Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Rodzaj Ogrzewania Wybrać?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam :-) Chciałbym się doradzić fachowców co do wyboru ogrzewania. Muszę ogrzać dwa mieszkania (jedno pod drugim) pod nimi posiadam piwnicę. Powierzchnia tych mieszkań to 70m2 (po 35m2) oby dwa mieszkania mają 3x ścianę okienną i ścianę dylatacyjną, każda jest ocieplona od wewnątrz. Pytanie: jaki rodzaj ogrzewania wybrać?

1. C.O. z kołem elektrycznym (na dwa mieszkania)?

2. C.O. na paliwo stałe z kotłem w piwnicy (na dwa mieszkania)?

3. Dwa kominki (na każde mieszkanie osobno) z rozprowadzeniem ciepła?

Dodatkowe pytania:

1. Co będzie najtańsze w wykonaniu?

2. Co będzie najtańsze w eksploatacji?

3. Jakie moce tych kotłów/kominków dobrać?

Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Najtaniej by chyba wyszło grzanie klimatyzatorem kanałowym , koszt od 4 tys plus jakieś rury pcv do rozprowadzeniem ale grzanie na kocioł węglowy też najgorzej nie wyjdzie ale jednak instalacja swoje kosztuje , kaloryfery , rury , zbiorniki zaworki itp plus kucie ale to i tak czy siak musi być kute , ja bym wybrał ogrzewanie kanałowe ,

Sam też mimo że mam ogrzewanie podłogowe nad tym się zastanawiam bo mam kocioł węglowy 3 generacji i powoli straszą (Opolskie) a inwestowanie w kocioł 5-tej generacji plus wkład do komina hm , a tak awaryjnie zostanie to co jest w razie dużych mrozów 1 do 2 tygodni w roku a większość grzać kanałówką

coś w ten deseń lub ciut mocniejsza , w twoim przypadku nawet mniejsza http://allegro.pl/klimatyzator-kanalowy-gree-u-match-5-0kw-i6656636363.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz to ocieplone, więc potrzebujesz max 7kW (niektórzy napiszą że 5,6kW :))  na ogrzewanie przy silnych mrozach, plus jakieś kW na ciepłą wodę (nie wiadomo ilu ludzi). Żaden kocioł na paliwo stałe nie będzie komfortowy. Kominkami się upieczesz.

Można grzać się klimatyzatorem. Jednak przy silnych mrozach, jego sprawność jest bardzo słaba, a po przekroczeniu pewnej "bariery" przestaje działać.

No i trzeba osobno przygotowywać wodę użytkową.

Grzejniki panelowe z grzałkami elektrycznymi + ogrzewacze przepływowe - chyba będą najrozsądniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że do tej klimatyzacji kanałowej agregat jest potrzebny tylko jak bym chciał nim chłodzić?

@berthold61 u mnie też powoli straszą ok. Katowic, ale to ma się tyczyć tylko węgla? Bo pomyślałem o kotle na drzewo. Dobre rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Drewno hm piec do zgazowania drewna kosztuje majątek a zwykły kocioł i palić nim drewnem to tragedia , dokładać co 2-3 godziny a rano i tak zimno i zgaszony kociołek

a co do klimatyzacji kanałowej to ona ma dwie funkcje 1 to chłodzenie a 2 to grzanie , pobiera ci np 1 kw energi z licznika a grzeje 3,5 kw ot taka przekładnia na twoją korzyść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładanie co 2-3 godz i rano rozpalanie to zgoda ,ale że rano zimno i tragedia to się nie zgodzę. W wygrzanym domu ,nawet nie ocieplonym, nie dokładam zimą na noc bo jest za gorąco. A z buforem to byłoby jeszcze lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do firmy zajmującej się klimatyzają i stwierdzili, że agregat jest potrzebny, prawda to czy nie? 

Bo to co Wy napisaliście to rozumiem, że kupuję jednostkę wewnętrzną, wieszam, podłączam ją do prądu i grzeje, tak? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

No nie , przecież jak kupisz klimatyzację kanałową to dostajesz jednostkę zewnętrzną pewnie to już widziałeś oraz wewnętrzną ty tylko rurami rozprowadzasz ciepło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.