Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Pid W Kotle Z Podajnikiem Tłokowym


neokowal1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Czy ktoś z szanownych forumowiczów wymieniał w kotle z podajnikiem tłokowym sterownik zwykły np. St-77 na sterownik PID np. Perfekt T, albo Ognik Plus? Jeśli tak to proszę o opinię i spostrzeżenia w szczególności co do ilości sadzy produkowanej przez kocioł.

Sam posiadam Stalmarka 17kW. Jestem z niego raczej zadowolony, pali w zasadzie wszystko, pali mało i bezawaryjnie, ale denerwuje mnie ta ilość sadzy w wymienniku. Zauważyłem że najbardziej dymi po przejściu w stan nadzoru (po wyłączeniu dmuchawy), kiedy to spalanie świeżej dawki paliwa odbywa się w zasadzie bez dostępu powietrza. Gdyby dmuchawa się nie wyłączała, tak jak to ma miejsce w sterowaniu PID to może sadzy byłoby mniej. Z drugiej jednak strony nie wyłączający się nadmuch musi być mały a więc dostarcza do paleniska mało powietrza co może skutkować kopcącym płomieniem i sadzą. Sam nie wiem czy warto inwestować w nowy sterownik.

Pozdrawiam i proszę o opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inteligencja sterownika PID w zakresie sterowania tych kotłow na dzien dzisiejszy jest tępa albo slepa i jakbys nie ustawiał to kociołek spali ok 10% wiecej paliwa od zwykłego sterownika

mam bardzo przykre doswiadcznia w tymi sterownikami zwłaszcza przy zmianach temp zewnetrzych albo przy duzch poborach mocy (właczenie zasobnika) zkolei przy stabilnym obciazeniu cieplnym układu dmuchawa przacuje cały czas i jedyne co grzeje to komin ,nawet jak ustawi sie histereze 1 st ,wiec jak dla mnie to ustaw ten sterownik co masz i po tygodniu zapomnisz o kotle ,bedziesztylko sypał i wybierał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 8 lat później...

Witam,

ja kiedyś miałem tłokowca i sterowł nim iryd pid z czujnikiem spalin. Przy tłoku masz sporą dawkę paliwa, ale iryd dawał radę. Szczególnie dopalanie przy dawce paliwa.

Ja byłem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.