Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Na Pellet


pluti22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Jestem nowym użytkownikiem forum w sensie że to pierwszy post i mam pytanie związane z kotłem na pellet. Nie wiem jaki kocioł wybrać. Do wyboru mam Defro smart ekopell 12 KW , Kessel eco KPPTF11P 11 KW , Stalmark Pellet Vegas 11KW , Seko maxx pellet 12KW. Mieszkanie 50m2 , bardzo stare budownictwo na parterze elewacja nie ocieplona. Podłoga bardzo dobrze ocieplona, łazienka i korytarz podłogowe, pokoje grzejniki panelowe w łazience dodatkowo grzejnik drabinkowy. Okna plastik 3 szyby. sufit podwieszany ocieplony wełną 10cm. Kotły cenowo około 10 tyś złotych. W kotowni w piwnicy cwu 120 l. Trzech użytkowników. Prosze o wszelkie rady dotyczące zakupu kotła oraz schematu instalacji, którą chyba udało mi się zamieścić. Z góry dziękuję za podpowiedzi. Pozdrawiam Maciek.

post-31248-0-60902100-1499522923_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście polecam RBR-eco BIO 9 kW - ta moc na 100% wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No świadoma decyzja. Liczyłem 150 watt na metr i 2kw cwu. Jak kocioł będzie chodził na mniejszej mocy to będzie zapas. Poza tym w piwnicy będę miał grzejnik a piwnica ma 20m2. Więc trochę mocy odbierze. Kupił bym mniejszy ale obawiam się że w mroźniejsze dni nie wyrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pelletu nie stosuje się zaw 4D

Ponadto wymiennik musi mieć osobną pompę po stronie pierwotnej

A w czym on przeszkadza wyłączasz ochronę powrotu i po bólu ustawiasz temperaturę jaka ma iść na grzejniki i spokój. Palnik pyka na najniższej mocy 5 Kw po osiągnięciu temp na piecu np 70 st co przekłada się na oszczedność spalanego pelletu u mnie to działa perfekt.

Chyba , że masz na myśli bufor ale jak ktoś nie ma bufora to w niczym to nie przeszkadza , choć i z buforem wydaje mi się w niczym to nie koliduje.

Chyba , że ktoś ma uprzedzenia do 4 D.

Ja ich nie posiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Chyba , że ktoś ma uprzedzenia do 4 D.

Ja ich nie posiadam.

 

Niestety mam pewne doświadczenie z zaw 4-D i nigdy go nie polecam a jak mam takie coś zainstalować to rezygnuję z roboty.

Nie mam czasu ani nerwów aby ciągle tłumaczyć co  i jak z zaw 4-D.

Albo nie daj Boże regulować i tłumaczyć, że nie da się podać np 55 C na grzejniki i 55C na kocioł.

 

Ja ludziom mówię , że to element "BE" i przeważnie mi wierzą, a jak nie to w większości przypadków ich strata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktoś mógłby mi udzielić informacji na temat kotła Defro Smart Ekopell 16 Kw. Mój hydraulik dobrał  go do mojego domu. 

Chodzi mi zwłaszcza o  jego awaryjność i to czy 16 wystarczy. Mój dom to nowy budynek z poddaszem użytkowym, ocieplony styropianem 15 cm. W bryle budynku jest garaż ok 21 m2 , który chcę dogrzewać. Powierzchnia użytkowa to 160 m2 z czego ok 140 m2 jest ogrzewanych podłogówką.

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie za duży , policz sobie na spokojnie 50w na m2 i wyjdzie ci że potrzebujesz 8kw plus woda w najmroźniejsze dni . co do kotła to dość nowy kocioł wiec nie będzie pewnie opinii , ja zdecydowałem się na defro bio slim 10 kw , kocioł stoi  w garażu i czeka na montaż , na pierwszy rzut oka to wykonanie ok , ale co dalej opisze w innym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jako że jest to mój pierwszy post to witam wszystkich serdecznie icon_smile.gif

Czy mogę podpiąć się pod temat?

Proszę o pomoc w wyborze pieca.
A że jest to dla mnie bardzo duży wydatek to proszę o porade. Im więcej czytam tym mam większy mętlik w głowie i nie potrafię się na żaden zdecydować.
Co sądzicie o piecu: Rakoczy cortina pellet?
Zastanawiam się też nad: Nocoń forest, Simpel 15, SAS biosolid. Ten ostatni odrzuciłem ze względu braku wymiennika pionowego (bo wydaje mi się że go nie ma, ale jeśli się mylę to proszę o sprostowanie).
Czy możecie coś doradzić? A może polecice coś jeszcze innego.

Najprościej byłoby jakby było tylko dwóch producentów :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie, ponownie pytam o ustawienie krzywej grzewczej kotła. Chodzi mi o kocioł na pellet Biawar 200. Jaka wg Was powinna być krzywa grzewcza kotła? W tej chwili mam ustawioną na 0,8. Krzywa mieszacza 1,6 przesunięcie mieszacza +5 stopni. Jeżeli chodzi o ogrzewanie mam podpięte pod kocioł tylko grzejniki i zasobnik na cwu - 150 litrów. W sumie wszystko pracuje poprawnie, jednak przy załączeniu się mieszacza przy temp ok. 7-8 stopni na plusie dosyć długo kocioł ogrzewa pomieszczenia. Podpowiedzcie czy powienienem coś zmienić w ustawieniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek usuń sterowanie pogodowe kotłem, to podstawa. Zostaw sterowanie pogodowe mieszaczem, a na kotle ustaw stałą temp. 70 stopni. Krzywą grzewczą mieszacza ustala się doświadczalnie, przy pełnej rozpiętości temp. zewn, czyli np . +10 stopni, oraz -10 stopni. To wymaga czasu, przeważnie 1 sezon grzewczy trzeba na to poświęcić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kotle mam ustawioną temperaturę 65 stopni. Dom ocieplony, ale teraz temperatura wariuje. W  instrukcji jest zapis o krzywej grzewczej kotła - u mnie serwisant ustawił na 0,8, ale doczytałem, że kocioł ma miec krzywą: 1,8 - 4.

Muszę sprawdzić, ale chyba serwisant mi usunął sterowanie pogodowe kotłem. Teraz zmieniam tylko krzywą grzewczą mieszacza. Dodatkowo mam termostat pokojowy połączony z pompą mieszacza. Termostat wyłącza pompę po osiągnieciu zadanej temperatury w pomieszczeniu. Zastanawiałem się, czy ustawienie krzywej kotła jest prawidłowe.Z góry dziekuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Czy możecie mi doradzić jakie nastawy kotła seko max pellet 12kw wprowadzić do komputera. mieszkanie 50m2, cwu 140l. Jak chodził na ustawieniach fabrycznych spalił 30 kg pelletu barinek. Pozmieniałem ustawienia i nie dopala pelletu. Bardzo proszę o pomoc bo nie znam żadnego serwisanta od tych kotłów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Niestety mam pewne doświadczenie z zaw 4-D i nigdy go nie polecam a jak mam takie coś zainstalować to rezygnuję z roboty.

Nie mam czasu ani nerwów aby ciągle tłumaczyć co  i jak z zaw 4-D.

Albo nie daj Boże regulować i tłumaczyć, że nie da się podać np 55 C na grzejniki i 55C na kocioł.

 

Ja ludziom mówię , że to element "BE" i przeważnie mi wierzą, a jak nie to w większości przypadków ich strata.

Nic już z tego nie rozumię . Do tej pory wszyscy przekonywali do zaworu 4 -D. 9ochrona powrotu itd. ) . A tu ZONK - zawór jest be . Czy chodzi może tylko o kocioł na pellet ?? A co jak producent przedłuża gwarancję pod warunkiem załozenia zaworu ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie są po prostu zwolennicy do których ja się zaliczam gdzie u mnie to się sprawuje rewelacyjnie , ale są też przeciwnicy tak jak z kobietami jedni lubią blondynki zaś inni brunetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie - po prostu w 90% ten zawór założony jest źle i nie spełnia swojej funkcji. Z pozostałych 10% - 5%w tyłek daje elektronika sterująca zaworem i te 5% jest zadowolone z działania bo im nikt nic nie spierniczył :P

Poza tym jest wiele lepszych rozwiązań od 4D, które działają zawsze.
Do pelletu - sprzęgło + zawór 3D i spokój na wieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie są po prostu zwolennicy do których ja się zaliczam gdzie u mnie to się sprawuje rewelacyjnie , ale są też przeciwnicy tak jak z kobietami jedni lubią blondynki zaś inni brunetki.

 Robin, jaką masz temperaturę powrotu przy np. 55 stopniach na kotle? Możesz wrzucić wykres dobowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy na kotle nie mam temp 55 , jak palę na ruszcie to jest 60 zaś przy pelecie 69 zadana. Między 20.00 dnia 7.12.2017 a 09.00 8.12.2017 kocioł wyłaczony. Obecnie palenie na ruszcie.

Proszę post-67496-0-31777700-1512755025_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie są po prostu zwolennicy do których ja się zaliczam gdzie u mnie to się sprawuje rewelacyjnie , ale są też przeciwnicy tak jak z kobietami jedni lubią blondynki zaś inni brunetki.

 

 

Ja nigdy na kotle nie mam temp 55 , jak palę na ruszcie to jest 60 zaś przy pelecie 69 zadana. Między 20.00 dnia 7.12.2017 a 09.00 8.12.2017 kocioł wyłaczony. Obecnie palenie na ruszcie.

Proszę attachicon.gif4B09MB0ZJ6CHJ2CA00200_2017-12-07 18_37_2017-12-08 18_37.png

Mogłeś jeszcze dołożyć temp. kotła, ale rewelacji to tu nie ma, pompa za zaworem 4d na pewno ustabilizowałaby "szalejący" powrót. U kolegi Laptopa wygląda to o niebo lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.