Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pytanie O Dobór Kotła


AdamKrakowski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Po paru godzinach poszukiwań w końcu zdecydowałem się zapytać na forum. Czeka mnie inwestycja związana z wymianą

c.o. węglowego na gazowe w małej kawalerce 34m2 w starej kamienicy. Kocioł będzie dwufunkcyjny. W mieszkaniu nie ma w tej chwili instalacji gazowej lecz gaz jest na klatce schodowej.

 

Z wiadomości, które zebrałem wynika, że moc grzejna  kotła musi być ustawiona jak najniżej w przypadku tego mieszkania. Biorąc pod uwagę powierzchnię grzejników, w tym przypadku 3KW może być zbyt dużo. W sumie w mieszkaniu są trzy grzejniki Purmo 80x60cm  i jeden łazienkowy. Oto moje pytania:

1. Czy do budowania nowej instalacji gazowej i c.o. mogę użyć w moim przypadku używanego kotła dwufunkcyjnego np.Termet Miniterm Turbo GCO-DP-21-13. Pytam konkretnie, czy może to być piec używany, czy też wymogi prawne są takie, że piec musi być fabrycznie nowy ?

2. Czy przy tak małym mieszkaniu, mogę zamontować piec z minimalną mocą np. 7KW, czy też musi być to piec o mocy minimalnej rzędu 3KW. Pytam, gdyż obawiam się zjawiska taktowania.

 

3. W tej chwili piece "Turbo" są wycofywane z produkcji na rzecz kondensacyjnych, więc kupując nowy piec dwufunkcyjny np. Termeta, jestem zmuszony kupić kondensacyjny. Czy instalowanie pieca kondensacyjnego ma sens w tak małym mieszkaniu ? Czy nie lepiej kupić tańszy, używany piec Turbo ? Martwi mnie jednak dość wysoka moc minimalna tego typu pieców.

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.