Skocz do zawartości
IGNOROWANY

nie dopala paliwa- może źle ustawione mam


moskitq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdeczeni zapisałem sie na forum ponieważ mam kilka pytań

odnośnie ustawień i palenia w piecu

 

 

Piec UKS-N 23KW

seterwnik kom-ster Fokus

pompka Wilo 4 biegowa

powieszchnia do ogrania 130mk + bojler

 

wiem jak rozpalać :) ładuje miał (mokry) i odpalam ognisko od góry

i tu jest pytanie czy załaduje piec do pełna czy wsypie do połowy

to i tak tyle samo czasu pali sie w piecu tz około 10-12 godzin

a powinno chyba 24h, czemu tak jest?

może mam żle ustawiony sterownik

 

pompka włącza sie przy 40*C

temperatura ustwiona na piecu 47*C

pompka na 4 biegu

 

no i pytanie drugie czemu nie dopala mi paliwa do końca

zawsze jak rozpalam następny raz to zostaje mi duża łopata żaru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Przestaw sobie na 10 sek co 8 minut. Musisz dobrać czas przedmuchu i przerwy. Ale co trzy minuty ti zdecydowanie za często przy tej mocy pieca. Poza tym zamontuj obie zawór czterodrożny ze sterownikiem lub bez i na nim ustawiaj niską temperaturę na grzejniki. A piec niech pracuje na co najmniej 65 st C. W niskich temperaturach ustawianych na piecu nie ma dobrej wymiany ciepła z opału do wody. A warstwa wychłodzonego popiołu przy wymienniku działa jak izolator dla ciepła. Czasami trzeba żar rozgarnąć i przemieszać z tym wychłodzonym szczególnie pod koniec wypalania się opału. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Wlewanie oleju do kapilary z czujnikiem temperatury to nie jest najlepszy pomysł. Jeśli chcesz poprawić odbiór ciepła przez czujnik to proponuję pastę termoprzewodzącą silikonową. Do nabycia w każdym sklepie elektronicznym za parę zł. ten piec nie ma zbyt wielkiej sprawności. Dane producenta wskazują na 75% przy miale węglowym i 66% przy zastępczym opale. Wiedz, że generalnie żaden piec nie ma liniowej charakterystyki spalania i odbioru ciepła przez wodę. Tzn. nie jest tak, że jak wsypiesz 20 kg miału to będzie Ci się paliło 12 godz a 40 kg to 24 godz. Tylko dziwię się, bo mi pogardzany przez niektórych forumowiczów ekocentr 24 kW pali 20 kg teraz przy tych temperaturach na dworze i troche drewna co najmniej 28-30 godzin przy ogrzewaniu zasobnika. Ale ja jadę na 75 st na piecu a niską temperaturę na instalacji c.o. uzyskuję na zasadzie podmieszania wody powracającej z grzejników z wodą ogrzana w piecu w zaworze czterodrożnym. Jedną z możliwych przyczyn tak krótkiego czasu pracy może być niska wartość kaloryczna zakupionego przez Ciebie miału i wysoka zawartość popiołów. Czy jesteś w stanie mniej więcej określić ile objętościowo wywalasz tego popiołu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popiołu wywaliłem około 12 litrów oczywiście był żar, ale miej bo w końcowej fazie dopalania 2 razy byłem zamieszać

 

dzisiaj ponowny test

inny miał , załadowałem 40 litrów i rozpaliłem o 19godzinie

piec ustawiony na 47*C przedmuch co 8minut /10sek

 

temat z czujnikiem jutro wywalę olej i zapakuje pastę termo przewodzącą

 

ale tak czytam różne posty i dochodzę do wniosku ze zawór czterodrożny musi być bo w domu można sie ugotować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popiołu wywaliłem około 12 litrów oczywiście był żar, ale miej bo w końcowej fazie dopalania 2 razy byłem zamieszać

 

dzisiaj ponowny test

inny miał , załadowałem 40 litrów i rozpaliłem o 19godzinie

piec ustawiony na 47*C przedmuch co 8minut /10sek

 

temat z czujnikiem jutro wywalę olej i zapakuje pastę termo przewodzącą

 

ale tak czytam różne posty i dochodzę do wniosku ze zawór czterodrożny musi być bo w domu można sie ugotować :)

Witam. Chciałbym jeszcze dodać, że do samego zmniejszenia temperatury na grzejnikach wystarczy zawór trójdrożny, natomiast ze względu na dodatkową ochronę pieca warto zainstalować czterodrożny. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem niedopalanie miału następuje z powodu zapychania sie szczelin rusztu popiołem. Powietrze do spalania

napływa wtedy głównie górnymi otworami, nie biorąc udziału w dopalaniu żaru. To wada tych kotłów. Zaleciłbym

zatkanie połowy z tych otworów, żeby więcej powietrza poszło pod ruszt.

 

Załatwianie wszystkich problemów przy pomocy zaworu czterodrożnego powoli zaczyna wygladać na lekką przesadę.

Proszę bez obrazy. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.