Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Temperatura Zadana Pieca ,a Oszczędnosć.


Robot16

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bede to wlasnie od jutra sprawdzal. teraz mam 55st. a zmienie na 50st. z tym ze u mnie pompa cwu chodzi caly czas. obecnie spalanie na poziomie 5kg dziennie retopal ale jeszcze dokladnie nie wiem ile bo pierwszy worek spalam.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam obecnie 3 sek podawania, 42 przerwy, nadmuch na 2/10, przerwa w podtrzymaniu 25min. U mnie pompa CWU musi chodzić cały czas bo mam skopaną instalację i aby był ciepły powrót musi tak być. Dam znać oczywiście. Dzisiaj jak wyjeżdzałem do pracy to mijał 4 dzień na zasypie 25kg retopala i na moje oko na ten 5 dzień powinno starczyć. Teść ma mi zapisać godzinę gdyby musiał zasypywać to będę wiedział na 100% ile poszło per dzień. Tylko, że ja mam 2 boilery 100 i 80l w jednym obiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, na zimę miałem 5sek/59 sek, wiatr na 3 lub 4, przerwa w podtrzymaniu 12-15 min. Popiół bez niedopałków ze szlaką bo opał do kitu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktoś testował zadając temperaturę pieca powiedzmy 50st. a 60st.czy piec tyle samo spali,grzejąc tylko CWU grawitacyjnie......

 

Przy ciągle utrzymywanej temperaturze pieca 50 stopni spalanie powinno być mniejsze niż przy 60 stopniach. Przy 60 stopniach może być mniejsze, jeżeli piec będzie zapalany jedynie w celu grzania CWU, np. co dzień lub co dwa w zależności od zużycia CWU.

 

Łatwo sobie można to wyliczyć mierząc średnią ilość sekund pracy podajnika w ciągu doby oraz ilość sekund pracy podajnika potrzebnej na przygotowanie ciepłej wody o żądanej temperaturze, gdy piec startuje od stanu wyłączonego.

 

U mnie dobrze sprawdza się schemat z odpalaniem co drugi dzień i wyłączeniem po osiągnięciu zadanej 70 stopni. CWU 140l na grawitacji z zaworem zapobiegającym powrotowi ciepłej wody do pieca. Nie przypominam sobie, żeby mi kiedyś w ten sposób zabrakło ciepłej wody, ale należy pamiętać, że każdy dom to inne zapotrzebowanie na CWU (ilość, temperatura), inna instalacja (straty własne, wielkość i konstrukcja zasobnika CWU). Jako ciekawostkę podam, że po 24h od wyłączenia pieca po osiągnięciu 70 stopni na piecu mam temp. 37 stopni.

 

Dobrze też, zwłaszcza przy dłuższym pobycie gości lub przy spodziewanym niestandardowym zużyciu CWU, sprawdza się mniej oszczędny schemat zadanej temperatury CO 50 stopni, a CWU 44 stopnie. W sezonie letnim tutaj zazwyczaj wystarcza mi zasyp 3 worki 25 kg na miesiąc.

 

Można też stosować czasowy schemat strefowy, czyli utrzymywać na piecu 50 stopni wyłącznie przy 1-2h podgrzewaniu wody rano i wieczorem, a np. 46-48 stopni przez pozostałe 20-22h podtrzymania. Ilość tak przygotowanej CWU rano powinna zaspokoić zapotrzebowanie na około 10h do czasu wieczornego podgrzewania wody.

 

Ogólnie można napisać, że im mniejsza rozbieżność pomiędzy temperaturą CO, a temperaturą CWU tym większe oszczędności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok o 17 wsypalem kolejne 25kg. Obecnie na zadanej 55 st. spalam okolo 4.6kg na dobe. Zmienilem na 50st zadana i zobacze na ile teraz worek starczy.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj 4 dzien i mysle ze starczy na co najmniej 1,5 dnia moze 2 wiec tak jakby 1 dzien extra przy obnizeniu z 55 na 50st. dam znac jak obiecalem jak wypale caly ten worek.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki dancych ja przetestowałem na tej samej temperaturze,ale histerezę pieca zmieniłem z 1st..na 5st.zasypałem w niedziele o 20-stej. godz. 1-den worek 25kg dzisiaj już  za godzinkę się skończy wiec spalanie mi zeszło przedtem na histerezie 1st.  2 worki po 25kg czyli 50 kg od niedzieli do niedzieli czyli teraz jakby oszczędniej nie mam pojęcia o co chodzi a na ile ty masz histerezę..................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam histereze 1st i to u mnie bardziej sie sprawdza bo szybko uzupelniam straty. czekaj na tydzien szlo Ci 50kg na sama wode? jakie masz dokladnie ustawienia i jaki piec?

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz kopczyk?, dym po otwarciu drzwiczek?. generalnie potrzebuje informacji:

ile kw piec

jaki masz nadmuch

jak wyglada popiol

czy masz szyber na czopuchu taka wajchę

czy masz przeslone na wentylatorze?

masz cyrkulacje cwu?

 

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprobuj jeszcze zmniejszyc przeslone tak by sie dopalal i nie bylo zadzy. jezeli masz popiol ok to raczej nie powalczysz. obstawiam ze cos w instalacji jest nie tak skoro tak duzo spala na sama wode.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy. Mialem pisac ale ze mam remont w domu to troche tyrałem. Spalanie zeszlo z 4.6kg do 4kg. Czyli worek 25kg starczyl na 6 dni a wczesniej na 5. Nie mam sadzy tylko szary pylek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki ci bardzo ,pomyślałem ze jeszcze wszystko zależy od::::jaki duży bojler,na ile osób,i jak często korzystają z ciepłej wody .....W moim przypadku domek piętrowy,bojler 120L,osób 6, minimum 3 razy dziennie mycie naczyń,prysznic co dżinnie średnio 3 osoby....................dodam jeszcze ze nikt nie patrzy jak leci to leci z kranu...........myślę ze to jest te duże zużycie. a co ty masz i jak to jest z tym u ciebie......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaznacze ze pompa cwu chodzi caly czas i jak na moja instalacje to jest spoko. Na komforcie nie stracilem bo woda w granicach 46-47st.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli można wtrącić trzy grosze...

U siebie nie zauważyłem jakichś znacznych oszczędności przy obniżaniu zadanej, za to miałem mniej ciepłej wody użytkowej.

Po obniżeniu zadanej przez jakiś czas faktycznie spalanie spadało, ale nie aż tak ostro jak u kolegi Dancych. Potem się wyrównywało, bo chłodniejszej wody trzeba "naprodukować"  więcej, aby zachować pełny komfort (zaznaczam, że tak jest u mnie:))

Robot16, na zużycie może mieć wpływ jakość/rodzaj baniaka.... dwu-płaszowe są bardzo wydajne. Jaki masz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak cos to ja mam dwuplaszczowy i drugi zwykly na wezownicy. Sprawdzam kolejny worek na zadanek 50st i zobaczymy czy bedzie tak samo.

 

U mnie zuzycie raczej male bo tylko zona lubi "lać wodę":) ja tp soe kapie w letniej bo bym wychodzil spocony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.