.  Zagłębiałeś się może czym różnią się te sterowniki? Na pewno v2 a v4 to wersja soft ,ale to nie problem bo soft można w każdej chwili wgrać nowy. Natomiast literka R to być może oznaczać zapalarkę.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja v4 jest nowsza i z opinią wielu użytkowników lepiej steruje piecem. Pytałem można dać nowy sterownik do tego pieca ale to wiąże się z wymianą wentylatora i okablowania i wydatkiem ponad 1 tys zł. Pytałem w Defro i twierdzili ze przy małym poborze wody piec będzie się wygaszał. Oba piecyki są dobre, chce wybrać dobrze abym później nie żałował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soft Pv4 jest bardziej rozbudowany od Pv2,posiada obcje internetowe,których nie ma 2,z Pv2 moźna tylko wgrać do Pv3,nie ma innej moźliwości,napewno nowszy kocioł wyłoźony jest w śrotku szamotem,jeźeli jest to plus,zapalarka dobra jest do pelletu lub słabego węgla

,zobacz na yutobe jak działa przy rozpalaniu węgla na filmie u kolegi EKOLOG,miałem takie sytuacje jak nie było prądu to kocioł odpalił się po 8godzinach,pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał nowszy i z sterownikiem v4. Nowsza wersja pieca powinna mieć już możliwość podłączenia wentylatora spalin (w starszej nie będzie). Nie wiem jak z czyszczeniem kanałów pionowych w tym nowszym.

Sterownik v4 bardziej rozbudowany.

Zapalarką super sprawa na lato do cwu (sam mam i jestem zadowolony) podstawa to suchy eko. A z wentylatorem spalin całkiem lux :) Przed utratą zasilania czuwa ups :)

Jak bez zapalarki to bym brał już tą najnowszą wersję DEFRO SIGMA E :)

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piece różnią się tylko obudowa z zewnątrz no i tym sterownikiem :( będę myślał przez weekend dzięki za porady będę brał pod uwagę każda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje że to co wyżej piszecie (że różnią się tylko wersją programu sterownika) - to nie jest tak - bo wg mnie jak oglądnąłem oba kotły na str. DEFRO to sądzę że różnica podstawowa to podajnik.   Wersja UNI  ma podajnik rynnowy (http://www.defro.pl/p,149,sigma-uni.html)  a  drugi ma retortę (http://www.defro.pl/p,156,sigma.html)

No i to jest PODSTAWOWA  RÓŻNICA  -  zastanów się który dla ciebie lepszy.  Jak poczytasz tutaj na forum o zaletach i wadach obu podajników to wybierzesz może odpowiedni i satysfacjonujący Ciebie ale to się okaże jak będziesz już go użytkował czy będziesz zadowolony.  Na pewno jednak na to będzie miał wpływ (i to wg mnie decydujący) opał - jak dobry (właściwe parametry) to i w większości przyzwoitych kotłach i znajomości obsługi w tym ustawienia sterownika oraz instalacji - będzie dawał zadowolenie.

A  więc to co powyżej w postach już napisane to tylko część prawdy i to mniej istotna.   No ale jak sprzedawca - powinien wytłumaczyć różnicę pomiędzy oboma proponowanymi.

Jest jeszcze wiele pytań do tych kotłów - ale myśl sam gdy nic nie wymyślisz to czytaj na forum lub popytaj w realu instalatorów bo myślę że najpierw rozeznaj temat.  Gdy ja tutaj zawitałem już użytkowałem wiele lat kocioł z podajnikiem tłokowym ale czytam z ciekawości i to niejednokroitnie po kilka razy te same tematy dla przypomnienia - to z takiej ciekawości a i ze sklerozy chyba. Dlatego rada byś rozeznał temat  a odpowiedzi odpowiednio z wyczuciem przesiał (odrzucił plewy- bo takie tutaj takze są) . Jest tutaj wielu którzy podpowiedzą ale podstawa to musisz sam wiedzieć co chcesz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wymiennik też oglądałeś??  Zadzwoń do DEFRO i zapytaj bo na 100%  te kotły czymś się różnią  bo różne sterowniki to można zawsze wybrać do każdego modelu - oczywiście są firmowo polecane ale można także wnosić własne oczekiwania i najczęściej firmy je uwzględniają. 

Jak rozeznasz to napisz tutaj do czego doszedłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.