Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przedłużenie Komina


Rekomendowane odpowiedzi

Był ostatnio u mnie inny komoniarz i stwierdził,że mój komin to komin spalinowy,a nie dumny,ponieważ nie wystaję nad kalenice. Stąd przy innym wietrze złe palenie,cofanie sie z kotła. Poprzedni kominiarz,przez tyle lat mi tego nie powiedział.. Koledzy,jak przedłużyć teraz komin? Dodam,że musiałbym go przedłużyć około 130cm. Przekrój na dole,to 14x28.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komin nie musi wystawać ponad kalenice. Wszystko zależy od kąta nachylenia dachu jak i odległości od kalenicy.

To powinno wyjaśnić dokładnie co i jak http://muratordom.pl/budowa/dachy-i-stropy/komin-zgodny-z-przepisami,17_601.html

2013_201310_MI_rokita182-1.jpg

O ile mi wiadomo to komin dymny dotyczy pieców na paliwo stałe w tym kominku, a komin spalinowy to olej lub gaz.

 

Osobiście mam komin dymny poniżej kalenicy (ok 50cm) i nie odnotowałem przypadku by się cofało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

A ja właśnie mam w tym zakresie pytanie - komin dymny - spalanie wegla.

 

Napisane:

Wyloty kominów muszą być wyprowadzone na odpowiednią wysokość ponad dach:

  • na dachach o kącie nachylenia większym niż 12°, z pokryciem niepalnym – 30 cm nad powierzchnię dachu i jednocześnie przynajmniej 1 m od tej powierzchni (mierzony w poziomie).

Całość jak na załączonym rysunku - jest to komin ( od strony dachu 4 kanały wentylacyjne, dymny , wentylacyjny)

 

 

 

Czy zatem jest to zgodnie z przepisami jeśli krawędź kanału dymnego jest 1,6 m w poziomie do dachu ?

 

 

post-73480-0-79299900-1497282580_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Moim zdaniem nie ma znaczenia, w którym miejscu jest wylot. Ty liczy się odległość od brzegu do powierzchni dachu jak i kąt pochyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.