Skocz do zawartości

radziuszkaa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich przedwakacyjnie!

 

Mam następujący problem.

 

Zdecydowałem się na wymianę grzejników żeliwnych na inne - i tutaj właśnie nie wiem jakie zamontować.

Powodem dla którego chcę pozbyć się starych grzejników, są cieknące zawory, brak kryzowania, niedogrzewanie i przegrzewanie pomieszczeń oraz brak sterowania temperaturą w pomieszczeniach.

 

W chwili obecnej mam kocioł z podajnikiem Stalkot 12kw na ekogroszek, ale w przyszłym roku planuję podłączyć się do sieci gazowej.

 

Chciałbym żebyście wyrazili opinie jakie grzejniki założyć i z czego instalacja pod ogrzewanie gazowe.

 

Dodam że domek to kostka późny gierek, z wymienionymi oknami, ocieplony, 120mkw (ogrzewany parter plus piętro)

 

pozdrawiam

r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Założyć maksymalną  temperaturę zasilania grzejników

2. Ustalić minimalną obliczeniową temperaturę zewnętrzną 

3. Obliczyć zapotrzebowanie na ciepło w poszczególnych pomieszczeniach

4. Dobrać grzejniki  które odpowiadają założeniom z pkt 1 i 3

5 Obliczyć średnice rurociągów oraz nastawy wstępne zaworów termostatycznych

 Rodzaj grzejników nie ma znaczenia mogą być stalowe, aluminiowe czy miedziano-aluminiowe nie ma znaczenia, z a to na pewno "rozboli cię głowa" gdy zaczniesz wertować katalogi jest z czego wybierać i na każdą kieszeń coś można znaleźć . Materiał z którego wykonana jest instalacja też.

Za to radzę zbyt mocno nie obniżać temperatury zasilania grzejników bo im jest ona niższa tym grzejnik jest większy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.