Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zasobnik Cwu


kot79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam piec na ekogroszek - 25kW z pleszewa- noName, przez ostatnie 10 lat praktycznie nic w nim nie wymieniałem (zasobnik na węgiel musiałem pospawać i wymieniałem w zeszłym roku rurę podajnika) i raz wymieniałem przekaźnik w sterowniku Tango Negro. Jakiś tydzień temu nastąpiła kumulacja awarii:

* Tango-Negro w się spalił - płytka sterownika się zwęgliła - nie do naprawy

* kupiłem SKZP- 02 z czujnikiem spalin 679PLN

* okazało się, że musiałem wymienić również ślimaka - 220PLN

 

Wszystko poskładałem, cieszyłem się ze sterownika bo w sumie ładnie spala węgiel i nie przesterowuje mocno pieca, w porównaniu do Tang-Negro przeskok technologiczny (choć na Tango_negro latem CWU rekord to 60 dni na jednym zasobniku - 200kg).

 

Wszystko ładnie zaczęło działać... no ale niestety... zaczęło przybywać wody w instalacji CO doszedłem do wniosku że zaczęła popuszczać wężownica w zasobniku CWU - Galmet Quadro 100l 

 

Wkurzony że kumulacja awarii zacząłem szukać takiego samego zasobnika - okazało się, że już nie produkują i w zamian jest Galmet Vulcan 100l - 1300PLN (musi być wiszący)- https://galmet.com.pl/pl/produkt/vulcan-kombi

 

Niestety coś mnie tknęło, żeby posprawdzać parametry tych zasobników szczególnie, że mam zamiar przejść na gaz i w przyszłości wykorzystać ten zasobnik.

 

I co się okazało:

* ten nowy galmet jest gorszy od starego - mniejsze wymiary zewnętrzne => najprawdpodbniej większe straty bo ma klasę C i traci około 75W/dobę (czy na godzinę bo nie pamiętam dokładnie), no ale podłączenia prawie idelanie pasują do tego co mam teraz.

* znalazłem fajny zasobnik za podobną cenę 1300PLN z Biawaru - Quattro wiszący 100l https://mizar.pl/o/Biawar-QUATTRO-W---E-1007-Klasa-A-Wymiennik-wiszacy-100l. Wszystko fajnie, klasa A straty o połowę mniejsze niż Galmet Vulcan tyle, że:

      - podpięcie cyrkulacji wymaga wpięcia się do korka odpowietrzającego od góry

      - czujnik temeratury jest możliwy do zamontowania na samym dole = tam gdzie jest dopływ zimnej wody (pobór wody automatycznie wpłynie na szybki spadek wskazań czujnika => przesterowanie temperatury w zasobniku)

 

No i mam dylemat czy kupić ten kiepawy Galmetu czy lepiej Biawar i jakoś kombinować z tym czujnikiem ( mam wrażenie, że biawar porostu odwrócił stojący zasobnik do góry nogami i olali temat pomiaru temperatury).

 

 

Możecie mi coś doradzić mając na uwadze, że za 2 lata chcę przejść na gaz ziemny(mam już w kotłowni doprowadzony).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.