Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dwa Bufory I Brak Bojlera?


monteluk

Rekomendowane odpowiedzi

Są dwa rozdzielacze i do nich idą dwa oddzielne piony. Problem w tym ze rozdzielacz zarówno na parterze jak i na poddaszu oddaje na podlogowke oraz grzejniki.za jakieś dwie godziny wrzucę fotki rozdzielaczy. Sambor na schemacie który wrzuciłem jest dokładnie moja "fanaberia". Odbiór na CO z pierwszego=większego bufora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojego schematu nie ma bo kotlownia się jeszcze nie zaczęła. Ten schemat który Ty przedstawiłes będzie moim schematem bo wierzę w Twoja fachową wiedzę. Zastanawia mnie tylko jak mniejszy bufor bedzie oddawal zmagazynowana energie, ta rura 2" goraca woda powedruje w dol do wiekszego vufora? Mniejszy bufor ma być na zasadzie ewentualnej rezerwy i ewentualnie latem poprawienia/wydłużenia okresów pomiedzy odpalaniem kotła w celach grzania cwu. Zwyczajnie ma służyć zwiększeniu pojemności "wody buforowej".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załączam zdjęcia obydwu rozdzielaczy.pierwsze zdjęcie to parter.

post-73052-0-36261900-1498502515_thumb.jpg

post-73052-0-07566200-1498502559_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sambor są to zalecenia odnośnie rtl? Jedna pętla ma 65mb reszta poniżej 50. Temp zasilania będę chciał ustawiać zaworem 3d zamontowanym w kotlowni. Jaka powinien mieć wartość aby w takiej instalacji sprawdzil się. Temp na podlogowke nie powinna być przecież taka jak na grzejniki. Chyba ze zawory rtl na zasilaniu właśnie mają się tym zająć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien być inny układ przygotowania wody : 

2 zaw 3-D na grzejniki i na podłogówkę osobno+ 2 pompy, od nich osobne rury do rozdzielaczy z których zasilamy podłogę i grzejniki.

A u ciebie jedną temp zasilasz rozdzielacz z którego masz zasilaną podłogę przez zaw RTL - to taka namiastka prawidłowego zasilania podłogówki

Krótko mówiąc "proteza" z ograniczonym sterowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wiem o tym i juz mnie to "boli". Powiedz mi sambor, będzie to działać? Głowice na grzejnikach zamknę i zamierzam grzać sama podlogowka na dole. Grzejniki pomocniczo wrazie W. Na gorze jednak jest instalacja grzejnikowa i tam będę grzał wyższa temperatura. Podlogowka tylko w łazience wiec nawet wyższa temperatura na podłodze wskazana. Niestety posadzki juz zalane wiec musze żyć z tym co mam tylko nie wiem jak mądrze spiac to w kotlowni aby miało ręce i nogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie będzie działać prawidłowo, ponadto nie wiemy jakie powierzchnie grzejesz tą podłogówką ?

Aby wystarczyła sama podłoga to trzeba rurę w rozstawie co 10-15cm a nie wiemy jak u ciebie.

Na dzień dzisiejszy to będzie kłopot  - trzeba by wywalić ten rozdzielacz co masz i wstawić inny z zaw 3-D + pompa i drugą pompę na grzejniki = koszty

Podobnie na górze, ale tam może wystarczy ten RTL , pod warunkiem zmiany lokalizacji RTL-a na powrót.

 

PS

Dlaczego ponad 95% pyta o błędy po zakończonej robocie - warto spytać przed robotą na etapie "projektu" lub planowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bolczaczko zrobić w sensie, że wykuc druga skrzynkę pod rozdzielacz podłogowy tak? I do niego dodatkowy pion z kotlowni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, bo raczej w tej skrzynce się nie pomieścisz.

 

Podaj dane o których powyżej pisze sambor " ponadto nie wiemy jakie powierzchnie grzejesz tą podłogówką ?

Aby wystarczyła sama podłoga to trzeba rurę w rozstawie co 10-15cm a nie wiemy jak u ciebie. "

 

Bo może się okazać że przeróbki nie będą miały sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlogowka jest co 20cm. Powierzchnia to 50m2 na dole. Z desperacji zrobię chyba tak, rozbiore w cholerę ta szafkę i wstawię w nia odpowiedni rozdzielacz podłogowy z rotametrami i reszta bajerów a z piwnicy pociagne dodatkowe zasilanie na grzejniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawidłowo pompy dać oddzielne na każdy "pion"?czy są jakieś rozdzielacze 2w1, na podlogowke i grzejniki w jednym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec czekam z niecierpliwością na opinie o takich rozdzielaczach :) ps. Rozdzielacz na parterze rozebrany juz na części pierwsze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jest juz nowy rozdzielacz. Dzisiaj przyszedl. Czy to jest to czego potrzebuje?

post-73052-0-46696900-1500119776_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.