Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Temperatura Zadana Pieca ,a Oszczędnosć.


Robot16

Rekomendowane odpowiedzi

Robot16, pasowało by wiedzieć.. jeśli masz z wężownicą, to zadana CO powinna być dużo wyższa od zadanej CWU. Ale piszesz, że masz na grawitacji - tu też ma zastosowanie wyższa zadana CO, niezależnie od rodzaju zasobnika. Reasumując: wyższa temp. CO = szybsze nagrzanie zasobnika. 10-20st wyżej nie będzie przesadą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to sie nie sprawdzi do momentu gdy nie bedzie mi poprawnie dzialala instalacja. Moja pompa Cwu musi dzialac non stop.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na grawitacji, ile ustawisz na kotle, tyle będzie na baniaku, tak że ciężko coś wymyślić. Spróbuj palnik nastawić z dużą mocą, tak by kocioł szybko dochodził do zadanej i przebijał zadaną wysoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mylisz się. Ale możesz spróbować jak się to będzie sprawdzać.

Może i na palniku nie jest optymalnie ?

Ja mam palnik obecnie ograniczony do 1:8 - jest to wystarczające do szybkiego nagrzania kotła, i odstawiania się na długi czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie umiem Ci powiedzieć, ponieważ nie używam trybu podtrzymania - kocioł odpala po spadku temperatury poniżej zadanej, a to jest raczej losowe. Wiem tylko, że nie stoi powyżej 4h, bo na tyle ustawiony jest interwał podtrzymania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano nie odpala, nawet go nie konfigurowałem. Ustawiona jest tak długa przerwa, że wcześniej odpala tryb grzanie.

Optymalnie na palniku, to znaczy dobrze dobrana ilość powietrza do ilości paliwa. Masz 1:5, bogato - być może nie ma potrzeby aż tak ostro gonić (to zależy trochę od konstrukcji kotła).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mija 5 dzien i jak patrze to na ten 6 powinno jeszcze starczyc. Wynika z tego ze po obnizeniu zadanej z 55 na 50 zyskalem dodatkowy dzien palenia.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robot16, sprawdź czy masz zaizolowany piec od dołu i z tyłu/boku na wejściu podajnika. Zazwyczaj producenci robią tam groszowe "oszczędności" nie przejmując się, że przełoży się to na znacznie większe zużycie opału przez klientów. Jeżeli masz zawór odcinający obieg piec-CWU od reszty instalacji to go zamknij. Przypuszczam, że spalanie 6kg na dobę przy grzaniu CWU zawyża Ci nieoptymalnie ustawione podtrzymanie. Latem piec spędza w nim te 20-23 godziny na dobę i są to godziny strat własnych oraz spalania na niskiej sprawności, które trzeba minimalizować. Tu też jest kilka schematów ustawienia podtrzymania lub całkowitej rezygnacji z niego w zależności od reakcji węgla, potrzeb domowników i możliwości pieca/sterownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sie zastanawiam nad odpalaniem pieca do samego grzania wody.  Skoro piszesz że worek starcza na 6 dni to troche za dużo to wychodzi na miesiąc wg mnie.

Chyba lepiej założyć do bojlera grzałkę na okres letni i  jest bezobsługowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W taryfie G12 czy G12W  grzanie wody grzałką w taryfie nocnej może  wychodzić taniej  niż węglem i jest bez roboty wszystko zależy od rodzaju paliwa co i za ile się kupuje  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wspominalem mam 2 boilery 100 i 80l bo piec jest na 2 rodziny. i wychodzi mi 50zl za sama wode na rodzine. Takze jest spoko.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aktualizacja. Starczylo na 6.5 dnia dokladnie. O 18 wsypalem kolejne 25kg tylko teraz przestawilem pompe cwu z 1 na 3 bieg i zobacze czy bedzie roznica. Zbiorniki mam daleko od kotlowni.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.