Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Duze Zuzycie Energii W Mieszkaniu W Bloku


majczel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowy na forum więc zacznę od przywitania się. Sprawdziłem to forum pod kątem mojego problemu jednak nie znalazłem rozwiązania, gdybym coś przegapił z góry przepraszam i przyjmę krytykę z pokorą :)

Moj problem/pytanie: mam 58m mieszkanie na parterze w 5 piętrowym bloku(rocznie 33 GJ zużycia, nie grzejemy na max skali) i chciałem ustalić skąd wynika różnica w zużyciu ciepla: moi sąsiedzi w moim pionie na wyższych piętrach maja przy tym samym metrażu i rozkładzie pomieszczen zużycie na poziomie: "oszczędny" sąsiad zużywa 7-9GJ a sąsiadka która mówi że ma wszystko non stop na maxa zużywa 13-15GJ

Blok ma 17lat, nie znalazłem żadnych oznaczeń na grzejnikach ale są w mieszkaniu od nowości, zawory są też od nowości firmy valvex.

Jestem świadomy że mieszkając na parterze mam pod sobą zimna piwnice i garaż ale czy sama kwestia położenia mieszkania może aż tak wpływać na zużycie ciepła? (3krotnie więcej niż sasiedzi)
Nie przychodzi mi do głowy co jeszcze może przydać się fachowcowi do oceny "co tu jest grane" ale jeśli czegoś potrzeba to piszcie - postaram się zdobyć potrzebne informacje.

Bede też bardzo wdzięczny za opinie co o tym sądzicie (co sprawdzić kogo pytać, a może tak ma byc?) piszcie też jakie macie zużycie w 60m mieszkaniu 2 pokoje przedpokój kuchnia łazienka
pozdrawiam
Majczel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez okna nie dmucha? Co masz na podłogach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez okna nie dmucha? Co masz na podłogach?

Okna są  17letnie ale szczelne plastikowe, na podłodze zwykły parkiet wyjątkiem są kuchnia i łazienka gdzie są płytki, brak ogrzewania podłogowego, co jest pod parkietem tego niestety nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.