Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sprawdzony Eko-Groszek.


pablos83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Chciałbym zamówić dla siebie dobry i oczywiście najlepiej w miarę tani, sprawdzony eko-groszek. Nie wiem jednak jaki sprzedawca jest zaufany. Dlatego proszę Was o doradztwo u kogo najlepiej zamówić sprawdzony opał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pgg to znaczy? Poprosiłbym o bardziej łopatologiczne wyjaśnienia, a najlepiej link bo ja z tych bardziej ciemnych jestem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za linka. A który z oferowanych u tego sprzedawcy eko-groszków jest najbardziej godny polecenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach... Myślałem po prostu, że mają jeszcze jakiś inny w ofercie :) Zastanawiam się tylko czy groszek o takiej, dość niskiej kaloryczności zda egzamin w duże mrozy? Żeby się nie okazało, że będzie dobry przy temperaturze minus 5, a przy minus 15 lub niższej będę zębami zgrzytać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycję, jednak interesowałby mnie raczej solidny eko - groszek w cenie do 700 zł za tonę. Nie wiem tylko czy takie wymagania są do spełnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A można poprosić o linka o który dokładnie chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba pytać na składach,ja kupuję u znajomego, który sam przywozi prosto z kopalni luzem,ale w 700zeta się nie zmieścisz.Ewentualnie możesz szukac groszku /nie eko/,trochę grubszy i znacznie tańszy.A co do Wesołej to chyba jedyna kopalnia ,która produkuje ekogroszek,reszta to mieszanki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o tym sprzedawcy: http://www.burdacki-opalprostozkopalni.pl/ ? Ceny rzeczywiście bardzo dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli skupić się na Wesołej? Z jakiej kopalni jest groszek Bartex Silver i Bartex Gold? Nigdzie nie mogę znaleźć tej informacji.

I co myślicie o tym http://slaskiecentrumweglowe.pl/sklep/ekogroszek_5-25mm_k3/workowany_po_25kg_kp8/ekogroszek_kwk__wesola_25_kg_p20 750 zł już poworkowany to chyba dobra cena?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie szukaj piórka do dupy jak to mówią wulgarnie....

 

kupujesz pewnie ze 3 albo 4 tony, więc oszczędność żadna. Bierz ze sklepu pgg  po 800zł  dobry wegiel i będziesz zadowolony.

Masz ogryginalnie workowany i przynajmniej suchy i waga się zgadza. 

Może kupisz gdzieś taniej ale to Cię oszklą na wadze,  niech będzie 23,5kg we worku zamiast 25kg  i do tego mokry i  prawie na to samo wyjdzie cenowo.

 

Wszyscy Ci tu dobrze radzą...  widać że palą juz nie 1 sezon. 

Przepraszam za formę wypowiedzi  ale czasami  trzeba dosadnie wytłumaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że uzyskuję od Was rzetelne wskazówki i nie mam co do tego żadnych wątpliwości. Po prostu mam obawy co do kaloryczności węgla ze sklepu pgg, gdyż mój dom nie jest jakoś wybitnie ocieplony na skutek czego węgiel musi dawać naprawdę solidny pogrzew abym w duże mrozy zębami nie zgrzytał. Skoro jednak są opinie, że ten ze sklepu pgg da radę nawet w moim przypadku, to chyba nie ma co dalej drążyć tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da radę. Palę tym kilka lat. Na zeszły sezon zachciało mi się Jareta Plus, który jest teoretycznie mocniejszy.

Nie zauważyłem, żadnej różnicy poza brudniejszym kotłem i lżejszym portfelem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli skupić się na Wesołej? Z jakiej kopalni jest groszek Bartex Silver i Bartex Gold? Nigdzie nie mogę znaleźć tej informacji.

I co myślicie o tym http://slaskiecentrumweglowe.pl/sklep/ekogroszek_5-25mm_k3/workowany_po_25kg_kp8/ekogroszek_kwk__wesola_25_kg_p20 750 zł już poworkowany to chyba dobra cena?

Gold- wesoła

Silver - Bobrek Bytom

 

Jak brałem to worki miały niedowagę - sporo było takich po 23,5 i 24kg i był mokry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie retopala z pgg.pl  jest osobny temat, warto się zapoznać z opiniami. 

Ja sam testowałem tylko 3 worki ale zdecydowałem się na zakup na całą zimę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak to chyba temat można uznać za zamknięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach... Myślałem po prostu, że mają jeszcze jakiś inny w ofercie :) Zastanawiam się tylko czy groszek o takiej, dość niskiej kaloryczności zda egzamin w duże mrozy? Żeby się nie okazało, że będzie dobry przy temperaturze minus 5, a przy minus 15 lub niższej będę zębami zgrzytać :)

Jak nie masz za małego mocą kotła to czym byś nie palił dasz radę ogrzać dom. Różnica taka, że bardziej kalorycznego spalisz odrobinę mniej, za to możesz dostać w pakiecie problemy ze spiekami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak rozumiem w zaproponowanym w temacie groszku ze sklepu pgg problemu ze spiekami nie ma? A co do kotła za małego nie mam na 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.