Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Skropliny Z Komina Pieca Kondensacyjnego


sasik007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam pytanie czy skropliny z komina przy piecu kondensacyjnym musza wracac do pieca czy moga kominem w dol leciec do kanalizacji? pytam bo mam komin systemowy jawar k. ale moj hydraulik twierdzi ze sie nie nadaje .

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skropliny mają wracać do pieca ,wszystkie te wynalazki jak ten twój system przysparzają więcej problemów niż są warte,typu połączenia z piecem, mokre ściany, czy inne nieszczelności , a klienci tylko potem plują sobie w brodę, bo to co pisze w specyfikacji mija się z prawdą, twój hydraulik ma rację ,ale to twój wybór czy posłuchać producenta czy wpuścić do komina normalną kwasówkę z uszczelkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie wyciągasz, wkładasz tylko pojedynczą rurę na spaliny, a powietrze do kotła jest pobierane z przestrzeni między rurą ceramiczną a wkładem spalinowym.

Ważne też, aby średnica rury spalinowej była dopasowana do kotła - jej średnicę musisz sprawdzić w instrukcji kotła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem o co ci chodzi tylko tak jak pisalem mam komin systemowy jawar k. i tam nie mam tego kolana tylko w tym miejscu jest trójnik wuec teraz jak jak mam wlozyc do tego komina rure kwasowke o srednicy 80 jak juz jest tam ta rura ceramiczna ?

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie :) Po zatym jeśli to domek jednorodzinny i kociołek do 24 kw to najprawdopodobniej wystarczy rura 60 ale to musisz sprawdzić w instrukcji, pieca więc się zmieści ,instalator kotła sobie poradzi to on zazwyczaj instaluje komin, kocioł będzie czerpał powietrze bezpośrednio z szachtu kominowego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego dobrosław0 -wytłumacz dlaczego   do komina (systemu spalinowo powietrznego )specjalnie zaprojektowanego dla kotłów gazowych i olejowych  ma dodatkowo wkładać rurę metalową,?-to pierwsze pytanie.

drugie - Jakie urządzenie grzewcze może podłączyć do swojego komina,który ma wszelkie dopuszczenia i atesty.

Po trzecie- rozwiązanie ktore proponujesz jest zalecane do nowych budynkow (kocioł na poddaszu (koszty, długość komina)oraz w budynkach   gdzie  jest komin dymowy (przystosowany do pracy w trybie suchym) a trzeba zamontować kocioł gazowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowa tu o nadciśnieniowym kotle kondensacyjnym gdzie skropliny musza mieć tylko jedne wyjście komin, jakakolwiek wyczystka czy odkraplacz z komina zabroniona bo spaliny moga się dostawać do kotłowni.

Do tego komina może podłączyć zwykły piecyk nie kondensat, gdyż kondensaty mają gdzieś wszelkie atesty :), widziałem co skropliny robią z murem, uszczelkami ,miedzią ,aluminium i jak potrafią niszczyć materiał, jak ktoś chce mieć zawilgocone ściany czy problemy z przepływem spalin to proszę się słuchać producentów i ich atestów, zresztą hydraulik użytkownika sasik007 ma chyba podobne zdanie.Sprawa jest prosta wpuszczamy do środka rurę z kwasówki łączymy z piecem najlepiej przez kolanko i trójnik rewizyjny, a powietrze będzie brane z szachtu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No popatrz ,a komin jawar k może pracować zarówno w nadciśnieniu jak i podciśnieniu. 

cytat;

"Mowa tu o nadciśnieniowym kotle kondensacyjnym gdzie skropliny musza mieć tylko jedne wyjście komin, jakakolwiek wyczystka czy odkraplacz z komina zabroniona bo spaliny moga się dostawać do kotłowni."

 Zobacz jak ten producent kotła kondensacyjnego rozwiązał ten problem. Zwróć uwagę -do przewodu spalinowego oprócz spalin odprowadzany jest również kondensat z kotła ,a cały kondensat za pomocą zamontowanego syfonu odprowadzany jest z komina.

. Ten system powietrzno-spalinowy ma oznaczenie c43x   Dlatego przed kupnem kotła powinien się upewnić u producenta czy do tego konkretnego kotła może zastosować system spalinowy C43x 

 WP Vitodens Systemy Spalin (05-2011).pdf

A na marginesie - czy tak trudno poszukać dokumentację komina jawar k ,jego certyfikaty i dopuszczenia,?zeby się dowiedzieć ze komin może pracować w nadciśnieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem z instalatorem.

Ja mam Jawar K i podłączony do niego kocioł gazowy kondensacyjny. W innym forum znajdziesz inny wątek, gdzie są zgoła inne opinie na ten temat.

Instalatorzy kotłów gazowych preferują swój szacht. Jak jest lepiej nie wiem. Na pewno ceramika jest trwalsza niż blacha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.